13.05.2017, 11:29

Чи потрібно платити податок на відпочинок?

Наближається пора відпусток, ДПІ у Рівному відповідає на запитання: чи потрібно платити податок на відпочинок?
В Державній податковій інспекції у м.Рівному звертають увагу на те, що до доходу, який оподатковується ПДФО, не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування. Це передбачено підпунктом 165.1.35 пункті 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

До уваги рівнян: хто може не сплачувати земельний податок?

Тобто, звільнення від ПДФО поширюється виключно на платників податків – членів профспілки, які отримують від такої профспілки путівки для власного оздоровлення та оздоровлення неповнолітніх дітей.

Сімейна профспілкова путівка, надана платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення іншого члена сім’ї або дітей після 18 років, оподатковується ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5% від розміру отриманого доходу на оздоровлення таких членів сім’ї.

Рівнянам про податок на нерухомість: за якими ставками платимо в 2016 році

Вартість путівок на санаторно-курортне лікування або відпочинок, які надаються за рахунок коштів підприємств чи установ - роботодавців платникам податку - працівникам та їх неповнолітнім дітям, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких платників як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.
Щасливе Рівне