01.06.2017, 16:01

Петро Порошенко: Росія втрачає можливість користуватися газом як зброєю (+ВІДЕО)

Фото з офіційного сайту Президента України.

Нещодавно Україна здобула ще одну перемогу на міжнародній арені.
Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма у Швеції прийняв рішення, яке дає можливість “Нафтогазу України” вимагати зниження ціни на газ по контракту з «Газпромом», орієнтуючись на ринкові умови.
Президент України Петро Порошенко прокоментував цю подію на своїй сторінці у мережі Фейсбук:

В Україні можуть запровадити візи з Росією


Фото зі сторінки Петра Порошенка<br />
у ФБ.
Фото зі сторінки Петра Порошенка
у ФБ.


Положення «бери або плати» скасоване. У задоволенні вимог російського «Газпрому» сплачувати за газ на підставі «бери або плати» відмовлено. Це принцип, нав’язаний Україні Росією і безвідповідально прийнятий українськими переговірниками в 2009 році. Завдяки йому мільйони українців були пограбовані на мільярди доларів.

Рішення Трибуналу надає право «Нафтогазу» вимагати зниження ціни на газ по контракту з «Газпромом» відповідно до умов ринку. Таким чином, вартість газу буде визначатися не Кремлем, а виключно прозорим та вільним ринком. Це – важливий крок на шляху до енергетичної безпеки. Москва вперше втрачає можливість використовувати газ як зброю політичного тиску та шантажу.

Для України це надзвичайно важливе рішення, оскільки суперечності між «Нафтогазом» та «Газпромом» вперше врегульовуються у цивілізований юридичний спосіб.

Підтверджую, що Україна була і залишатиметься надійним партнером у питанні забезпечення газом європейських споживачів.


Верховна Рада України проголосувала за більшість україномовного ефіру


Деталі щодо цього рішення, а також, що це означає для України, пояснили експерти в ефірі 5 каналу:Відео належить 5 каналу.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram