"Я сильна жінка, і моя донька буде сильною": у Рівному відбулися унікальні пологи
Людмила розповідає, що всю вагітність почувалась дуже добре до останніх тижнів, коли в неї різко піднявся тиск і стався ішемічний інсульт. Каже, що почувається добре і дуже рада, адже тепер в неї є Меланія. Саме так подружжя вирішило назвати донечку.
Програма “Моя робота”: Рівненський обласний перинатальний центр
– Ми вибирали між трьома іменами, але і мені, і чоловікові дуже сподобалося ім’я Меланія. Це таке милозвучне ім'я якраз для моєї донечки, – розповідає щаслива мама. – Я вірю, що все буде добре, адже я дуже сильна жінка, і моя донька буде сильною.
Не відходить від онучки й бабуся Віра. Саме вона колись стала донором для доньки, а сьогодні їй у всьому допомагає.

– У мене є вже двоє онуків, але онучка перша. Саме на день народження молодшого й народилася Меланія. Моєму щастю немає меж, – розповідає мама Людмили. – Люди всякого говорили: і що не зможе народити, але ми казали: ми будемо вірити в Бога, і Бог дасть нам шанс.
Дитинка народилася повністю здоровою вагою 3,4 кг та 55 см зросту. Зараз і дівчинка, і мама почуваються добре та вже готуються до виписки. Тож скоро мама з донькою будуть вдома, де на них уже чекає щасливий тато. Людмила ж радить усім не боятися народжувати, адже з Божою допомогою і з допомогою кваліфікованих лікарів можливо все.

Про складнощі і про особливості пологів розповідає головний лікар ЄНІКЕЄВА Вікторія Миколаївна, яка і робила кесарів розтин Людмилі. Каже, що перед пологами лікарі спілкувалися і консультувалися з багатьма спеціалістами.

– Для нашої області це унікальний випадок: жінка з трансплантованим органом народила. Взагалі, такі пологи повинні проходити в закладах четвертого рівня (перинатальний центр є закладом третинного рівня, - ред.). Просто влітку багато закладів закриваються на профілактичні роботи, тому пацієнтку скерували до нас, – розповідає про деталі Вікторія Єнікеєва. – Загалом перед лікарями стояли три основні завдання: щоб дитина у жінки народилася доношеною; не допустити повторних ускладнень вагітності. І третє, головне, — не пошкодити капсулу нирки. Адже коли нирка пересаджується, то донорський орган перебуває не у природному місці, а в районі малого тазу, тобто вона була в безпосередній близькості до матки. Також ми мусили зробити все максимально швидко, щоб не допустити крововтрати, бо люди з донорськими органами дуже важко сприймають переливання чужої донорської крові.
Вікторія Миколаївна додає, що для всіх лікарів це був унікальний та безцінний досвід. Адже на Рівненщині взагалі небагато людей з трансплантованими органами. Проте варто сподіватися, що їх значно побільшає, якщо в Україні приймуть Закон "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині".

Вікторія Єнікеєва, перинатальний, народження, дитина, трансплантація, донорська
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 1535
У березні на Рівненщині народилося 771 немовля

Упродовж березня 2025 року в області зареєстровано 771 новонародженого. Про це повідомили в обласному управлінні юстиції.
переглядів: 364
У Рівненській громаді знижується захворюваність на грип, ГРВІ та COVID-19

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у Рівненській міській територіальній громаді демонструє тенденцію до зниження.
переглядів: 389
Рівненські нейрохірурги врятували 9-річного Макара після тяжкої ДТП

У Рівненській обласній дитячій лікарні нейрохірурги здійснили справжнє диво, врятувавши 9-річного Макара з села Шубків, який потрапив у критичному стані після того, як його збив мікроавтобус.
переглядів: 565
9 квітня Рівне проведе в останню путь захисника України Олега Переходька

Завтра, 9 квітня 2025 року, Рівне знову порине у скорботі, прощаючись зі своїм Героєм – солдатом Олегом Миколайовичем Переходьком, який віддав своє життя, захищаючи Україну від російських окупантів на Луганському напрямку.
переглядів: 562