Рівнянам про пенсійну реформу: які пенсійні системи діють в Україні
Пенсійна реформа торкнеться пенсійної системи України. Яка ж пенсійна система зараз діє в Україні.
- В 2003 році в Україні прийняли закон про загальнообов’язкове державне страхування, який наголошував на тому, що враховуючи, що наша держава є державою старіючої нації, вона не зможе забезпечити прийнятний розмір пенсії. Саме тому у 2004 році було визначено, що повинна функціонувати багаторівнева система пенсійного забезпечення. З 1 січня 2004 року в Україні функціонує солідарна система пенсійного страхування та система недержавного пенсійного забезпечення. Солідарна система має в основі те, що ті внески, які надходять до бюджету Пенсійного фонду, до солідарної системи, розподіляються між пенсіонерами. Розмір пенсії розраховується за формулою, в основі якої тривалість трудового стажу, отримуваний людиною заробіток. Щодо системи недержавного пенсійного забезпечення, то це система, яка базується на принципі накопичення пенсійних коштів. Тобто за власний рахунок або людина, або роботодавець, або третя особа може здійснювати відрахування на накопичувальні пенсійні рахунки. Другий рівень на сьогодні ще не запроваджений. Другий рівень – це система накопичувального пенсійного забезпечення, яка базуватиметься на обов’язкових принципах. З 2004 року в Україні відбулися численні зміни в тій системі, яка була першочергово закладена і основним її принципом було те, що вона має бути фінансово збалансованою і гарантованою, що дало б можливість приступити до функціонування повномасштабного пенсійного забезпечення, щоб функціонував згаданий другий рівень, - пояснює Валентина Кудін, директор Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України.
Більше про заплановану пенсійну реформу України, читайте в наступних публікаціях ОГО.
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram

споживач, рівнянам про пенсійну реформу, пенсійна реформа, соціальне забезпечення, пенсії
Заощаджуйте до 50% на брендових ноутбуках: купуйте техніку з Європи!

Багатьом людям може бути цікаво, що в країнах Європи і США великі компанії постачають в свої офіси комп'ютерну техніку безпосередньо з заводів виробників, укладаючи при цьому договори лізингу.
переглядів: 42
Такої в магазині не купиш: Рецепт смачної домашньої локшини

Домашні страви це не лише корисно, але й дуже смачно. Рецепт цієї локшини простий і доступний кожній господині.
переглядів: 1115
Обережно, штрафи: Де заборонено збирати березовий сік

Щоб мати змогу заготовляти сік, потрібно мати лісовий квиток. Такий документ дає право на добування соку у відведених місцях та з дотриманням встановлених правил заготівлі.
переглядів: 831
Швидко й дуже смачно: Хачапурі з сиром у духовці

Грузинська випічка - це дуже смачно, ситно й ароматно. Хто ж не любить гарячі хачапурі з сиром, що тягнеться... Приготуйте цю смакоту вдома!
переглядів: 1566
Календар стрижок на квітень 2023: коли краще стригтися

Місячний календар стрижок на квітень 2023 показує, у які дні варто стригти волосся, а коли зачіску краще взагалі не чіпати. Згідно з місячним календарем найсприятливіші дні для стрижки у квітні 2023 року – 1, 2, 7, 8, 10–12, 14, 17, 19, 21, 22, 24–26, 28 та 29 числа місяця.
переглядів: 2017