Рівнянам про пенсійну реформу: які пенсійні системи діють в Україні
Пенсійна реформа торкнеться пенсійної системи України. Яка ж пенсійна система зараз діє в Україні.
- В 2003 році в Україні прийняли закон про загальнообов’язкове державне страхування, який наголошував на тому, що враховуючи, що наша держава є державою старіючої нації, вона не зможе забезпечити прийнятний розмір пенсії. Саме тому у 2004 році було визначено, що повинна функціонувати багаторівнева система пенсійного забезпечення. З 1 січня 2004 року в Україні функціонує солідарна система пенсійного страхування та система недержавного пенсійного забезпечення. Солідарна система має в основі те, що ті внески, які надходять до бюджету Пенсійного фонду, до солідарної системи, розподіляються між пенсіонерами. Розмір пенсії розраховується за формулою, в основі якої тривалість трудового стажу, отримуваний людиною заробіток. Щодо системи недержавного пенсійного забезпечення, то це система, яка базується на принципі накопичення пенсійних коштів. Тобто за власний рахунок або людина, або роботодавець, або третя особа може здійснювати відрахування на накопичувальні пенсійні рахунки. Другий рівень на сьогодні ще не запроваджений. Другий рівень – це система накопичувального пенсійного забезпечення, яка базуватиметься на обов’язкових принципах. З 2004 року в Україні відбулися численні зміни в тій системі, яка була першочергово закладена і основним її принципом було те, що вона має бути фінансово збалансованою і гарантованою, що дало б можливість приступити до функціонування повномасштабного пенсійного забезпечення, щоб функціонував згаданий другий рівень, - пояснює Валентина Кудін, директор Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України.
Більше про заплановану пенсійну реформу України, читайте в наступних публікаціях ОГО.
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
споживач, рівнянам про пенсійну реформу, пенсійна реформа, соціальне забезпечення, пенсії
Як позбутися запаху поту на пуховику або куртці
Виділення поту – життєво важливий процес, який, проте, багатьох дратує. І дратує не сам процес, а те, що найчастіше він супроводжується не найприємнішими ароматами. Неприємний запах поту, який ми відчуваємо, – це продукти життєдіяльності бактерій, які живуть у місцях скупчення апокринових потових залоз.
переглядів: 175
Нова послуга для пацієнтів: записатися до Рівненського обласного шкірвендиспансеру можна онлайн
Тепер потрапити на прийом до до лікаря Рівненського обласного шкірвендиспансера стало ще простіше - у медзакладі впроваджено онлайн-запис.
переглядів: 181
Соціальна пенсія: хто має право та як її отримати?
З кожним роком вимоги до виходу на пенсію в Україні змінюються. Для багатьох громадян, особливо тих, хто не має достатнього страхового стажу, актуальним питанням є отримання соціальної пенсії. Давайте розберемося детальніше, хто має право на таку виплату і як її оформити.
переглядів: 182
Як обрати безпечну іграшку для дитини: ключові поради батькам
Обираєте нову іграшку дитині? Будьте пильні при виборі. Важливо ознайомтесь з обов’язковою інформацією про товар, щоб впевнитись в його безпечності.
переглядів: 185
Ветерани можуть отримати 1500 гривень на спортивні заняття
Отримуйте 1 500 грн на спортивні заняття щокварталу — у Дії стартує нова програма для ветеранів.
переглядів: 202