Якщо ви позичили комусь гроші й не взяли розписку
- Із розповіді читачки зрозуміло, що домовляючись з кумою, передаючи гроші, уклали усну угоду, порушивши вимоги ст.208 п.З ЦК України, а саме: не склавши письмову угоду, вказавши права та обов’язки сторін. Важливо було б оформити нотаріальний договір чи взяти розписку. Але наразі можна буде діяти так: спробуйте запитати Вашу куму, як і коли вони зможе повертати Вам гроші, в якій кількості, і домовитися, щоб вона віддавала поступово їх, нехай і невеличкими сумами.
Нехай вона зараз напише розписку, скільки грошей у Вас позичила, і в який строк може їх віддати. Адже ч.1 ст.625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання. Надзвичайно тяжко буде дочекатися повернення боргу. Тож, добре, якщо при тому, коли Ви позичали гроші, були свідки.
Але все-таки доведеться звертатися до суду та доводити, що Ви позичали гроші, вказавши в позовній заяві усі обставини цієї позички і за яких обставин, якщо борг погашається, які є цьому є письмові докази. Ви повинні знати, що пояснення свідків не можуть служити доказами про невиконання умов цієї усної угоди, яка не відповідає вимогам закону.
Вікторія ГУСАКОВА, юрист, спеціально для "ОГО".
Опубліковано в газеті "ОГО" №34 від 30 серпня 2017 року.
Якщо у вас є запитання юристу, пишіть на адресу редакції “ОГО” (33028, м. Рівне, вул. Шкільна, 2, тел. (0362) 40-06-07) або e-mail: info@ogo.ua
і ми опублікуємо відповідь у рубриці "ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ" в одному з найближчих випусків тижневика "ОГО" та на нашому порталі OGO.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинні знати літні люди, підписуючи договір дарування та довічного утримання
споживач, газета ОГО, борг, позичили гроші, поради юриста, юридична консультація
Затискачі для упаковок з хлібом: як їх можна використати знов
Зазвичай після відкриття упаковки хліба ми без вагань викидаємо пластикові затискачі. Але ця, на перший погляд, непримітна дрібничка може стати в нагоді у господарстві та допомогти зекономити.
переглядів: 48
Із зарплат українців почнуть відраховувати 9 відсотків
В Україні планується впровадження пенсійної реформи, яка передбачає обов’язкові відрахування у розмірі 9% від заробітної плати на накопичувальну пенсію. Про це повідомила міністрка соціальної політики Оксана Жолнович.
переглядів: 84
Як зробити пенсійне в Дії
Е-пенсійне посвідчення – це цифровий документ, який підтверджує призначення пенсії та усуває необхідність у паперовому аналозі.
переглядів: 486
На Рівненщині ВПО можуть отримати субсидію: як оформити
З 29 січня внутрішньо переміщені особи зможуть подавати заявки на отримання субсидії для оплати оренди житла.
переглядів: 416
Посівний календар на лютий 2025: коли сіяти перець та помідори на розсаду
Лютий – важливий місяць для початку сезону вирощування багатьох культур. У цей період можна висаджувати розсаду овочів, зелені, ягідних і квіткових рослин.
переглядів: 389