ФОТО: В рівненському музеї презентували унікальний в Україні портрет

"Той, хто не знає своєї історії, ніколи не буде мати великого майбутнього. Два роки тому у квітні Росія вже практично окупувала Крим, я наткнувся на невеличку інформацію про те, що у 1514 році Руське військо на чолі з князем Констянтином Острозьким розбило військо московитів, яке втричі переважало наше за кількістю воїнів. Ця невеличка інформація мене дуже вразила і я відразу провів паралелі з нашим сьогоденням, і зрозумів, що маленька, але згуртована дружня патріотична спільнота завжди сильніша за велику агресивну армаду, яка не має ні духовної, ні моральної підтримки"

Після цього Сергій Паладійчук ще багато ділився своїми думками, та розповідав про значущість битви під Оршею в українській історії. Закінчив свій виступ секретар Рівненської міської ради тим, що пообіцяв створити музей міста у Рівному, щоб приїжджі, або гості міста могли, перш за все, прийти в музей, де буде все найголовніше про Рівне.

Після промови йому вручили книжку з історією про битву під Оршею, щоб той читав своїм дітям про перемоги пращурів.

Після цього історики розповіли про всі деталі цієї битви, поділилися своїми думками про цей період історії, та презентували унікальний в Україні, найбільш схожий, портрет Констянтина Острозького.


Історики продемонстрували книгу, про князя Констянтина Острозького, а також дошку з нагадуванням про велику перемогу під Оршею. Представники музею пообіцяли, що найближчим часом покладуть цю дошку перед музеєм і будь-який перехожий, зможе пригадати, або ж дізнатися про цей цікавий період в історії України.


Також історик Микола Бендюк підмітив схожість тієї битви з сучасною війною проти Росії і підкреслив:
"Найважливішим чинником перемоги війська Острозького було грамотне керівництво військом. Якщо Україна хоче перемогти у війні з загарбником, перш за все, в нас мають бути розумні досвідчені керівники військ і тоді перемога буде за нами."


Ветерани та цивільні: Рівненщина відзвітувала про видачу допоміжних засобів

У Рівненській області з початку 2025 року майже 4 тисячі жителів отримали засоби реабілітації.
переглядів: 47
Рівненська обласна бібліотека шукає працівників

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека оголосила набір на дві вакантні посади — інженера-програміста та бібліотекаря для організації заходів.
переглядів: 78
У Дубні попрощалися з Героєм Вадимом Дидюком

Сьогодні Дубенська громада віддала останню шану своєму земляку – солдату Вадиму Дидюку з Привільного. Захисник України загинув 25 квітня під час виконання бойового завдання на Донеччині внаслідок атаки ворожого дрона.
переглядів: 348
Рівнянин став Почесним професором у Миколаєві

Рішенням Вченої ради Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відомому рівнянину.
переглядів: 347
Біжу не від вибухів, а до поранених: історія військового медика за Рівненщини

На війні є ті, хто стріляє, і є ті, хто рятує. Вони не менш героїчні, але часто залишаються за кадром. Вони — військові медики. Серед них — сержант Андрій Коник, лікар-анестезіолог із понад тридцятирічним досвідом, який двічі пішов на фронт, аби допомагати пораненим.
переглядів: 610