07.11.2017, 09:24

Робота в Китаї: працівники зі світлою шкірою - ознака статусу

Чимало українських заробітчан обирають замість Польщі та Росії екзотичний Китай.
Віза в Китай коштує 100-130 доларів й отримати її нелегко, зважаючи на кількість бажаючих. Люди займають чергу за багато годин, аби потрапити в посольство. Серед них не тільки туристи, а й ті, хто прямує в Піднебесну заробити, та підприємці, котрі хочуть там вести бізнес.

Люди кажуть, найчастіше в Китай їдуть працювати вчителями й танцюристами, а також на виставки товарів у Шанхай, Пекін або Гуанчжоу. Цікавить ця країна й аграріїв. Найчастіше там потрібна молодь, яку, в свою чергу, приваблюють високі зарплати.

Робота в Туреччині: як доводиться українцям

За словами керівника центру розвитку туризму України Володимира Царука, українці відкривають в Піднебесній філії своїх фірм. Багато підприємств з виробництва гаджетів, текстилю відправляють туди своїх людей, щоб контролювати якість робіт, при цьому людина вважається співробітником в Україні, але живе у Китаї й укладає там угоди.

Колишній тренер з фітнесу Олексій Павленко, який працював у Китаї охоронцем у клубі, каже, що китайці спокійні, навіть коли вип’ють, а люди зі світлою шкірою в якості охоронців дуже популярні у Піднебесній, бо є ознакою статусу. Згодом він став барменом в іншому закладі, де дуже задоволений умовами роботи та заробітком.

Підприємці, котрі возять товар з Китаю, переконують, що з громадянами КНР приємно працювати, бо вони "порядні партнери й рідко коли обманюють".

За матеріалами Вести