28.11.2017, 09:20

Чи можна знайти роботу в Еміратах?

Що варто знати рівнянам про заробітки в одній із найбагатших країн світу.
Виявляється, отримати роботу в Об'єднаних Арабських Еміратах не так вже й складно. Візу можна оформити за місяць. Тому туди на заробітки їде молодь. Про це Gazeta.ua розповіла організатор української діаспори в ОАЕ Наталія ЛИСЯНЧЕНКО.

Робота в Туреччині: як доводиться українцям

"Найбільше в Емірати приїздить молоді. Середній вік 25-35 років. Молодь шукає роботодавців через інтернет. Їм надсилають дозвіл на відкриття візи в електронному вигляді. Це є документ для перетину кордону. Потім по приїзду оформляють візу з роботодавцем. Фактично молодь прив'язана до цього роботодавця. Якщо людину звільнять, вона має місяць, щоб знайти нову роботу чи покинути країну", – розповідає Наталія.

Українці влаштовуються працювати в готелях, працюють стюардесами чи продають дорогі бренди. Їх цінують за світлу шкіру. В середньому заробляють $1000 на місяць. Роботодавець часто забезпечує житлом та оплачує соціальні послуги, наприклад, податок на медицину.

"Насправді, це невеликі гроші. Винайняти ліжко в кімнаті обійдеться 500-700 доларів на місяць. Також тут платна медицина й освіта для дітей. Але ця країна вчить виживати, крутитись та шукати додаткові заробітки. Привчає до того, що держава тобі нічого не винна. Ти всього маєш добитися самостійно", – каже Наталія.

Робота в Литві: що пропонують і скільки платять

Українці відкривають бізнеси, але вони не такі стабільні, як в Україні. Власні справи швидко відкривають і так само заробітки можуть припинитися.
"Знаю наших земляків, які мають там станції техобслуговування, ресторани, власні агенції розваг, агенції, які прикрашають свята чи роблять красиві букети. Там є традиція вітати породіль в пологовому з гарними букетами цукерок. Це популярна справа. Знаю й таких, що бізнес не пішов і вони повернулися в Україну", – додає Наталія.

Джерело: svitua.com.ua

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна


АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ