Ми у Facebook
19.12.2017, 07:00

19 грудня - день Святого Миколая

Серед церковних свят на честь святих на особливу увагу заслуговує вшанування Святого Миколая - покровителя та заступника дітей.
За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від Святого Миколая, які вони зранку знаходять під подушками. Для чемних Святий приносить солодощі та книжечки, для нечемних - різочки.

Миколай мабуть один із найвідоміших святих у світі. В різних країнах його знають під різними іменами: Міклаш, Йолопукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.

Миколині свята — Варвари, Сави та Миколи

Життя святого


Святий Миколай – єпископ Міри у Лікії, також відомий як Миколай Чудотворець за численні чуда, здійснені за його посередництвом. Народився Миколай у Малій Азії в місті Патарі наприкінці ІІІ століття у сім’ї багатих та віруючих християн. Миколая охрестили невдовзі після народження, що було непритаманне тодішнім часам. З дитинства Миколай відзначався побожністю та співчуттям до знедолених та бідняків. Будучи юнаком, Миколай переселяється до Міри, де єпископ висвячує його на священика.

Після смерті батьків Миколай отримує спадок, який роздає впродовж тривалого часу бідним. Усе життя Миколай присвятив справі милосердя для душі і тіла. Тому, як пише у книзі «Пізнай свій обряд» о. Ю. Катрій, ще за життя його називали «батьком сиріт, вдів і бідних».

Вважається, що Миколай брав участь у Першому Вселенському Соборі у Нікеї 325 року. Упокоївся святий Миколай 6 грудня 345 року.

22 (9) травня святкується перенесення мощів Святого Миколая з Міри до міста Барі (Італія). На честь святителя Миколая там побудували храм, який освятив Папа Урбан ІІ. На освяченні гробниці Святого Миколая були присутні члени делегації Київської православної митрополії з благословення Митрополита Київського і Всієї Руси Івана ІІІ.

Привітання до Святого Миколая


Святий Миколай в Україні

На українські землі культ Святого Миколая приходить разом з християнством. У дев’ятому правилі Уставу київського митрополита Георгія (1072) згадується, що у день пам’яті св. Миколая відбувалося причастя. На українських землях зведено багато храмів на честь св. Миколая. Відомі чудотворні ікони з ликом святого Миколая. Розвинувся культ почитання святого Миколая у празничних піснеспівах та гимнографії.

В давнину на празник Святого Миколая варили пиво, пекли печиво, скликали друзів, музик, читали молитви. На всій територій України влаштовували обіди на честь Миколая Угодника з приготуванням пива й меду.

У сучасній Україні це свято найбільше чекають діти. Діти пишуть для святого листи, де перечислюють бажані подарунки. Свято містить у собі й виховну функцію, адже для того, щоб отримати бажані подарунки, дитина впродовж року повинна бути слухняною.

За матеріалами: http://ridna.ua/





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ