Ми у Facebook
12.01.2018, 17:20

Із 1 січня урізали соціальні норми на електроенергію - кому і на скільки

Як змінилися соцнормативи на споживання електричної енергії у 2018 році
Із 1 січня 2018 року набула чинності нова норма Постанови Кабінету міністрів України № 409 від 6 серпня 2014 р. "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”. Ця постанова у першу чергу стосується споживачів, які отримують субсидії, мають якісь пільги чи знижки.

Новий документ суттєво зменшує соціальні нормативи на електроенергію для населення. Тож у січні всім отримувачам субсидії зроблять перерахунок. Величина обов'язкового платежу при цьому не зміниться. Але щоб не довелося більше платити з власної кишені, треба буде зменшити щомісячне споживання електрики аж на 20 кіловат/годин. А мешканцям квартир без газових колонок та централізованого гарячого водопостачання, соцнорматив урізали на цілих 50 кіловат за годину - із 150 до 100!

Це означає: не вклався отримувач субсидії чи пільговик в соцнорму - за зайві кіловати платитиме з власної кишені. Перевищила сім'я “ліміт” - послуга електропостачання нараховується за повним тарифом, який нині становить 1,67 грн за кіловат спожитої електроенергії.

Отже, які нові соцнормативи для побутових споживачів електрики діють з 1 січня 2018 року:


КВАРТИРИ ТА БУДИНКИ
70 кВт·год на місяць (було 90 кВт·год)

За новим законом, у житлових приміщеннях (будинках) з 1 січня 2018 року діятиме соціальна норма - 70 кВт·год на місяць (було 90 кВт·год) на сім'ю (домогосподарство) з однієї людини і додатково 30 кВт·год на місяць на кожного другого члена сім'ї (домогосподарства).
Але НЕ БІЛЬШЕ 190 кВт·год на місяць (було не більше 210 кВт·год на місяць).


Є ЕЛЕКТРОПЛИТА, ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ГАРЯЧЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ
110 кВт·год на місяць (було 130 кВт·год)

Обладнані стаціонарними електроплитами та при наявності централізованого постачання гарячої води домогосподарства тепер мають соцнорму 110 кВт·год на місяць (було 130 кВт·год) на сім'ю (домогосподарство) з однієї людини й додатково 30 кВт·год на місяць на кожного наступного члена сім'ї (домогосподарства ) на житлове приміщення (будинок).
Але не більше 230 кВт·год на місяць (було 250 кВт·год на місяць).


ЕЛЕКТРОПЛИТА, БЕЗ ГАРЯЧОГО ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ГАРЯЧОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ
130 кВт·год на місяць (було 150 кВт·год)

Для обладнаних стаціонарними електроплитами, при відсутності централізованого постачання гарячої води домогосподарств тепер соцнорма - 130 кВт·год на місяць (було 150 кВт·год ) на сім'ю (домогосподарство) з однієї людини і додатково 30 кВт·год на місяць на кожного наступного члена сім'ї (домогосподарства ) на житлове приміщення (будинок).
Але не більше 250 кВт·год на місяць (було 270 кВт·год).


БЕЗ ГАРЯЧОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ І ГАЗОВИХ КОЛОНОК
100 кВт·год на місяць (було 150 кВт·год на місяць)

Якщо житло не обладнане стаціонарними електроплитами, відсутнє централізоване постачання гарячої води і газових водонагрівальних приладів - 100 кВт·год на місяць (було 150 кВт·год) на сім'ю (домогосподарство) з однієї людини і додатково 30 кВт·год на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більше 220 кВт·год на місяць (240 кВт·год на місяць);


ПІЛЬГОВИКИ У СЕЛАХ І СЕЛИЩАХ МІСЬКОГО ТИПУ
30 кВт·год на місяць - без змін

Для громадян, які мешкають у селах і селищах міського типу і яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, соцнорма залишилася без змін - 30 кВт·год на місяць на одну особу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-10 змін, які чекають на рівнян з 1 січня
Рівнянам: нові норми споживання газу та зміни у програмі субсидій





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ