13.01.2018, 15:20

Закони, які вступають в силу у США цього року

У 2018 році в США вступає в силу найбільша за останні 30 років податкова реформа, а також норма про REAL ID ACT.

Крім того, нове законодавство буде введено в дію в різних штатах. Наприклад, у Нью-Йорку і Флориді зросте мінімальна заробітна плата, в Каліфорнії легалізували марихуану, а в Іллінойсі домашніх тварин прирівняють до дітей і введуть День Обами.

ForumDaily зібрав список найважливіших законів, які в 2018 році вступають в силу у США.

Федеральне законодавство

Податкова реформа

22 грудня президент Дональд Трамп підписав закон про найбільшу податкову реформу у США за останні 30 років.

7 причин втратити субсидію на “комуналку” в 2018 році

Основні норми:

Новий податок для багатих: знижується максимальна ставка податку для топ-співробітників. Зараз найвища ставка становить 39,6% для сімейних пар, які заробляють $ 470 700. У новій редакції ця ставка буде знижена до 37% і підвищиться порогове значення для максимальної ставки.

Масштабне зниження податків для корпорацій до 21%. З 1 січня 2018 року їх податкова ставка знизилася з 35% до 21%, що є найбільшим разовим зниженням ставки в історії США для великих американських компаній. Це дозволить знизити податкове навантаження приблизно на $ 1 трлн за наступні 10 років. Республіканці вважають, що ця зміна призведе до зростання економіки, але експерти з Уолл-стріт вважають, що ефект для економіки буде «скромним».

Ви зможете вирахувати тільки $ 10 тисяч у вигляді податку штату, муніципального податку та податку на майно зі своїх федеральних прибуткових податків. Це один з найбільш суперечливих пунктів плану. До сих пір державні і місцеві відрахування не були обмежені. Очікується, що ця норма негативно позначиться на Нью-Йорку, Коннектикуті і Каліфорнії і призведе до падіння цін на нерухомість в містах з високими податками, крім того, у місцевих органів влади залишиться менше грошей на ремонт державних шкіл і доріг.

Працюючі сім'ї отримають більший податковий кредит для дітей. Поточний податковий кредит для дітей становить $ 1000. на кожну дитину, в новій редакції він збільшується до $ 2000. (для сімей з доходом близько $ 400 тисяч). Сім'ї з меншим доходом також можуть розраховувати на підвищення. Для таких сімей сьогодні пільга становить близько $ 1100, в новій редакції - $ 1400.

Ви можете успадкувати до $ 11 млн без сплати податку. У минулій редакції, американці можуть успадковувати до $ 5,5 млн без необхідності оплачувати податок. У новій редакції цей поріг подвоїли - до $ 11 млн неоподатковуваних (або $ 22 млн для подружніх пар).

В цілому, «Закон про скорочення податків і зайнятості» - це найбільше разове зниження ставки корпоративного податку в американській історії - з 35% до 21%. Законопроект також знижує податки для переважної більшості американців і представників малого бізнесу.

REAL ID ACT

Починаючи з 22 січня 2018 року Закон, який регулює новий формат посвідчень особи, REAL ID Act вступить в новий етап, через що багато американців не зможуть використовувати водійські посвідчення в якості ID.

REAL ID Act був прийнятий в 2005 році в якості одного з кроків щодо посилення вимог ідентифікації осіб після терактів 11 вересня 2001 року. Він виставляє більш жорсткі вимоги щодо інформації, наданої для отримання водійських посвідчень, які використовуються як ID на державному рівні.

ФБР рекомендувало уряду США уніфікувати вимоги щодо отримання цих документів у всіх штатах, щоб підвищити рівень контролю за їх видачею. Зараз закон діє частково, вимагаючи пред'являти оновлені посвідчення особи при відвідуванні федеральних і військових об'єктів.

Після вступу закону в силу, жителям більшості штатів потрібно мати при собі посвідчення особи в новому форматі або паспорт.

Частині американців необхідно просто оновити свої водійські посвідчення, щоб вони відповідали новим вимогам, якщо штат вже змінив їх відповідно до REAL ID Act. В такому випадку треба зв'язатися з агентством з видачі посвідчень вашого штату, щоб дізнатися, як отримати водійське посвідчення нового формату, якщо штат проводить їх видачу.

Однак не всі штати оновили формат водійських прав, тому з 22 січня 2018 року ці фірми втратять статус посвідчень особи і не будуть прийматися авіакомпаніями для посадки на літак навіть при внутрішніх перельотах по країні. Таких штатів дев'ять: Кентуккі, Мен, Міннесота, Міссурі, Монтана, Оклахома, Пенсільванія, Південна Кароліна і штат Вашингтон.

Жителям цих штатів необхідно буде оформити паспорт або ID-карту для того, щоб мати можливість відвідувати федеральні органи, військові установи та літати на літаках по території США.

Як подати заявку на новий паспорт

Заяву на виготовлення паспорта можна подати через сайт Держдепартаменту, а також в місцевому офісі поштової служби. На сайті Держдепартаменту також можна ознайомитися з вимогами та завантажити необхідні бланки.

Департамент внутрішньої безпеки підготував уточнення і відповіді на найчастіші запитання, що стосуються REAL ID Act.

REAL ID не поширюється на такі сфери:

Вхід на федеральні об'єкти, які не вимагають пред'явлення посвідчення особи;
Голосування або реєстрація для голосування;
Заявка або отримання федеральної допомоги;
Отримання водійських прав штату;
Доступ до послуг охорони здоров'я, в правоохоронні або конституційні органи (включаючи доступ до судового розгляду);
Співпраця з правоохоронними органами або участь в розслідуваннях.
Закон про REAL ID для перельотів вводиться поетапно:

З 15 липня 2016 року TSA разом з авіакомпаніями і зацікавленими сторонами в аеропорту почала випускати веб-поради та повідомлення для мандрівників;
З 15 грудня 2016 року TSA почала поширення на контрольно-пропускних пунктах в аеропорту роздавальних матеріалів, а також розмістила вивіски, що інформують про майбутні зміни.
Починаючи з 22 січня 2018 року пасажири з водійським посвідченням, виданим штатами, які отримали відстрочку введення REAL ID, повинні будуть пред'явити альтернативне посвідчення особи для посадки на внутрішні рейси. Пасажири з водійськими посвідченнями, які відповідають REAL ID, зможуть використовувати свої водійські права в якості посвідчення особи при посадці в літак.
З 1 жовтня 2020 року всім пасажирам для посадки в літак буде потрібно ліцензія, яка відповідає вимогам REAL ID або інша прийнятна форма ідентифікації особи для внутрішніх перельотів по США.

Список прийнятних форм посвідчень особи для посадки на літак можна знайти на сайті TSA.

Чи повинні неповнолітні мати водійські права для посадки в літак при внутрішньому перельоті?

TSA не вимагає, щоб діти у віці до 18 років надавали ID під час посадки на рейси по США, якщо вони подорожують з супроводжуючим. При цьому останній потребуватиме прийнятне посвідчення особи.

Чи є паспорт єдиним альтернативним варіантом посвідчення особи, якщо штат не почав видавати посвідчення, що відповідають вимогам REAL ID?

Ні. TSA також приймає кілька інших форм документів, що засвідчують особу і буде продовжувати це робити після вступу в силу REAL ID. Список прийнятних форм посвідчень особи для посадки в літак можна знайти на сайті TSA. Починаючи з 22 січня 2018 року мандрівників, у яких немає прийнятного посвідчення особи, не допустять до посадки в літак.

Як набуття чинності REAL ID вплине на видачу водійських прав і карт жителів міста іммігрантам або нелегалам, які зараз мають можливість отримати їх в деяких штатах?

Такі тимчасові посвідчення особи продовжуватимуть видавати, проте вони матимуть особливий дизайн, що відзначає, що вони не можуть бути використані для офіційних цілей, і є не більше ніж документом, що дає право керувати автомобілем або користуватися послугами міста.

Нові правила використання та оформлення паспортів

У 2018 році на американців чекають деякі зміни в системі використання і видачі паспортів.

Оновлення паспорта онлайн

Починаючи з середини 2018 американці матимуть можливість замовити для себе новий паспорт (в разі повторного його отримання, продовження дії) онлайн. Для цього паспортна служба при Держдепартаменті розробляє спеціальний портал.

Текстові повідомлення зі статусом заявки

Якщо ви хочете перевірити, як довго ще ваш паспорт буде перебувати в процесі оформлення або продовження, зараз вам потрібно зайти на сайт Державного департаменту і «витягнути» звідти дані про вашу заявку - трудомісткий і непростий процес, якщо ви перебуваєте в дорозі або використовуєте мобільний пристрій . (Ви можете також зателефонувати в центр паспортних послуг, щоб перевірити статус, але ця лінія часто перевантажена і чекати відповіді доведеться досить довго). У 2018 році це зміниться: інформація про оновлення статусу заявки буде приходити заявнику в смс або по електронній пошті.

Виготовлення або продовження дії паспорта може зайняти більше часу

Очікується, що в січні 2018 року велика кількість американців подадуть заявки на отримання або продовження дії паспорта, що істотно збільшить навантаження і сповільнить роботу паспортної служби.

Обробка заявки на отримання паспорта зазвичай займає 4-6 тижнів, тому якщо ви будете подавати заявку в січні, то чекайте, що обробка вашої заявки займе шість тижнів, а не чотири.

Законодавство штатів

Нью-Йорк

Оплачувана відпустка за сімейними обставинами

З 1 січня у Нью-Йорку вступить в силу закон, що зобов'язує роботодавців забезпечувати оплачувану відпустку по догляду за дитиною для батьків новонароджених малюків.

Скористатися правом оплачуваної відпустки також можна для догляду за близьким родичем з серйозною хворобою або для допомоги близьким під час перебування одного з членів сім'ї на службі в армії.

У 2018 році співробітники отримають до восьми тижнів оплачуваної відпустки, зберігши при цьому до 50% (до 652 доларів в тиждень) зарплати. До 2021 року вони зможуть взяти до 12 тижнів відпустки, зберігши при цьому дві третини від їх середньої тижневої заробітної плати.

За право на оплачувану відпустку заплатять самі працівники - з їх зарплат будуть віднімати 1,65 долара в тиждень.

Працівники, які працюють повний день, матимуть право на цю відпустку після 26 тижнів безперервної роботи. Співробітники, які працюють неповний робочий день, зможуть піти в оплачувану відпустку після 175 днів роботи в 52-тижневий період.

Мінімальна заробітна плата

Мінімальна заробітна плата в Нью-Йорку буде продовжувати рости в рамках плану по досягненню рівня в 15 доларів за годину. В Лонг-Айленді і окрузі Вестчестер мінімальна заробітна плата з 1 січня 2018 року підвищиться до $ 11 за годину з $ 10. У місті Нью-Йорк мінімальна заробітна плата для роботодавців з кількістю працівників до 10 осіб підвищиться до $ 12 з $ 10,5; а для роботодавців, що мають 11 і більше співробітників, - до $ 13 з $ 11 в годину. В іншій частині штату мінімальна зарплата складе $ 10,40 на годину в порівнянні з $ 9,70, як це було до цього.

Податки

Ставки прибуткового податку

У Нью-Йорку триває поетапне зниження податків штату. Ставка прибуткового податку штату для платників податків, які заробляють від 40 000 до 150 000 доларів на рік (дохід пари при спільному заповненні декларації), знизиться з 6,45% до 5,5%. Для пар з доходом від 150 000 до 300 000 доларів на рік ставка прибуткового податку штату знизиться з 6,65% до 6%.

Податковий кредит по догляду за дитиною

Сім'ї, загальний дохід яких становить від 50 000 до 150 000 доларів на рік, в 2018 році отримають право на більший податковий кредит по догляду за дитиною. Максимальна сума кредиту також збільшиться до 9 000 доларів з 6 000 доларів для сімей з п'ятьма дітьми. Сума кредиту для кожної сім'ї буде варіюватися в залежності від кількості дітей.

Каліфорнія

Рекреаційна марихуана

З 1 січня 2018 року в Каліфорнії вступить в силу закон про легалізацію рекреаційної марихуани.

Норми цього закону в питаннях і відповідях:

Чи можу я 1 січня зайти в спеціалізований магазин в Каліфорнії і придбати марихуану?

Коротка відповідь - так, якщо вам вже виповнився 21 рік, а магазин має відповідну ліцензію на продаж марихуани від влади штату.

За словами каліфорнійських чиновників, штат почав видачу тимчасових ліцензій на продаж марихуани компаніям ще до початку періоду продажів, для того щоб з 1 січня закон міг повноцінно вступити в силу.

Система онлайн-заявок на сайті Бюро з контролю за марихуаною відкрилася в грудні. Магазини отримали ліцензії роздрібних торговців канабісом ще до Нового року. Ліцензії вступили в силу з 1 січня 2018 року.

Згідно з правилами штату, продаж "трави" дозволений в період з 6 ранку до 10 вечора.

У більшості випадків рекреаційну марихуану можна буде знайти в аптеках, які займалися продажем медичного канабісу, легалізація якого була проведена в штаті раніше.

Де можна буде придбати коноплю?

Залежно від того, де ви живете, найближчий магазин може бути досить далеко від вашого будинку, оскільки поки про бажання розвивати цей бізнес заявили всього кілька міст штату.

Серед них Окленд і ряд інших населених пунктів в долині Коачелла, там вже затвердили правила продажу і почали розповсюдження марихуани з 1 січня. Багато інших міст відклали врегулювання цього питання.

Наприклад, питання відкриття продажу рекреаційної марихуани все ще знаходиться на розгляді в декількох містах в районі Сакраменто, а також в Сан-Хосе.

Округи Керн і Шаста відхилили продаж рекреаційної марихуани на своїх територіях ще до вступу закону в силу, тому там спеціалізованих магазинів не буде взагалі.

Де можна курити?

По всій території штату, при цьому варто пам'ятати про те, що каліфорнійці не можуть курити марихуану в тих місцях, де заборонено курити звичайні сигарети.

Це означає, що ви не можете курити в офісах і барах. Що стосується орендарів житла, то варто уточнити це питання з орендодавцем.

Також забороненими є куріння в автомобілі, споживання марихуани під час керування автомобілем, наявність відкритої упаковки з "травою" в автомобілі.

Закон передбачає можливість споживання покупцями марихуани на території рітейлерів і невеликих магазинів, що займаються її продажем. У цьому випадку власник бізнесу повинен відвести окреме приміщення для людей від 21 років, в цьому місці має бути заборонено вживання алкоголю або тютюнових виробів. Крім того, людей, що вживають марихуану, не повинно бути видно зовні іншим відвідувачам магазину або людям, що проходять повз.

Чи всі магазини з продажу медичної марихуани перейдуть на торгівлю рекреаційним канабісом?

Ні, по-перше, не кожен магазин медичної марихуани отримає ліцензію на торгівлю рекреаційною "травою". Оскільки частина з них працює на підставі рішення штату, але без дозволу місцевого органу влади, що є допустимим для торгівлі медичним канабісом. Для продажу рекреаційної марихуани необхідний дозвіл від місцевого органу влади.

Крім того, магазини, що вже мають ліцензію на продаж медичної марихуани, можуть відмовитися від продажу рекреаційної, повністю перекваліфікуватися на рекреаційну "траву" або ж продавати обидва види марихуани, позначаючи рекреаційну марихуану буквою А, а медичну - буквою М і ведучи окремий облік продажів кожного з цих товарів.

Чи можу я спробувати, перш ніж купувати?

Покупцям буде дозволено понюхати продукт перед покупкою. При цьому не дозволено продавати товар без оригінальної упаковки або з пошкодженою упаковкою, що виключає можливість спробувати певні продукти, а безкоштовних зразків в магазинах очікувати не варто.

Чи є контроль якості рекреаційної марихуани?

Так. З 1 січня штат вводить нові процедури тестування "трави".

Наприклад, до того як дистриб'ютор канабісу може відправити свій продукт до продавців, лабораторія повинна перевірити зразки товару на наявність цвілі, пестицидів або бактерій. Лабораторії також проведуть перевірку основних канабіноїдів, щоб вказати на упаковці їх частку в певному обсязі марихуани.

Більш тривала відпустка для батьків

У 2018 році нові батьки, роботодавець яких має більше 20 співробітників, зможуть отримати до 12 тижнів відпустки по догляду за дитиною. Для цих цілей співробітники зможуть використовувати будь-яку накопичену відпустку або відгули за станом здоров'я. Закон вступив у силу з 1 січня 2018 року. Він застосовується до співробітників, які працювали в компанії від 12 місяців.

Ремені безпеки в пасажирських автобусах

З липня 2018 року в Каліфорнії вступить в силу закон, що вимагає від пасажирів і водіїв пристібатися в пасажирських автобусах. Той, хто порушить цю вимогу, буде змушений заплатити штраф у розмірі 20 доларів, при повторному порушенні штраф зросте до 50 доларів.

Заборона питати про попередню зарплату

Починаючи з 1 січня, потенційні роботодавці в Каліфорнії не матимуть права питати претендентів на будь-яку посаду про те, яку зарплату вони отримували на попередньому робочому місці.

Історія кримінального переслідування претендентів на роботу

Починаючи з 1 січня, роботодавцям в Каліфорнії буде заборонено дізнаватися кримінальну історію претендентів на посаду доти, поки вони не приймуть рішення про прийом на роботу.

Продаж зброї

Починаючи з 1 січня, всі закупівлі зброї і боєприпасів в Каліфорнії повинні проводитися особисто через продавця, ліцензованого Департаментом юстиції США. Власникам зброї також буде заборонено ввозити боєприпаси до Каліфорнії з-за меж штату без їх реєстрації через ліцензованого продавця в Каліфорнії.

Флорида

Мінімальна зарплата

У 2018 році мінімальна заробітна плата для всіх працівників у Флориді збільшиться до 8,25 доларів за годину, що на 15 центів вище нинішнього рівня в 8,10 доларів. Нова норма погодинної оплати вступила в силу з 1 січня 2018 року.

Джерело: uapost.us
Щасливе Рівне