ТОП-7 змін в Україні в лютому 2018 року
Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" з 1 лютого 2018 року знижує мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 5,9% порівняно з січнем – до 9195,6 гривні з 9772,8 гривні за тисячу кубометрів, йдеться у повідомленні компанії. Максимальні ціни будуть знижені на 5,5% – до 10141,2 гривні за тисячу кубів (з ПДВ). Як зазначили в компанії, цінові пропозиції "Нафтогазу" відрізняються залежно від обсягів закупівлі, умов оплати, стану попередніх розрахунків, заборгованості.
Нагадаємо, у січні 2018 року "Нафтогаз" підвищив мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів аж на 8,4% порівняно з груднем 2017 року – до 9772,8 за тисячу кубометрів і максимальні ціни на 8,2% - до 10732,8 за тисячу кубометрів.
ДО ТЕМИ: ТОП-3 очікування у сфері енергетики у 2018 році
Встановлені нові тарифи на електроенергію
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 21 січня 2018 року встановила для обласних обленерго нові тарифи на розподіл та постачання електроенергії.
У суботу, 27 січня 2018 року в газеті “Урядовий кур’єр” опубліковано 29 постанов НКРЕКП за №№61-75, 77-84, 86, 88, 89, 90, 92, 93. Вони набувають чинності з 1 лютого 2018 року. У постанові НКРЕКП №83 встановлені нові тарифи й для Приватного акціонерного товариства “Рівнеобленерго”.
Із 1 лютого по 31 березня включно діятиме один тариф, а з 1 квітня 2018 року – вже інший.
ДЕТАЛЬНІШЕ: У Рівному подорожчає електроенергія (+НОВІ ТАРИФИ)
Цукор подорожчає на 20%
З першого дня лютого мінімальні ціни на цукор в Україні піднімуть до майже 11 тисяч гривень за тонну. Про це стало відомо з повідомлення прес-служби Мінагрополітики. Очікується підвищення мінімальних цін на цукрові буряки до 753,04 грн/тонну (без ПДВ) та на цукор на 19% або до 10 тис. 907,61 грн/тонну (без ПДВ). Подорожчання в міністерстві пояснюють минулорічним збільшенням експорту продукту майже на третину.
Землю передаватимуть у власність територіальних громад
Кабінет міністрів України 31 січня погодив механізми передачі у власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) землі, у тому числі землі поза межами населених пунктів. Відповідне рішення передбачає оформлення відповідних урядових доручень Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру. Про це інформує "Урядовий портал".
"Ми знайшли механізми передачі ОТГ всіх земель у власність. Це правда, - сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. - Мова про те, що Держгеокадастр відведе землю і передасть її ОТГ. І цю роботу потрібно завершити 2018 року".
Нагадаємо, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Торік Верховна Рада продовжила мораторій до 2019-го.
На митницях починає діяти “єдине вікно”
Ще в листопаді уряд схвалив рішення про запровадження з 1 лютого 2018 року обов’язковості використання підприємствами і держорганами інформаційної системи “єдине вікно”. Його дія спрямована на операції з переміщення товарів в усіх митних режимах (наразі це лише імпорт та експорт), а також на всі місця, де відбувається митне оформлення;
Всі види контролю здійснюватимуться за допомогою ІТ-системи. Взаємодія посадових осіб контролюючих органів відбуватиметься через мережу Інтернет із використанням спеціального програмно-інформаційного комплексу доступ до якого надається безкоштовно;
Час на прийняття рішення контролюючим органом щодо здійснення виду контролю зменшиться і становитиме 4 робочі години (наразі цей час становить 24 години). Якщо протягом 4 робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і необхідних сканованих копій документів від клієнта рішення щодо завершення відповідного виду контролю товару не винесено, то воно приймається автоматично за принципом "мовчазної згоди" і вноситься в інформаційну систему. Це рішення є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів.
Скільки коштує розмитнити автомобіль з Європи та Канади (+ОНЛАЙН КАЛЬКУЛЯТОР)
Ціни на ліки можуть вирости на 25%
Із лютого 2018 року в Україні очікується подорожчання медикаментів, кажуть експерти. Так, за підрахунками Економічного дискусійного клубу (ЕДК), у 2017 році ліки вже подорожчали на 20%, а в 2018-му очікується, що ціни виростуть ще на 25%. На думку експертів, основною причиною подорожчання став зростаючий курс долара. Тому з лютого вартість медикаментів може вирости на 5%, тому що постачальники почнуть завозити нові партії товарів і, відповідно, за новим курсом долара. В аптеках відзначають, що ціни на ліки вже почали перераховувати.
Починає діяти новий закон про сплату аліментів
Із 6 лютого 2018 набуває чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів, який на початку січня підписав Президент України Петро Порошенко. Серед іншого, закон встановлює обмеження боржників у праві виїзду за кордон, а також вводить тимчасове обмеження у праві керування автотранспортом, використання вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю. У цей же день, 6 лютого, Міністерство юстиції Укораїни публічно представить новостворений Реєстр неплатників аліментів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 змін, які чекають на рівнян з 1 січня
Як відновити організм після зимових свят: корисні поради
Після тривалих зимових свят часто важко повернутися до звичного ритму життя. Калорійна їжа, порушення режиму сну та зниження фізичної активності можуть негативно вплинути на самопочуття. Ось кілька порад, як допомогти організму відновитися.
переглядів: 476
Рівнян запрошують на гала-концерт XXI фестивалю "Різдвяні піснеспіви"
Уже 6 січня 2024 року, о 16:00 у великій залі Міського Будинку культури відбудеться святковий гала-концерт, який об’єднає найкращих виконавців і колективи Рівненщини.
переглядів: 481
Куди рівнянам подіти ялинки після свят: рекомендації міської влади
Після завершення різдвяно-новорічних свят мешканці Рівного почнуть прибирати ялинки зі своїх осель. Для зручності рівнян та дотримання екологічних стандартів міська влада надала рекомендації щодо правильної утилізації святкових дерев.
переглядів: 223
Водохресний святвечір 2025: що поставити на стіл та як святкувати
5 січня 2025 року українці відзначатимуть Водохресний святвечір — останній день перед великим святом Хрещення. Цього дня дотримуються суворого посту, відмовляючись від м'яса, молочних продуктів та яєць. Віруючі набирають водохресну воду, вважаючи її цілющою.
переглядів: 536
Голодна кутя на Святвечір: традиційний рецепт
Голодна кутя, або як ще називають Друга кутя чи Голодний Святвечір, проводиться напередодні Хрещення. Відзначають це свято 5 січня.
переглядів: 331