ТОП-7 змін в Україні в лютому 2018 року
Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" з 1 лютого 2018 року знижує мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 5,9% порівняно з січнем – до 9195,6 гривні з 9772,8 гривні за тисячу кубометрів, йдеться у повідомленні компанії. Максимальні ціни будуть знижені на 5,5% – до 10141,2 гривні за тисячу кубів (з ПДВ). Як зазначили в компанії, цінові пропозиції "Нафтогазу" відрізняються залежно від обсягів закупівлі, умов оплати, стану попередніх розрахунків, заборгованості.
Нагадаємо, у січні 2018 року "Нафтогаз" підвищив мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів аж на 8,4% порівняно з груднем 2017 року – до 9772,8 за тисячу кубометрів і максимальні ціни на 8,2% - до 10732,8 за тисячу кубометрів.
ДО ТЕМИ: ТОП-3 очікування у сфері енергетики у 2018 році
Встановлені нові тарифи на електроенергію

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 21 січня 2018 року встановила для обласних обленерго нові тарифи на розподіл та постачання електроенергії.
У суботу, 27 січня 2018 року в газеті “Урядовий кур’єр” опубліковано 29 постанов НКРЕКП за №№61-75, 77-84, 86, 88, 89, 90, 92, 93. Вони набувають чинності з 1 лютого 2018 року. У постанові НКРЕКП №83 встановлені нові тарифи й для Приватного акціонерного товариства “Рівнеобленерго”.
Із 1 лютого по 31 березня включно діятиме один тариф, а з 1 квітня 2018 року – вже інший.
ДЕТАЛЬНІШЕ: У Рівному подорожчає електроенергія (+НОВІ ТАРИФИ)
Цукор подорожчає на 20%

З першого дня лютого мінімальні ціни на цукор в Україні піднімуть до майже 11 тисяч гривень за тонну. Про це стало відомо з повідомлення прес-служби Мінагрополітики. Очікується підвищення мінімальних цін на цукрові буряки до 753,04 грн/тонну (без ПДВ) та на цукор на 19% або до 10 тис. 907,61 грн/тонну (без ПДВ). Подорожчання в міністерстві пояснюють минулорічним збільшенням експорту продукту майже на третину.
Землю передаватимуть у власність територіальних громад

Кабінет міністрів України 31 січня погодив механізми передачі у власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) землі, у тому числі землі поза межами населених пунктів. Відповідне рішення передбачає оформлення відповідних урядових доручень Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру. Про це інформує "Урядовий портал".

"Ми знайшли механізми передачі ОТГ всіх земель у власність. Це правда, - сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. - Мова про те, що Держгеокадастр відведе землю і передасть її ОТГ. І цю роботу потрібно завершити 2018 року".
Нагадаємо, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Торік Верховна Рада продовжила мораторій до 2019-го.
На митницях починає діяти “єдине вікно”

Ще в листопаді уряд схвалив рішення про запровадження з 1 лютого 2018 року обов’язковості використання підприємствами і держорганами інформаційної системи “єдине вікно”. Його дія спрямована на операції з переміщення товарів в усіх митних режимах (наразі це лише імпорт та експорт), а також на всі місця, де відбувається митне оформлення;
Всі види контролю здійснюватимуться за допомогою ІТ-системи. Взаємодія посадових осіб контролюючих органів відбуватиметься через мережу Інтернет із використанням спеціального програмно-інформаційного комплексу доступ до якого надається безкоштовно;
Час на прийняття рішення контролюючим органом щодо здійснення виду контролю зменшиться і становитиме 4 робочі години (наразі цей час становить 24 години). Якщо протягом 4 робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і необхідних сканованих копій документів від клієнта рішення щодо завершення відповідного виду контролю товару не винесено, то воно приймається автоматично за принципом "мовчазної згоди" і вноситься в інформаційну систему. Це рішення є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів.
Скільки коштує розмитнити автомобіль з Європи та Канади (+ОНЛАЙН КАЛЬКУЛЯТОР)
Ціни на ліки можуть вирости на 25%

Із лютого 2018 року в Україні очікується подорожчання медикаментів, кажуть експерти. Так, за підрахунками Економічного дискусійного клубу (ЕДК), у 2017 році ліки вже подорожчали на 20%, а в 2018-му очікується, що ціни виростуть ще на 25%. На думку експертів, основною причиною подорожчання став зростаючий курс долара. Тому з лютого вартість медикаментів може вирости на 5%, тому що постачальники почнуть завозити нові партії товарів і, відповідно, за новим курсом долара. В аптеках відзначають, що ціни на ліки вже почали перераховувати.
Починає діяти новий закон про сплату аліментів
Із 6 лютого 2018 набуває чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів, який на початку січня підписав Президент України Петро Порошенко. Серед іншого, закон встановлює обмеження боржників у праві виїзду за кордон, а також вводить тимчасове обмеження у праві керування автотранспортом, використання вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю. У цей же день, 6 лютого, Міністерство юстиції Укораїни публічно представить новостворений Реєстр неплатників аліментів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 змін, які чекають на рівнян з 1 січня

Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 305
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 841
14 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

Сьогодні православні християни в Україні за новим стилем вшановують пам'ять святого мученика, провидця і чудотворця Ісидора.
переглядів: 381
Банківські кредити готівкою: швидко, зручно, вигідно

Отримати гроші на будь-які потреби сьогодні можна буквально за лічені хвилини завдяки готівковим кредитам від банків. Це зручний фінансовий інструмент для вирішення побутових питань, здійснення великих покупок, покриття медичних витрат чи планування подорожей.
переглядів: 523
Плитоноски — надійний захист у бойових умовах
Плитоноска — це незамінний елемент екіпірування військовослужбовця, правоохоронця чи бійця територіальної оборони. Вона виконує важливу функцію — надійно утримує бронеплити, що захищають життєво важливі органи від уламків, куль та інших вражаючих чинників. У сучасних умовах, коли комфорт, модульність і надійність відіграють ключову роль, плитоноски нового покоління, зокрема Skillet Max, стали ідеальним вибором для професіоналів.
переглядів: 240