Що зміниться у березні 2018
Цьогорічна весна в Україну прийде в нормальні терміни, а температура повітря зростатиме поступово. Про це нещодавно заявив начальник Гідрометцентру Микола Кульбіда. При цьому він зазначив, що в найближчі два тижні в Україні чекати настання весняної погоди не варто.
"Весна - це перехід середньої добової температури через 0 градусів у бік підвищення. Причому, стійкий перехід. Такого переходу в найближчі два тижні ми не очікуємо", - заявив М.Кульбіда. За його словами, весна в 2018 році настане в традиційні терміни. Для найхолоднішого регіону, півночі України, перехід на весняну погоду повинен відбутися з середині березня, а на півдні - ще раніше.
ДО ТЕМИ: Зима люто гримне дверима: прогноз погоди у Рівному
Кульбіда прогнозує, що весна цього року не буде супроводжуватися стрімким зростанням температури. Він зазначає, що за останні 20-25 років не відбулося істотних змін температури в березні у порівнянні з попередніми періодами. Це свідчить про те, що весна, найімовірніше, не буде швидкою. Керівник Гідрометцентру прогнозує, що весна в 2018 році навіть трохи затягнеться, пише газета “ОГО”.
Те, що весна затягнеться й влаштовуватиме погодні “сюрпризи”, березень буде холодним, – прогнозують й інші метеорологи. А народний синоптик Леонід Горбань дав прогноз, що справжнє тепло буде ближче до квітня, а стійкий перехід до плюсової температури відбуватиметься поступово після 23 березня.
ДО ТЕМИ: Тимко напророчив ранню весну: коли прийде потепління?
Буде аж чотири вихідних підряд
Кабінет міністрів на своєму засіданні 11 січня 2018 рекомендував перенести робочий день 9 березня 2018 на іншу дату й таким чином створити сприятливі умови для цьогорічного святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня. Тому замість п’ятниці, 9 березня, підприємства, організації та установи з 5-денним робочим тиждень працюватимуть у суботу, 3 березня.
Отже, вихідними будуть чотири дні поспіль: 8 та 9 березня, а також субота, 10, та неділя, 11 березня. А загалом у календарі у березні 2018 неробочих 10 днів.
Суттєво зміняться ціни на продукти
Навесні традиційно додадуть в ціні овочі, зрозуміло, що це пов'язано з сезонністю. Водночас ціни на м'ясо, яйця і молочну продукцію можуть знизитись на декілька відсотків, Це пов'язано багато в чому зі зниженням попиту через Великий піст. Але це не торкнеться найдешевшого українського м'яса – курятини, яка вже побила європейські рекорди й стала дорожчою, ніж у сусідній Польщі. Але зниження цін на м'ясні продукти протримається недовго, вважають експерти. Тут слід враховувати фактор "ранньої" Пасхи (8 квітня), за кілька тижнів до якої вартість м'яса і яєць злетить мінімум на 10-15%.
Економічний експерт Максим Свят зазначив, що крім м'яса, подорожчає і молочна продукція.
"Це пов'язано з систематичним скороченням поголів'я худоби. Звичайно, в цьому році запускаються програми держпідтримки поголів'я в тому числі для окремих аграріїв і дрібних господарств. Але якщо вони і дадуть свої плоди, то лише в другій половині року, а також в 2019 році", - сказав він.
ДО ТЕМИ: М'ясо і молоко подорожчають мінімум на 7%
Несезонні фрукти й овочі, імпортні огірки та помідори, точно будуть дорожчати - мінімум на 30%. Те ж саме стосується традиційного борщового набору. Щоправда, не такими темпами, а в межах 15-20%. Адже запаси старого врожаю картоплі, капусти, моркви й столових буряків - вичерпуються.
Дешевше до весни, на думку експерта, можуть стати тільки два товари. "Дійсно, на 5-7% можуть можуть подешевшати гречка і цукор. Просто їх зараз досить багато, і ціна на них може знизитися", - сказав Максим Свят, пише “Обозреватель”.
Що стосується збільшення тарифів на електроенергію, воду і тепло, більшість споживачів це відчують вже з квітня, коли їм надійдуть нові платіжки за "комуналку".
ДО ТЕМИ: У Рівному подорожчає електроенергія (+НОВІ ТАРИФИ)
Військовим таки перерахують пенсії
Уряд ухвалив збільшити пенсії для майже півмільйона українських військових. Підвищені виплати військові мають отримати у березні-квітні 2018 року. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в неділю, 25 лютого, написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. За його словами, в середньому військові пенсії стануть вищими на 1,5 тисячі гривень. Отримають вищі виплати 498 тисяч військових пенсіонерів. Обіцяють добавку до пенсій виплатити “заднім” числом.
"Пенсію перерахують з 1 січня 2018 року. Вже в березні-квітні люди отримають нові суми виплат. На підвищення виділимо 7 млрд грн. Виплати будуть з Пенсійного фонду", - йдеться у повідомленні глави Кабміну.
Гройсман наголосив, що підвищення пенсій військовослужбовцям має бути незворотним і надалі закріплене законом, який також розроблений Кабінетом міністрів. Документ дозволить врахувати військових, які сьогодні захищають Україну, але ще не вийшли на пенсію, інформує tsn.ua.
Нагадаємо, 21 лютого Кабінет міністрів України своєю постановою ухвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. гривень.
Подешевшає газ для промисловості
Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" повідомила про те, зщо з 1 березня 2018 року знижує мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 10,8% порівняно з січнем – до 8200,8 грн з 9195,6 грн за тисячу кубометрів. Максимальні ціни на природний газ для промспоживачів з 1.03 будуть знижені на 10,6% – до 9063,6 грн з 10141,2 грн за тисячу кубометрів. У компанії пояснили: якщо покупець не має заборгованості перед "Нафтогазом" або купуватиме не менше 50 тисяч кубометрів газу на місяць, то для нього встановлюється мінімальна ціна. У всіх інших випадках застосовується більш висока ціна.
ДО ТЕМИ: ТОП-3 очікування у сфері енергетики у 2018 році
Підвищать соцвиплати постраждалим на виробництві та сім'ям загиблих від нещасного випадку
Розмір щомісячних страхових виплат особам, які потерпіли від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей, виріс в середньому на 464 гривні в січні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства соціальної політики України.
А з 1 березня будуть перераховані страхові виплати всім постраждалим на виробництві та особам, які мають право на страхові виплати у зв'язку з втратою годувальника, який загинув в результаті нещасного випадку на виробництві. Підвищений на 20% розмір щомісячних страхових виплат з березня мають отримати понад 200 тис. чоловік. Для цього з 1.03.2018 в бюджеті Фонду соцстраху передбачено понад 1 млрд гривень.
8 березня в Україні можуть оголосити робочим днем
Щоправда, не з цього року. Тим не менш в Україні знову підготували законопроект, яким 8 березня пропонують зробити робочим днем. Про це журналістам повідомив директор Українського інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає "112 Україна".
"Пропозиції, які ми підготували в нашому законопроекті, передбачають, що 8 березня втрачає статус вихідного дня. Ми його переформатуємо з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок. 9 травня - ми пропонуємо зробити вихідним днем саме 8 травня, в День пам'яті і примирення, 9 травня - залишається Днем перемоги над нацизмом, але вихідним не буде", - сказав він, пише gazeta.ua.
У Польщі запрацює скандальний “антибандерівський” закон
У Польщі з 1 березня набувають чинності Зміни до скандального закону про Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі, яким, зокрема, передбачається поправка про кримінальне переслідування за заперечення злочинів “українських націоналістів” проти громадян Польщі, опубліковано в середу в польському урядовому віснику. Оскільки закон набуває чинності через 14 днів після його опублікування в Урядовому віснику, то він набуде чинності 1 березня 2018, повідомляє Укрінформ.
Нагадаємо, польський парламент проголосував за зміни до закону про ІНП 1 лютого, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда, одночасно направивши його до Конституційного суду. Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.
25 березня – перехід на літній час
У березні Україна традиційно переходить на так званий літній час. Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року №509, на території нашої держави визначено такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки чи електронних показників часу:
- в останню неділю березня о 03:00 на 1 годину вперед (має бути 04:00),
- в останню неділю жовтня о 04:00 на 1 годину назад (має бути 03:00).
Отже, цієї весни переведення годинників відбудеться в ніч з суботи на неділю, 25 березня, о 03:00.
Укрзалізниця вже відкоригувала графік руху пасажирських поїздів і розпочала продаж квитків на дати після 25.03.2018. А медики, щоб перехід на літній час не спричинив стресу в організмі, радять готуватися до нового режиму дня та сну заздалегідь, мінімум за один тиждень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-10 змін, які чекають на рівнян з 1 січня
ТОП-7 змін в Україні в лютому 2018 року
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
весна, перехід на літній час, 8 Березня, пенсії, ціни, зміни з березня 2018, споживач
Чи переводимо годинники у 2025 році на літній час?
Українці досі не знають напевне, чи доведеться їм переводити годинники на літній час у 2025 році. У чому причина?
переглядів: 233
Ожеледицю та туман прогнозують синоптики 5 лютого на Рівненщині
За даними синоптиків, 5 лютого на території області очікується мінлива хмарність з проясненнями. Вночі та вранці можливий слабкий туман, а на дорогах – ожеледиця.
переглядів: 244
Протерміновані під час воєнного стану посвідчення водія залишаються дійсними
Посвідчення водія, термін дії якого закінчився під час воєнного стану, залишається дійсним!
переглядів: 209
На Рівненщині за рік виявили понад три тисячі нових випадків раку
Рівненський обласний протипухлинний центр у Всесвітній день боротьби з раком, який відзначають сьогодні, оприлюднив статистичні дані про стан захворюваності на рак в області впродовж крайніх трьох років.
переглядів: 308
Обручальні кільця — символ вічної любові та відданості
Обручальні кільця — це не просто ювелірний виріб, а справжній символ кохання, який супроводжує пару протягом усього життя. Вибір такого важливого аксесуара вимагає особливого підходу, адже він несе в собі глибокий емоційний зміст і підкреслює індивідуальність кожної пари. У цій статті ми розглянемо, як правильно обрати обручальні кільця, їхні основні види, сучасні тенденції дизайну та особливості виробів від бренду КЮЗ, де ви можете купити обручальні кільця найвищої якості.
переглядів: 668