01.04.2018, 16:07

Як впливають нереорганізовані суди на життя мешканців Рівненщини

В кінці 2017-го Президент України підписав Указ про реорганізацію місцевих загальних судів.
Крім інформації про те, які суди пройдуть процес злиття ще й досі нічого не зробили.

Не можна хоронити без дозволу суду з 15 березня?

Коли суди будуть об’єднанні і як це вплине на пересічних громадян та роботу адвокатів говорили сьогодні у Центрі комунікацій «МедіЯ».

Зараз у Рівненській області працює близько два десятки суддів, після об’єднання (реорганізації) їхня кількість скоротиться до 8-ми. Найбільше об’єднання відбудеться у Дубно, де із чотирьох судів функціонуватиме лише один окружний. У Рівному об’єднання стосуватиметься міського та районних судів, на основі яких виникне Рівненський окружний суд.
«Нині у міському суді працює 25 суддів, 9 – у районному. Проте приміщення для проведення судових засідань вже нині не вистачає. Адже на сьогоднішній день у міському суді відбувається розгляд від 10 до 20 справ, після об’єднання їхня кількість зросте у рази. Тому як це функціонуватиме ми не знаємо. По суті, як і те яким чином буде проводитися реорганізація, адже крім підписання Указу поки конкретно нам нічого не роз’яснювали. Жодних строків прийнято не було. Даний процес має відбутися до кінця 2019 року»,- підкреслила суддя Рівненського міського суду Вікторія Галінська.

Пси Бойка: розплідник “показує зуби” в суді

Суддя наголосила на тому, що не зважаючи на об’єднання усі справи можна буде подати на розгляд у будь-якому суді, їхній розподіл відбуватиметься через спеціалізовану комунікаційну систему. Хоча поки це лише пілотний проект, і не всі суди мають технічне оснащення.«Якщо говорити про ідею, яка закладена у реорганізацію судів, то суспільне значення такого заходу не є цілком зрозумілим. Адже кількість штатних одиниць майже не змінюється, логістика не покращується. Єдине що приходить на думка - це створення своєрідного «сита» при переведенні суддів з одного суду до іншого. І прозорість цього процесу також викликає питання»,- зазначила заступник голови Ради адвокатів у Рівненській області Юлія Щербяк.

Керівник Комітету виборців України у Рівненській області Олексій Горецький наголошує, що окрім резонансних подій чимало українців взагалі не знає про хід судової реформи. І в першу чергу це пов’язано з відсутністю чіткого механізму впровадження реформи та інформаційною політикою.«Є лише декларації і наміри, але як це зробити у нас не знають. Ми проводили дослідження із фокус-групою про обізнаність ходу судової реформи. Це була активна частина громади, лідери думок з усієї України. Результати показали, що більшість із них не знають деталей про судову реформу, лише найбільш розкручені у медіа теми. Наприклад, про електронні декларації суддів, хабарі та інші»,- каже Горецький.

З детальним переліком реорганізованих судів можна ознайомитися за посиланням: http://www.president.gov.ua/documents/4512017-23386

За повідомленням ERVE.UA.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram