Три хвилі репресій на Рівненщині. 20 травня – День пам'яті
Цього року 20 травня.
Першими жертвами стали польські військові, які потрапили у полон до радянської армії, згодом розстріляні в Катині та інших таборах. У цей період були репресовані, виселені всі, хто «міг би чинити опір» новим порядкам. У нелояльності підозрювались усі, хто мав освіту, власність, представники українських партій та організацій, в т. ч. ОУН, селяни - так звані куркулі.
У червні 1941 році в Дубнівській в’язниці було розстріляно політв’язнів.
Вчителька хімії пише пронизливі вірші про українських героїв-захисників
За період 1939-1941 роках у Західній Україні зазнали репресій майже півмільйона людей, були полонені, інтерновані, заарештовані та депортовані.
За словами істориків, у Рівненській області політичні репресії пройшли трьома хвилями. Їхня мета – знищити еліту нації, носіїв національної пам’яті, української ідентичності. А в більш ширшому значенні – знищити державу.
Нова хвиля репресій захопила населення нашого краю в 1944-1950-х роках.
Були репресовані учасники Руху опору (члени ОУН, вояки УПА, УНРА – націоналістичних формувань, що діяли в роки Другої світової війни та продовжували боротьбу за незалежну Україну й після звільнення краю від гітлерівців). Згадаймо бій під Гурбами Здолбунівського району у квітні 1944 році з енкаведистами. Члени родин репресованих, що перебували в таборах ГУЛАГУ, були депортовані в глиб країни. Спецпоселенцями стали й селяни – жертви примусової насильницької колективізації. Рівненщина у цей період понесла тяжкі демографічні втрати – 10-15 % свого населення.
У 1960-1980-ті роки ідеологічні заходи влади були спрямовані на викриття «злочинів українських буржуазних націоналістів», посилився тиск на віруючих різних релігійних конфесій, особливо – протестантських, які були зараховані до сект.
З кінця 1980-х років пожвавився процес реабілітації невинних жертв.
У квітні 1991 року було прийнято закон УРСР «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні». В активну фазу процес реабілітації вступив у незалежній Україні. До нього долучились науковці та громадські діячі, відкрились для дослідників архіви Служби безпеки України.
Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року в Україні встановлено День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.
За матеріалами прес-служби ОДА.
Масштабна автотроща у Гощі: п’ять авто понівечено, є постраждалі
Сьогодні, 4 лютого, близько 16:40 у селі Гоща сталася масштабна дорожньо-транспортна пригода. За попередньою інформацією поліції, зіткнулося одразу п’ять автомобілів.
переглядів: 311
На Рівненщині виявили нетверезого водія без прав, який знову сідав за кермо
Дубенські патрульні затримали нетверезого водія, який керував автомобілем, не маючи на це права. Сідає за кермо без посвідчення чоловік вже не вперше.
переглядів: 183
Рівне завтра прощається з Героєм Миколою Савосіком, який загинув майже рік тому
У середу, 5 лютого, Рівне попрощається з героєм, який віддав своє життя за Україну. Микола Савосік, 33-річний воїн, загинув на Донеччині, захищаючи нашу країну від російських окупантів.
переглядів: 317
У Рівному студент підпалив авто військового за завданням російських спецслужб: неповнолітнього диверсанта затримали
У Рівному правоохоронці затримали 17-річного підлітка, який за завданням російських спецслужб підпалив автомобіль військовослужбовця ЗСУ.
переглядів: 282
Більше не пара: рівненський холостяк Терен та його обраниця розірвали стосунки
Олександр Терен та Інна Бєлєнь пішли різними шляхами. Стало відомо, що пара розійшлася.
переглядів: 233