Три хвилі репресій на Рівненщині. 20 травня – День пам'яті
Цього року 20 травня.
Першими жертвами стали польські військові, які потрапили у полон до радянської армії, згодом розстріляні в Катині та інших таборах. У цей період були репресовані, виселені всі, хто «міг би чинити опір» новим порядкам. У нелояльності підозрювались усі, хто мав освіту, власність, представники українських партій та організацій, в т. ч. ОУН, селяни - так звані куркулі.
У червні 1941 році в Дубнівській в’язниці було розстріляно політв’язнів.
Вчителька хімії пише пронизливі вірші про українських героїв-захисників
За період 1939-1941 роках у Західній Україні зазнали репресій майже півмільйона людей, були полонені, інтерновані, заарештовані та депортовані.
За словами істориків, у Рівненській області політичні репресії пройшли трьома хвилями. Їхня мета – знищити еліту нації, носіїв національної пам’яті, української ідентичності. А в більш ширшому значенні – знищити державу.
Нова хвиля репресій захопила населення нашого краю в 1944-1950-х роках.
Були репресовані учасники Руху опору (члени ОУН, вояки УПА, УНРА – націоналістичних формувань, що діяли в роки Другої світової війни та продовжували боротьбу за незалежну Україну й після звільнення краю від гітлерівців). Згадаймо бій під Гурбами Здолбунівського району у квітні 1944 році з енкаведистами. Члени родин репресованих, що перебували в таборах ГУЛАГУ, були депортовані в глиб країни. Спецпоселенцями стали й селяни – жертви примусової насильницької колективізації. Рівненщина у цей період понесла тяжкі демографічні втрати – 10-15 % свого населення.
У 1960-1980-ті роки ідеологічні заходи влади були спрямовані на викриття «злочинів українських буржуазних націоналістів», посилився тиск на віруючих різних релігійних конфесій, особливо – протестантських, які були зараховані до сект.
З кінця 1980-х років пожвавився процес реабілітації невинних жертв.
У квітні 1991 року було прийнято закон УРСР «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні». В активну фазу процес реабілітації вступив у незалежній Україні. До нього долучились науковці та громадські діячі, відкрились для дослідників архіви Служби безпеки України.
Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року в Україні встановлено День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.
За матеріалами прес-служби ОДА.

Рівненські вибухотехніки вирушили на Херсонщину

Троє рівненських вибухотехніків вирушили на Херсонщину для проведення робіт з розмінування, замінивши двох колег, які раніше виконували ці завдання в регіоні.
переглядів: 13
У Дубні поліцейські допомогли старенькій

У місті Дубно патрульні спільно з місцевим управлінням освіти організували толоку на вулиці Пекарській.
переглядів: 294
Екоклуб звернувся до екоінспекції через обрізку дерев у Гідропарку Рівного

Рівненський Трест зеленого господарства здійснив обрізку 40 дерев у Гідропарку, що викликало занепокоєння громадськості.
переглядів: 440
У Зорі відбулася зустріч з рідними зниклих безвісти військових

У селі Зоря, що на Рівненщині, 3 квітня пройшла виїзна зустріч представників Центру розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
переглядів: 272
Мешканці Рівненської області продовжують активно декларувати зброю

За останні чотири місяці 133 громадянина звернулися до поліції для декларування зброї, а одна особа добровільно здала її.
переглядів: 271