В Україні може з'явитися нова професія у сфері будівництва
Більше 10 тисяч мешканців Рівненщини знайшли нове місце роботи
Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Інженер-консультант – ключова фігура для реалізації інвестиційних проектів і його професія користується попитом у більшості високорозвинених країн світу. Від недавнього часу Україна не виключення. Для нас це можливість впроваджувати якісні проекти європейського рівня завдяки незалежному контролю за якістю робіт та ефективному використанню коштів. Тому ми маємо створювати всі належні умови для їх роботи в Україні. Так, днями відповідними змінами до ДСТУ було врегульоване питання оплати послуг інженерів-консультантів», — сказав він.
Відповідно до зазначених змін замовники будівництва всіх форм власності отримали можливість включати кошти в розмірі до 3% на залучення суб’єктів господарювання (фізичних або юридичних осіб), які надаватимуть замовникам інженерно-консультаційні послуги у будівництві.
На Рівненщині знайшли роботу майже 8 тисяч людей
Напрямки діяльності незалежного інженера-консультанта:
— виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту;
— займається підбором постачальників і підрядників;
— об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях;
— несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень;
— здійснює незалежний і всебічний контроль якості при проектуванні й будівництві об’єктів.
Нагадаємо, 8 серпня 2017 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України за погодженням з Міністерством соціальної політики, спільним представницьким органом роботодавців, об’єднань профспілок за участю Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України затвердило своїм наказом кваліфікаційні характеристики нової професії у будівництві – інженера-консультанта.
Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону України, minregion.gov.ua.

інженерний контроль, контроль на будівництві, інженер, Мінрегіон, робота
Бал за хімію і фізику стане вагомішим - нові правила НМТ 2025

Абітурієнти, які складатимуть НМТ з фізики або хімії у 2025 році, матимуть переваги при вступі до профільних вишів.
переглядів: 769
Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 809
Курячі яйця можуть подешевшати

У травні українці можуть очікувати незначне здешевшання курячих яєць. Після стрімкого зростання цін, яке тривало з осені минулого року, ситуація на ринку починає стабілізуватись.
переглядів: 739
Чи можна саджати і працювати на городі у повний місяць: поради і застереження

Повний місяць здавна викликає цікавість і навіть побоювання серед людей, особливо у тих, хто займається землеробством. У традиційному сільському календарі фази Місяця часто враховують при плануванні робіт на городі.
переглядів: 435
Коли сходить морква, буряк та огірки: терміни проростання овочів

Весна — час посіву овочів на городі. Але після висівання насіння багатьох цікавить головне питання: через скільки днів з’являться перші сходи?
переглядів: 1027