19.07.2018, 17:34

НСЖУ вимагає звіту про розслідування вбивства Павла Шеремета

Павло Шеремет, rbc.ua.

Вбивство відомого журналіста відбулося 2 роки тому.
20 липня 2016 року, майже в центрі Києва, на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницього пролунав вибух. Це сталося о 7:45 ранку. Вибухнув червоний автомобіль марки “Subaru”, в якому знаходився відомий журналіст Павло Шеремет. Коли чоловіка витягали з машини, він ще був живий, але потім помер у машині швидкої медичної допомоги.

Вбивць журналіста досі не знайшли.

З цього приводу, голова Спілки журналістів України Сергій Томіленко зробив заяву:

На превеликий жаль, убивство Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. Це завдає болю не лише рідним і близьким Павла, його друзям і колегам. Відсутність прогресу в цій резонансній справі — це тривожний сигнал для всієї журналістської спільноти, для суспільства в цілому: безкарність за злочини проти медійників породжує нові злочини.

Торік президент Порошенко вимагав провести публічний звіт про результати розслідування.

Цей звіт так і не відбувся. Спілка продовжує вимагати його проведення. Журналісти і суспільство мають право знати, що слідство зробило, щоб знайти і покарати вбивць нашого колеги. Поки що журналістське рослідування вбивства Павла Шеремета (фільм «Убивство Павла») відкрило набагато більше інформації, ніж офіційне розслідування МВС. А рекомендації авторитетного американського Комітету захисту журналістів, викладені у спеціальному звіті «Відмова від правосуддя», лишаються проігнорованими.

На жаль, у цій справі, як і в десятках інших злочинах проти журналістів, нам немає чим втішатися.

Майданчиком для публічного звіту влади і силовиків про результати розслідування вбивства Павла Шеремета та інших злочинів, скоєних проти журналістів могли б стати парламентські слухання з питань свободи слова та безпеки роботи журналістів в Україні. Їх проведення вже протягом року вимагає Національна спілка журналістів України. У вересні минулого року ініціатива НСЖУ була підтримана Комітетом Верховної Ради з питань свободи слова. Але це питання навіть не було внесено до порядку денного сесії ВР. Днями голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив про підтримку проведення слухань і пообіцяв, що восени ініціюватиме відповідну постанову. Національна спілка журналістів України вітає таку позицію спікера і бере на контроль виконання цієї публічної обіцянки.

Ми переконані, що розслідування скоєних і запобігання новим злочинам проти журналістів буде ефективнішим, якщо безкарності й замовчуванню протиставити максимальну публічність та прозорість.

Ми впевнені, що якщо журналісти в Україні почуватимуться більш захищеними, а нападники на них відчуватимуть невідворотність покарання, рівень свободи слова зростатиме, а вільний обмін думками та ідеями збільшуватиме прозорість дій влади і підзвітність політиків виборцям. Ми не бачимо альтернативи свободі слова і плюралізму думок як інструментам демократичного розвитку суспільства.

Пам'ять Георгія Гонгадзе, Ігоря Александрова, Вячеслава Веремія, Павла Шеремета та інших журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов'язки, спонукає нас до солідарності - вбивці і замовники мають бути покарані.

Саме тому НСЖУ вимагає:

якнайшвидшого розслідування вбивства Павла Шеремета і публічного звіту слідства про його результати;

проведення восени 2018 парламентських слухань з питань свободи слова та безпеки роботи журналістів в Україні.
, - йдеться у тексті заяви.

За повідомленням офіційного сайту НСЖУ, nsju.org.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Вбивць Павла Шеремета досі не встановили


Рік без Павла Шеремета: відповідей немає

В Києві підірвали автомобіль відомого журналіста - Павло Шеремет загинув