НСЖУ вимагає звіту про розслідування вбивства Павла Шеремета
Вбивць журналіста досі не знайшли.
З цього приводу, голова Спілки журналістів України Сергій Томіленко зробив заяву:
На превеликий жаль, убивство Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. Це завдає болю не лише рідним і близьким Павла, його друзям і колегам. Відсутність прогресу в цій резонансній справі — це тривожний сигнал для всієї журналістської спільноти, для суспільства в цілому: безкарність за злочини проти медійників породжує нові злочини.
Торік президент Порошенко вимагав провести публічний звіт про результати розслідування.
Цей звіт так і не відбувся. Спілка продовжує вимагати його проведення. Журналісти і суспільство мають право знати, що слідство зробило, щоб знайти і покарати вбивць нашого колеги. Поки що журналістське рослідування вбивства Павла Шеремета (фільм «Убивство Павла») відкрило набагато більше інформації, ніж офіційне розслідування МВС. А рекомендації авторитетного американського Комітету захисту журналістів, викладені у спеціальному звіті «Відмова від правосуддя», лишаються проігнорованими.
На жаль, у цій справі, як і в десятках інших злочинах проти журналістів, нам немає чим втішатися.
Майданчиком для публічного звіту влади і силовиків про результати розслідування вбивства Павла Шеремета та інших злочинів, скоєних проти журналістів могли б стати парламентські слухання з питань свободи слова та безпеки роботи журналістів в Україні. Їх проведення вже протягом року вимагає Національна спілка журналістів України. У вересні минулого року ініціатива НСЖУ була підтримана Комітетом Верховної Ради з питань свободи слова. Але це питання навіть не було внесено до порядку денного сесії ВР. Днями голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив про підтримку проведення слухань і пообіцяв, що восени ініціюватиме відповідну постанову. Національна спілка журналістів України вітає таку позицію спікера і бере на контроль виконання цієї публічної обіцянки.
Ми переконані, що розслідування скоєних і запобігання новим злочинам проти журналістів буде ефективнішим, якщо безкарності й замовчуванню протиставити максимальну публічність та прозорість.
Ми впевнені, що якщо журналісти в Україні почуватимуться більш захищеними, а нападники на них відчуватимуть невідворотність покарання, рівень свободи слова зростатиме, а вільний обмін думками та ідеями збільшуватиме прозорість дій влади і підзвітність політиків виборцям. Ми не бачимо альтернативи свободі слова і плюралізму думок як інструментам демократичного розвитку суспільства.
Пам'ять Георгія Гонгадзе, Ігоря Александрова, Вячеслава Веремія, Павла Шеремета та інших журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов'язки, спонукає нас до солідарності - вбивці і замовники мають бути покарані.
Саме тому НСЖУ вимагає:
якнайшвидшого розслідування вбивства Павла Шеремета і публічного звіту слідства про його результати;
проведення восени 2018 парламентських слухань з питань свободи слова та безпеки роботи журналістів в Україні., - йдеться у тексті заяви.
За повідомленням офіційного сайту НСЖУ, nsju.org.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Вбивць Павла Шеремета досі не встановили
Рік без Павла Шеремета: відповідей немає
В Києві підірвали автомобіль відомого журналіста - Павло Шеремет загинув

розслідування, заява, НСЖУ, вбивство, Павел Шеремет, Павло Шеремет, Новини України та світу
Головні новини та події за ніч: обстріли, заяви Трампа та санкції проти Росії

Ніч на 15 липня виявилася неспокійною як для України, так і для самої Росії. Обстріли, поранені, дим над стратегічним заводом і гучні політичні заяви — усе це стало частиною нічних подій.
переглядів: 145
Які продукти найбільше подорожчали в Україні

У червні 2025 року темпи зростання споживчих цін в Україні сповільнилися, проте харчова інфляція продовжує набирати обертів.
переглядів: 349
В Україні планують збільшити виплати при народженні дитини до 50 тисяч гривень — Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про затвердження проєкту закону, який передбачає суттєве підвищення фінансової підтримки для українських родин при народженні дитини.
переглядів: 351
Три роки після удару по Вінниці: 29 загиблих, серед них — діти

Сьогодні минає рівно три роки з дня трагічного ракетного удару по центру Вінниці, який Росія здійснила 14 липня 2022 року. Цей обстріл забрав життя 29 мирних людей, серед яких — троє маленьких дітей. Ще понад 200 осіб отримали поранення.
переглядів: 833
Головні новини за ніч: масована атака дронами, поранені діти та загиблі на Сумщині

У ніч проти 14 липня війська РФ знову атакували Україну ракетами та дронами. За даними Повітряних сил, по країні випустили 4 ракети та 136 ударних безпілотників типу Shahed. Протиповітряна оборона змогла збити 61 дрон, ще 47 вважаються локаційно втраченими.
переглядів: 312
Реклама