03.08.2018, 10:02

Рівненщина: батьки непокояться через можливу реорганізацію сільських шкіл

Фото з pedpresa.ua

Мешканці села Заріцьк Рівненського району занепокоєні тим, що школу у їхньому селі хочуть реорганізувати, а частину учнів перевести в інший навчальний заклад, який у селі Малий Шпаків.
Батьки учнів побоюються, що їхнім дітям доведеться далеко добиратися на навчання. Нагадаємо, подібна ситуація склалася і навколо школи у селі Іваничі Рівненського району. Там теж планували реорганізувати школу у дитячий садок. Учні з Іваничів у такому разі теж мусили б добиратися у сусідню Малошпаківську школу.

Школи ніхто поки не реорганізовує


Побоювання мешканців сіл Заріцьк та Іваничі не підтвердилися – школи поки не реорганізовують. “Станом на 25 липня 2018 року реорганізація Іваницької школа-сад та школи у селі Заріцьк не проводиться. На території Малошпаківської сільської ради знаходяться такі навчальні заклади: Малошпаківська ЗОШ I-III ст., Заріцька ЗОШ I-II cт., Іваницький НВК “ДНЗ-ЗОШ I ст. У перспективі імовірно можливе створення опорного закладу на базі Малошпаківської ЗОШ I-III cт. Можлива реорганізація полягає в оптимізації навчальних закладів”, – йдеться у повідомленні з Малошпаківської сільської ради.

На Рівненщині планують закрити школу, куди ходять діти з трьох сіл


Хто має право вирішувати долю шкіл?

Оскільки питання реорганізації навчальних закладів в області є дуже актуальним, кореспондент “ОГО” поцікавився, хто ж саме може вирішувати долю навчальних закладів.

“Згідно з законом, рішення приймає власник. А власником може бути або сільська рада, або районна рада. Залежно від конкретної школи. Раніше у законодавстві була прописана така норма щодо згоди громади. Але зараз вона знята. Тому ще раз повторюся – рішення про заснування, ліквідацію, реорганізацію приймає власник”, – зазначає Григорій ТАРГОНСЬКИЙ, начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації .

Як діяти, якщо ви не згодні з реорганізацією?


Ті, хто проти реорганізації шкіл, може захистити свої права:
“Є кілька можливих варіантів дій у подібній ситуації, – пояснює правозахисник та адвокат Валентин ДУПАК. – Можна розгорнути відповідну інформаційну кампанію та довести, що школа аж ніяк не гальмує розвиток села і витрати на її утримання не є зайвою статтею видатків місцевого бюджету. Крім того, вимагати від органів місцевої влади таки провести консультації з громадськістю щодо прийняття рішення про реорганізацію школи. Можна також звернутися до правоохоронних органів із заявами/скаргами тощо. Ще одним методом збереження школи є відстоювання трудових прав вчителів та інших працівників школи. Реорганізація – форма припинення діяльності навчального закладу як юридичної особи, під час якої навчальний заклад припиняється, але всі його права й обов’язки у порядку правонаступництва переходять до нової (іншої) юридичної особи (тобто до іншої школи). У випадку реорганізації дія трудових договорів не припиняється, а навпаки продовжується (стаття 36 Кодексу законів про працю). Тобто вчителі та інші працівники школи у випадку її реорганізації мають бути переведені на інше місце роботи. У такому разі діють положення статті статті 32 Кодексу законів про працю (КЗпП), відповідно до якої працівники повинні бути попереджені про зміни в організації виробництва і праці не пізніше, ніж за два місяці”.


Більше інформації - в газеті "ОГО". Свіжий номер рівненського інформаційно-рекламного тижневика "ОГО" можна придбати у кіосках та у приватних розповсюджувачів, передплатити, а також прочитати онлайн версію на нашому порталі ОГО.

Щоб прочитати онлайн версію (PDF версію) останнього номера газети "ОГО", перейдіть ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
Щасливе Рівне