Ми живемо у світі нескінченного шоу
Завдяки інтернету, соцмережам, кожен отримав 5 хвилин слави. Які обіцяв Енді Ворхол. Ми вже не здатні сховатися один від одного – життя оголилося надмірно. Безперервний прямий ефір.
Його, немало манікальна, схибленість на зовнішній красі, зовнішній вишуканості або показовій фріковістю стало мотивом сучасності, подолавши відстань у кілька десятків років. Чимало людей так чи інакше прагне стати зіркою, проте, як результат стають штампованими зірками з однаковим глянцевим блиском. Маленька фабрика Ворхола розтиражувалася на велику кількість фабрик співаків, танцюристів, кухарів, магів й артистів. Кожен у сучасному світі – обдарований. Хто не здатен талановито співати чи танцювати, талановито ковтати шаблі, просто талановито худне. Або талановито страждає. Ворхол давав кожному чи кожній незмінну можливість відчути себе богом. Чи, принаймні, божком. Те, що так конче потрібно нам сьогодні.
Ворхола прирівняв масове до рангу мистецтва, а мистецтво зробив масовим.
Ну і звісно ж його бажання стати машиною. Попрощайтеся сьогодні із власною людськістю (і людяністю?) Нам належить стати машиною: не надто чутливою, машиною, яка постійно виробляє, щоб споживати і витрачати. Ми будемо, врешті-решт, машинами.
А ще постріл у Ворхола – чи це не передвісник протистояння між чоловіками і жінками, яке так явне сьогодні?
Хочете ви цього чи ні, але всі ми глобально живемо у світі, який відчув, передбачив і вигадав дивак із поганою шкірою, аутичними рисами, набожністю і гомосексуальними нахилами. І українським корінням, між іншим.
Довідка: Енді Ворхол - всесвітньо відомий американський митець лемківського походження, один із засновників поп-арту та культова постать в історії сучасного мистецтва в цілому. Художник, ілюстратор, дизайнер, скульптор, письменник, продюсер, кінорежисер, видавець, колекціонер — він залишив по собі величезний творчий спадок і ще за життя став легендою (Вікіпедія).
поп-арт, масове мистецтво, егоїзм, життя, соціальні мережі, Енді Ворхол, сучасність, Від читачів
Що покладуть у "Пакунок пораненого": Міноборони розробило адаптивний набір
У 2025 році впроваджується видача «Пакунку пораненого» — набору адаптивного одягу та засобів особистої гігієни. Його отримуватимуть поранені та хворі військовослужбовці, поліцейські, а також особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
переглядів: 216
Сприятливі дні для стрижки у лютому 2025: як обрати ідеальний час
Підібрати вдалий час для зміни образу допоможе місячний календар стрижок на лютий 2025.
переглядів: 401
До 1 березня необхідно оновити декларації для дітей: детальна інструкція
З 1 березня 2025 року декларації ваших дітей можуть стати недійсними. Згідно з новими правилами, затвердженими Кабінетом Міністрів, з 1 березня 2025 року всі декларації про вибір лікаря для дітей мають пройти верифікацію.
переглядів: 406
В роботі сервісних центрів МВС запроваджено тимчасові обмеження
З 1 лютого 2025 року тимчасово призупинено прийом документів для реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.
переглядів: 354
Рівненський зоопарк шукає працівників: хто потрібен на роботу
Обіцяють, що навчать та розкажуть усе, що треба. Головне - бажання працювати та дбайливо ставитись до пухнастих підопічних.
переглядів: 3173