Ми у Facebook
16.08.2018, 09:30

Робочий ранок: як і з чого він починається

Фото з Інтернету

Ранок – особливий час у робочому процесі.
З одного боку, це доволі продуктивна частина дня, а з іншого, – вранці потрібен певний час на концентрацію та боротьбу із сонливістю. HeadHunter Україна поцікавився, як проходить їхній робочий ранок у своїх респондентів.

Нагадаємо, що за результатами опитування, найпродуктивнішим часом для праці учасники опитування частіше називали ранок вівторка восени. Але, звісно ж, усе індивідуально. Рівень продуктивності у людини може варіюватися залежно від дня тижня та часу доби, особливостей психотипу, способу життя, специфіки діяльності тощо. Коли приходить працездатність…

Повертаючись до питання ранку і роботи, більшості треба певний час для того, щоб включитися у процес. 28% респондентів зазначили, що з моменту їхнього приходу в офіс до повної концентрації на робочих завданнях зазвичай проходить до 15 хвилин, 22% – 15-30 хвилин, 18% – півгодини-година. 15% зазначають, що буває по-різному: іноді вдається сконцентруватися на роботі одразу, а іноді проходить час, перш ніж вдасться досягти повної концентрації на робочих завданнях. Декому помічником у включенні у робочий процес стає кава, а комусь просто необхідний довший проміжок – декілька годин (варіант «Інше» – 2%). І лише 15% вдається одразу включитися в роботу.

Поки співробітники налаштовуються на робочий процес, більшість з них (61%) п’є ранкові каву/чай, 44% спілкуються з колегами. 37% перед стартом роботи читають новини, 23% – переглядають стрічку в соціальних мережах. Серед інших ранкових активностей – перегляд пошти, робочих нотаток, списку завдань, організація робочого простору тощо. Які із сучасних інструментів спілкування використовують українці під час роботи?

Для майже третини опитаних однією з ранкових активностей є планування завдань на майбутній робочий день. Ще 49% планують справи тоді, коли є можливість. 10% респондентів щось намічати не дозволяє специфіка роботи. 5% опитаних просто не люблять планувати. Дехто робить це лише якщо є потреба або ж ввечері напередодні робочого дня (інше – 6%).

Так чи інакше ранок для більшості починається із поступового включення у робочий процес, спілкування з колегами за чаєм/кавою, планування завдань. І вже після цього починається активний робочий день.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у липні 2018 року. В опитуванні взяло участь 639 респондентів з різних регіонів України.

HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме — більше 25 млн.






На правах реклами