27.08.2018, 18:01

В Україні створять центри підтримки інклюзивної освіти

mon.gov.ua

Своє рішення щодо цього прийняв Кабмін.
Уряд визначив, як будуть створені та працюватимуть центри ресурсної підтримки інклюзивної освіти в Україні. Відповідну постанову прийнли під час засідання Кабінет Міністрів.

Разом з усіма: як на Рівненщині діють інклюзивні класи (+ВІДЕО)


Такі центри з’являться в Україні вперше. Вони забезпечуватимуть навчання вчителів шкіл та фахівців Інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ), підвищення їх кваліфікації.

Згадані установи займатимуться і аналітичною роботою - вони визначатимуть, як впливає раннє втручання на розвиток дитини з особливими освітніми потребами, як визначити кращу програму розвитку для дитини тощо.

Враховувати будуть також побажання батьків. Наприклад, щодо вибору місця та форми навчання.

На Рівненщині інклюзивні класи можна буде простіше створювати

Центри знаходитимуться в кожній області на базі Інститутів післядипломної освіти. Їхня підтримка буде доступною впродовж усього року.

«Створення подібних центрів безперечно сприятиме підвищенню якості інклюзивного навчання. Ми чудово розуміємо, що підтримка в інклюзії потрібна не лише дітям та батькам, але й педагогам», – наголосила генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.

Вона додала, що центри підтримки будуть збирати інформацію щодо стану інклюзивної освіти, розроблюватимуть програми підвищення кваліфікації для педагогів ІРЦ тощо.

«Центри надаватимуть консультативно-методичну допомогу, крім ІРЦ, ще й іншим установам: соціального захисту населення, закладам охорони здоров’я, посадовим особам облдержадміністрацій, представникам органів місцевого самоврядування та громадським об’єднанням, а також батькам чи законним представникам дітей», – зауважила очільниця директорату.

Працівники таких центрів проводитимуть різноманітні семінари та тренінги не тільки для педагогів, але й для громадськості. За словами Лариси Самсонової, така просвітницька робота центрів сприятиме підвищенню толерантності у суспільства до людей з інвалідністю.

МОН також закупить сучасні тести, що допоможуть складати кращі програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами. Таке рішення також прийняте на засіданні Уряду.

За повідомленням офіційного сайту МОН України,

Нагадаємо, що інклюзивне (від англ. включення)навчання передбачає залучення учнів та студентів з особливими потребами у загальний процес освіти. В Україні планують, що уже з нового навчального року, себто з 1 вересня 2017 року, припинять набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів) та забезпечать умови для навчання цих дітей у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів.
Щасливе Рівне