Нові правила: субсидій "заднім числом" не буде
Ось такі останні зміни, які приготували українцям, які претендують на призначення державної знижки на "комуналку". Все, що треба знати про субсидії по-новому, зібрала у рубриці "ТЕМА НОМЕРА" газета "ОГО".
Нагадаємо, з 1 травня 2018 року змінився порядок призначення субсидій. Тепер їх призначають двічі на рік. Напередодні початку опалювального періоду Мін'юст України у межах реалізації проекту "Я МАЮ ПРАВО!" розпочав інформаційну кампанію щодо порядку оформлення громадянами субсидій на опалювальний та неопалювальний сезони і підготував ІНФОГРАФІКУ.
“Ми хочемо, аби люди знали свої права, користувалися ними і орієнтувалися, що треба робити, коли їх порушують. Зміни в порядку оформлення субсидій відбуваються щороку, тому в межах реалізації проекту "Я МАЮ ПРАВО!" ми намагаємося проінформувати якнайбільше людей щодо цих нововведень та пояснити, хто має право на субсидію, на яких умовах її призначають і коли можуть припинити. Саме на це спрямована нова інформаційна кампанія Мін’юсту”, – зазначає заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило.
Кому і як нараховується субсидія?
Оформити субсидію може:
- Одна із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
- Особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у приміщенні на підставі договору оренди житла.
- Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію, якщо їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
- Якщо у помешканні зареєстровані неповнолітні діти, що залишилися без батьківської опіки (піклування), або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, за заявою опікуна (піклувальника).
- Внутрішньо переміщені особи, навіть якщо вони не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору найму (оренди) житла – за рішеннями комісій, утворених районними держадміністраціями (виконавчими органами міських, районних у містах рад).
УВАГА! Якщо не всі зареєстровані особи проживають в оселі, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішення РДА, районної ради або утвореної ними комісії.
Куди звернутися за субсидією?
Особисто до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
У сільській місцевості – до уповноважених осіб сільських і селищних рад.
Документи можуть бути подані особисто поштою або через сайт Мінсоцполітики: https://subsidii.mlsp.gov.ua/.
Як дізнатися в інтернеті, чи призначена субсидія
ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ:
- Заява про призначення житлової субсидії встановленої форми та декларація про доходи і витрати.
- Довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які н може бути отримана за запитом структурного підрозділу соціального захисту населення).
- Договір найму (оренди) житла (для орендарів).
У яких випадках надання субсидії можуть припинити?
- Якщо громадянин не сплачує за рахунками та борг перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- У разі переїзду сім'ї в іншу місцевість, інше житлове приміщення.
Якщо виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії.
- За заявою власника (співвласника) житла, наймача житла, члена житлово-будівельного кооперативу.
- Якщо громадянин у заяві та/або декларації зазначив недостовірні дані.
Кого і як перевірятимуть
За українським законодавством, Міністерство фінансів для перевірки українців, які отримують гроші від держави (пенсія, субсидія, виплата переселенцям і т.д.), має право запитати в банку дані, які містять банківську таємницю. При цьому питати дозволу у того, чий рахунок хочуть перевірити, чи не потрібно, пише "Обозреватель".
Наприклад, якщо ви оформили субсидію, але при цьому не вказали додатковий дохід (наприклад, від здачі нерухомості в оренду, від продажу чого-небудь онлайн чи додаткового підробітку), Мінфін може запитати інформацію в банку і на підставі отриманих даних внести вас у "сірий список". Його передадуть у Мінсоцполітики та вже там будуть приймати рішення, забирати субсидію чи ні.
Якщо пільговик щомісяця отримує певну суму, її також варто вказати як додатковий дохід при заповненні декларації. Якщо ж по декларації грошей немає, а за фактом – є, це може стати підставою для скасування вже призначеної субсидії, вважає податковий експерт, керуючий партнер BakerTillyUkraine Олександр Почкун, пише sud.ua.
ДО ТЕМИ: Нові міфи про субсидії
Якщо документи просто не приймають...
Кожен українець має право подати документи, а органи соцзахисту зобов'язані їх прийняти. Більше того, протягом 10 днів вони повинні дати відповідь: призначити субсидію, відмовити в ній чи відправити справу на розгляд комісії.
Якщо в субсидії відмовляють, вам рекомендованим листом не пізніше як за три дні після прийняття рішення має прийти документ. У ньому вкажуть причину відмови і спосіб оскарження рішення.
Відмовитися брати ваші заяви та декларації не мають права, пояснили у Мінсоцполітики.
Ну а якщо документи просто не приймають – звертайтеся зі скаргою до начальника відділення, телефонуйте на “гарячу лінію” облдержадміністрації або Кабміну (за номером телефону 1545 у цілодобовому режимі та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell) і реєструйте скаргу.
Єдиний контакт-центр для додаткової правової консультації:
тел. 0 800 213 103
За матеріалами: Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції України.
БІЛЬШЕ про субсидії по-новому читайте у свіжому номері рівненського інформаційно-рекламного тижневика “ОГО” від 20 вересня 2018 року.
Газету "ОГО" можна придбати у кіосках та у приватних розповсюджувачів, передплатити, а також прочитати онлайн версію на нашому порталі ОГО.ua.
Щоб прочитати онлайн версію (PDF версію) останнього номера газети "ОГО", перейдіть ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram

зміни, оформлення субсидії, документи, опалювальний період, споживач
У Рівному можна отримати електронні документи на машину

Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу тепер доступне у зручному електронному форматі. Воно містить всю необхідну інформацію з Єдиного державного реєстру транспортних засобів і має унікальний електронний ідентифікатор.
переглядів: 157
Гороскоп на 10 квітня: енергійний день видасться до декількох знаків зодіаку

Щоденний гороскоп на 10 квітня 2025 року показує, що одні знаки зодіаку матимуть виняткові можливості, а інші можуть зіткнутися з певними труднощами. Овнів, Раків і Водоліїв очікує успішний день, сповнений позитивної енергії та нових можливостей.
переглядів: 512
Свиняча рулька в пиві - смачна страва до Великоднього столу

Свиняча рулька в пиві, обсмажена з додаванням ароматного золотистого напою, стане справжньою родзинкою до святкового столу.
переглядів: 308
У Рівному тимчасово вимкнуть світлофори на вулиці Чорновола

У середу, 9 квітня, у Рівному проводитимуться роботи з модернізації світлофорного об’єкта на вулиці В’ячеслава Чорновола (район Нового двору, поблизу гімназії №16).
переглядів: 458
Гороскоп на середу, 9 квітня 2025 року, для всіх знаків Зодіаку

Старі розмови, невирішені емоції, мовчазні зітхання і завислі питання - у середу вони можуть повернутися не для того, щоб мучити, а для того, щоб нарешті знайти своє місце.
переглядів: 543