08.10.2018, 18:00

Студенти у Рівному побачили справжнє військове життя (+ФОТО)

Фото Віктора Шубця

В окремому батальйоні охорони та обслуговування оперативного командування «Захід» відбулися практичні заняття для студентів випускного курсу кафедри військової підготовки Національного університету водного господарства та природокористування.
Присутні ознайомилися з питаннями організації повсякденного життя і діяльності особового складу військової частини та особливостями внутрішньої служби: здійснення перепускного режиму, несення військовослужбовцями вартової служби, проведення заходів тилового забезпечення, порядком зберігання, утримання і обслуговування озброєння й військової техніки, ведення ротного господарства.

Як рівнянам здобути офіцерське звання


Фото Віктора Шубця
Фото Віктора Шубця


Фото Віктора Шубця
Фото Віктора Шубця


На контрольно-перепускному пункті молодь зустрів командир військової частини підполковник Іван Павлюк. Він розповів про особливості проходження військової служби, наявні вакантні посади та можливості кар’єрними сходинками в Збройних Силах України.

Фото Віктора Шубця
Фото Віктора Шубця


Натомість, на одному з навчальних місць керівник заняття молодший лейтенант Людмила Шкуропатська, яка минулого року закінчила цю ж військову кафедру, а сьогодні обіймає посаду командира взводу, поділилася з присутніми власним досвідом становлення на посаді.

Випускникам військової кафедри рівненського "водного" університету вручили офіцерські погони


– Невідоме завжди відштовхує, викликає тривожність і обґрунтовані страхи – це природно, – зауважила Людмила. – Багато з вас на роздоріжжі у виборі свого майбутнього. Я також була у такому стані. Після медичної комісії, збору необхідних документів та прийняття на військову службу я три місяці навчалася в Навчальному центрі. Потім прибула сюди. Командувати чоловіками нелегко, адже в мене 16 підлеглих військовослужбовців строкової служби. Серед моїх завдань підвищення рівня бойової готовності підрозділу, заняття з предметів бойової підготовки, статутів ЗСУ, вивчення обов’язків, підготовки військовослужбовців до несення вартової служби. Всі вони різні та разом ми дружня родина, де всі допомагають один-одному на шляху до досконалості, – додала командир взводу.
Варто зазначити, що впродовж дворічного навчання на кафедрі курсанти також опановують ази з індивідуальної підготовки, потім їх вчать працювати в ролі командира відділення, командира взводу.

Серед присутніх на занятті був і Олександр Сеніков - командир першого відділення 121 навчального взводу кафедри військової підготовки. Зі слів хлопця його цікавить служба в Сухопутних військах, бо це потужний вид збройних сил з великою вогневою могутністю і ударною силою, високою маневреністю і повною бойовою самостійністю.


Фото Віктора Шубця
Фото Віктора Шубця


Сьогодні, він ще раз в цьому переконався. Своє майбутнє курсант бачить саме офіцером СВ Збройних Сил України.

Фото Віктора Шубця
Фото Віктора Шубця


Слід додати, що Рівному такі заняття для студентів на базі вищевказаної військової частини проводяться щороку. Як результат її колектив у різний час поповнили вісім випускників військової кафедри. І є усі підстави вважати, що незабаром цифра зміниться, адже за результатом зустрічі командиром окремого батальйону охорони та обслуговування було надано згоду ще двом випускникам кафедри на проходження служби в його частині.
Наразі військова кафедра готує 150 курсантів, майже третина з яких дівчата, за військовими спеціальностями командири підрозділів інженерних військ, заступники командирів підрозділів з озброєння, командири механізованих взводів.


Фото Віктора Шубця
Фото Віктора Шубця


Важливим досягненням для сумісного результату є той факт, що 18 військовослужбовців контрактників Рівненського гарнізону здобувають первинне офіцерське військове звання на цій же кафедрі. Заняття для цієї військових відбуваються по суботах, без відриву від проходження військової служби.


Прес-офіцер Міністерства оборони України в Рівненській області підполковник Віктор Шубец
.
Щасливе Рівне