Молоді автори Рівненщини мають шанс надрукувати свої доробки
rvprosvita@ukr.net / irusm@ukr.net. Обов’язково зазначити контактний номер телефону наставника, який підготував до конкурсу.

Переможці конкурсу будуть нагороджені грамотами та цінними подарунками.
Кращі твори увійдуть у щорічний альманах «Проріст».
І. Загальні засади
1. Літературний конкурс “Перло многоцінне” (далі – Конкурс) проводиться Рівненським обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка з нагоди Дня української писемності та мови (9 листопада) із залученням інших громадських організацій.
2. Назва Конкурсу “Перло многоцінне” запозичена у Кирила Ставровецького, відомого українського письменника і вченого, просвітителя і видавця ХVI – ХVІІ століть, уродженця Млинівщини (Волинь), автора збірника повчань і віршів “Перло многоцінне”.
3. Мета Конкурсу – утвердження української національної ідеї, державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу.
4. Завдання Конкурсу:
- пошук та підтримка талановитої молоді;
- підняття престижу української мови;
- виховання у молодого покоління українців любові до мови свого
народу;
- формування в молодої людини почуття патріотизму, потреби
особистої причетності до процесів утвердження і розвитку
української мови та культури.
5. Конкурс проводиться як творче змагання для дітей шкільного віку, які шанують українське слово, мають літературний хист.
6. Жанр літературних творів автори обирають добровільно – поезія, драма, проза, оповідання, новели, нариси, етюди, замальовки та ін.
7. Тематика літературних творів Конкурсу:
- мова – ознака державності українців;
- слово, мова як культурно-історичне явище;
- творці, носії, захисники української мови, писемності, культури та ін.
- національна ідея як головна цінність українського народу.
ІІ. Організація Конкурсу
8. Конкурс проводиться з вересня по листопад поточного року.
9. До участі в літературному Конкурсі запрошуються учні шкіл, ліцеїв, гімназій, яких турбують питання історії, майбутнього України, функціонування та розвиток української мови, культурних традицій рідного народу.
10. Конкурс розпочинається 10 вересня і завершується 01 листопада поточного року.
11. Матеріали (літературно-творчі доробки) Конкурсу надсилаються за адресою: вул. С. Петлюри, 1, м. Рівне, 33028 або на електронну пошту rvprosvita@ukr.net / irusm@.ukr.net.
12. Конкурсантам необхідно вказати: прізвище, ім’я, вік, навчальний заклад, клас, рід занять, домашню адресу, контактний телефон, жанр, запропонованого для участі у Конкурсі, літературного твору.
13. Організаційний комітет Конкурсу формується з членів правління Рівненської обласного об’єднання “Просвіта”, закладів, установ освіти, міських та районних товариств “Просвіти”. Комітет формує склад журі, діє на засадах колегіальності ухвалення рішень, добровільності і рівноправності членства, гласності.
14. Журі добирається правлінням Рівненського обласного об’єднання “Просвіта” імені Т. Шевченка, із числа науковців, членів Національної спілки письменників України, вчителів-україністів області, представників державних та громадських організацій, діяльність яких спрямована на розвиток української мови.
15. Журі Конкурсу до 5 листопада підбиває підсумки і визначає переможців.
ІІІ. Проведення Конкурсу та підбиття підсумків
16. Роботи (літературні твори), які надійшли на Конкурс за вказаною поштовою та електронною адресами розглядаються членами журі до 5 листопада. Визначаються переможці.
17. Нагородження переможців Конкурсу відбувається на урочистостях, які проводитимуться у містах, райцентрах області з нагоди Дня української писемності та мови (9 листопада).
18. Переможці конкурсу нагороджуються грамотами Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т. Шевченка та цінними подарунками.
19. Твори переможців Конкурсу друкуються у щорічному альманасі «Проріст», вручення якого відбувається 22 травня під час Обласного свята української мови, культури й духовності у Пересопниці.
20. Перебіг Конкурсу, його результати та твори переможців висвітлюються на сайті «Просвіти», у засобах масової інформації.

Конкурс народної творчості у Рівному: прийом заявок триває!

Триває прийом заявок на участь у конкурсі народної творчості в межах резиденції імені Віктора Марущака. Цьогоріч фестиваль набуває нового формату — до програми додається номінація для фольклорних колективів.
переглядів: 49
На Рівненщину повернули цінні ікони минулих століть

Цінні ікони XVIII століття повернулися на Рівненщину після реставрації. Незабаром вони стануть частиною експозиції в краєзнавчому музеї Державного історико-культурного заповідника в Острозі.
переглядів: 112
30 березня: церковне свято, традиції та народні прикмети

Сьогодні, 30 березня, православні віряни вшановують пам’ять святого Іоана Ліствичника – видатного монаха, богослова та подвижника, який жив у VI–VII століттях. Його життя стало прикладом смирення, а його твір "Ліствиця" (або "Сходи до Раю") і досі вважається духовним дороговказом для християн.
переглядів: 252
Сьогодні Україна знову перейшла на літній час

У ніч із 29 на 30 березня 2025 року українці традиційно перейдуть на літній час. О 3:00 ранку стрілки годинника потрібно перевести на одну годину вперед — тобто одразу на 4:00. Це означає, що спати доведеться на годину менше.
переглядів: 215
У Рівному випустять понад 230 врятованих кажанів

Третій зимовий сезон філії Ukrainian Bat Rehabilitation Center у Рівненському зоопарку завершується, і понад 230 врятованих тварин повернуться у дику природу.
переглядів: 263