21.10.2018, 16:00

Лічильники тепла можна встановлювати і в старих будинках

фото з epravda.com.ua

Уряд дозволив встановлювати прилади-розподілювачі на опалювальні прилади у старих будинках, які мають вертикальну систему опалення.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

"Відтепер українці можуть самостійно обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла. Це можливість заощаджувати споживання тепла і платити виключно за власним лічильником. На уряді прийняли важливу постанову, якою затвердили відповідний порядок", - зазначив у своєму дописі Зубко.

На яких вулицях у Рівному безкоштовно замінять лічильники (+ПЕРЕЛІК)

Обрати оптимальну систему індивідуального обліку можна у разі, якщо є технічна можливість інженерних систем у будинку.

Чи потрібен дозвіл від “Рівнеобленерго”, якщо встановлювати вдома бойлер

За словами Геннадія Зубка, раніше індивідуальний (поквартирний) облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення. Мешканці старих будинків, де відсутня технічна можливість встановити індивідуальний лічильник, сплачували за обсяг тепла, яке споживала вся будівля за комерційним будинковим вузлом. Плата ділилась пропорційно площі на всіх. І всі платили однаково.

Власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку) або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці) зможуть регулювати температуру у своїх помешканнях, економити тепло і платити виключно за власним лічильником.

"Доплата буде лише за обігрів загальних місць користування та допоміжних приміщень відповідно до площі їх квартири", - додав Зубко.

Цю постанову була ухвалена у рамках імплементації закону "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання".

Раніше повідомлялося, що державне агентство з енергоефективності й енергозбереження має намір виключити надання компенсації за програмою стимулювання енергоефективних заходів для жителів окремих квартир у багатоквартирних будинках.

Про це повідомляє Економічна правда, epravda.com.ua