16.12.2018, 10:40

Миколая та Варвари - святі джерела Рівненщини

Напередодні Миколаєвих свят - Варвари, Сави та Миколая, згадаймо про святі місця, які можна відвідати у день цих святих.
Джерело Святої Великомучениці Христової Варвари розташоване неподалік монастиря у мальовничому куточку урочища Гурби.Багато років з нього б'є цілюща кришталево чиста свята вода, яка, за молитвами Святої Великомучениці Варвари, несе людям благодать та зцілення від недугів.

Знамениті джерела у с. Гільча Здолбунівського району.Кришталево-чиста холодна вода тутешніх знаменитих джерел-близнюків вважається чудодійною. Ще в середині ХІХ століття тут стояла каплиця на честь святого Миколи Угодника, є вона й тепер. Джерела ще називають “громовими”, тобто вибитими божими блискавками. Упродовж багатьох століть вони були місцем паломництва, де влаштовувались хресні ходи й зцілювались від чудесної води.За легендою, джерело св. Миколая утворилося після хрещення Русі у 988 році. Люди, які прийняли хрещення у Києві, поверталися додому і сіли на пагорбі відпочити. Коли вони підійшли до потічка, щоб напитися води, побачили у ній відображення образу Святого Миколая. Відтоді джерело нарекли іменем Миколи Чудотворця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Народні прикмети на свято Великомучениці Варвари

Як доїхати з Рівного до джерела святого Миколая


Щасливе Рівне