Трудова міграція: чому українці їдуть на заробітки?
Так, згідно з результатами опитування hh.ua, у 92% респондентів є бажання попрацювати за кордоном. А от досвід такої роботи є у 29% опитаних. Серед мотивів працевлаштування за кордоном: можливість заробити грошей, шанс згодом залишитись у тій країні, цікавий життєвий досвід тощо. Проте, і ті, хто працював в іншій державі, ті, хто такого досвіду немає визнають: ця робота пов'язана з певними труднощами. Серед них: розлука з рідними і близькими, мовні проблеми і складнощі з оформленням документів та пошуком роботи.
Які ж галузі затребувані закордонними роботодавцями та представники яких сфер готові до переїздів?
Якщо український ринок праці у 2018 році був відносно стабільним, та суттєвих змін у структурі зафіксовано не було, то пропозиції та запити про роботу від іноземних компаній мали досить динамічний характер. Чимало вакансій для українців розміщують роботодавці з Німеччини, Польщі та інших країн. При чому кількість пропозицій про роботу в Німеччині виросла на 13% в порівнянні з показником за грудень 2017, а в Польщі знизилась на 12%.
Аналіз бази вакансій та резюме hh.ua показав, що станом на грудень 2018 р до топ-5 сфер, у яких найчастіше є пропозиції роботи та у яких шукають роботу наші співвітчизники в Польщі та Німеччини, входять:
Рівнянка - про те, як знайшла роботу та облаштувалась у Польщі
Порівняно з початком роком до топ-5 сфер з резюме кандидатів, які готові переїхати в Польщу, увійшли «Топ-менеджмент» та «Початок кар’єри». А до топ-5 сфер з вакансіями у Німеччині увійшла «Медицина». Також зросла кількість вакансій у сфері «Будівництво» у Німеччині та зменшилась у сферах «Робочий персонал» та «Виробництво» у Польщі. Серед пошукачів, які готові переїхати до Німеччини та Польщі, зменшилась кількість резюме в галузі «IT, телеком» та збільшилась у сфері «Маркетинг».
6 способів додаткового заробітку у Рівному
Міграційні настрої, які залишаються на досить високому рівні, підштовхують українських роботодавців до пошуку додаткової мотивації для персоналу. Все частіше компанії говорять про необхідність створювати та розвивати ціннісну пропозицію роботодавця (EVP), турбуватись про щастя, ментальне і фізичне здоров'ї співробітників, будувати їх емоційний зв'язок із брендом компанії, підвищувати рівня «причетності» і eNPS (employee Net Promoter Score).
шукаю роботу, вакансії, робота в Польщі, заробітки, трудова міграція, робота
У рівненському ЦНАПі відновили прийом документів на реєстрацію транспортних засобів
З 6 лютого 2025 року відновлено прийом документів для реєстрації та перереєстрації транспортних засобів у сервісних центрах МВС.
переглядів: 144
На Рівненщині ввели заборону на лов щуки
З 15 лютого по 31 березня 2025 року на всіх водоймах Рівненської області діятиме заборона на вилов щуки. Це пов’язано з початком нерестового періоду у цього виду риб.
переглядів: 208
Як стероїди допомагають швидше досягати результатів у тренажерному залі?
Часто важкоатлети бажають стероїди купити для того, щоб у короткі терміни покращити свої фізичні та спортивні показники. Вони мають багато позитивних якостей, але й несуть великі ризики для організму людини. Проте за деяких умов можна уникнути небезпеки та отримати ідеальну статуру і витривалість швидко та ефективно.
переглядів: 131
Як родинам зниклих безвісти за особливих обставин захиститися від шахрайства
Зловмисники видають себе за волонтерів, журналістів, представників державних органів та організацій. І користаються з емоційного стану людей, які шукають своїх близьких.
переглядів: 278
Декларування доходів 2025: коли подавати декларацію, щоб уникнути штрафів?
В Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Вона стартувала 1 січня 2025 року.
переглядів: 265