05.03.2019, 09:10

Дешеві-дорогі квадратні метри: або що приховують ціни на житло в новобудовах Рівного

Ті, хто планують придбати житло в новобудовах губляться серед усіх пропозицій, які представлені на ринку нерухомості. В рекламних пропозиціях забудовники пропонують досить різні ціни на квадратний метр житла і найцікавіше, що відрізнятися вони можуть не на сотні, а на тисячі гривень.
Ми вирішили дізнатися, що впливає на ціну житла в новобудові і яку небезпеку може приховувати у собі наднизька вартість квадратних метрів.

Для того, щоб розібратися в цій складній темі, ми звернулися до людини з багаторічним досвідом у сфері будівництва, «Заслуженого будівельника України», засновника групи компаній «ГРУПА СМАРТ» Олександра ГУСАРУКА.- Люди, які збираються придбати житло часто стикаються з низкою «підводних каменів» і замість квартири мрії отримують чимало проблем, пане Олександре, порадьте, як людина компетентна у сфері будівництва, на які моменти варто звернути увагу в процесі придбання житла у новобудовах?

- Ви праві, що під час купівлі житла є багато прихованих моментів, яким пересічний клієнт не надає значення, але саме вони часто стають визначальними у довговічності та надійності житла. Насамперед варто ознайомитися з повним пакетом проектної документації, яку повинен вам надати забудовник. Також варто переглянути вихідні дані для проектування, зокрема містобудівні умови та обмеження, технічні умови на підключення до інженерних мереж, інженерно-геологічні та геодезичні дослідження, ну і звичайно дозвіл на будівництво та право користування земельною ділянкою. Проте це лише правові підстави здійснення будіництва і, як правило, більшість забудовників мають ці документи.

Надто важливим є система організаційно-технічних заходів ведення будівництва і саме в цьому є багато способів для маніпуляцій та недопустимих заощаджень. Прозорість і надійність будівництва відображається в так званій виконавчій документації. Весь період будівництва має супроводжуватись різного роду випробуваннями в тому числі і лабораторними, розпочинаючи від досліджень грунту основи фундаменту і завершуючи покрівлею та випробуванням інженерних мереж та обладнання. Всі будівельні матеріали які використовуються при будівництві об’єкту мають в обов’язковому порядку супроводжуватись паспортами та сертифікатами якості. Крім того генеральний підрядник зобов’язаний проводити лабораторні випробування укладеного бетону, розчину, цегли, інших матеріалів і дуже часто тут виникають невідповідності задекларованим виробником характеристикам. Тому завітавши до забудовника попросіть вказані документи, особливу увагу зверніть на протоколи випробувань бетону, цегли, випробування паль при палевих фундаментах. Остерігайтесь забудовника який приховує або відмовляється надавати виконавчу документацію, ризики надто високі!

-Скажіть, в проектах «ГРУПИ СМАРТ» ви дотримуєтеся усіх вище перелічених вимог? У ваших відділах продажів можна ознайомитися з усім цим пакетом документів?

- У наших житлових комплексах ми дотримуємося усіх норм будівництва і клієнт може ознайомитися з повним пакетом виконавчої документації. Нам точно немає чого приховувати! Ми впевнені в довговічності наших новобудов, адже ми фахово займаємося інженерно-геологічними дослідженнями, наша структура проводить перевірку усіх програмних розрахунків будинку і проводить випробування. У групі компаній «ГРУПА СМАРТ» ми переконані, що існують недопустимі заощадження і ними не можна нехтувати. Ми не боїмося пропонувати людям залучати зовнішніх експертів, щоб вони аналізували документацію, переглядали протоколи випробувань, адже у нас все як треба!

- Ще одна проблема, з якою стикаються клієнти вже після купівлі квартири – це неналежність комунікацій в квартирі. Люди бідкаються, що у них гаснуть котли, вибиває світло… Як уникнути цього?

- Мережі також можна віднести до ще одного «підводного каменю» під час купівлі квартири. Адже це те, на що власнику квартири потім важко вплинути. Якщо забудовник надмірно заощаджує на підключенні об’єкту до зовнішніх інженерних мереж, використовує вже існуючі недостатні потужності, то в результаті мешканці будинку можуть мати перепади напруги, незручності з тиском води та забиванням каналізації. Проблеми з видачею технічних умов, допуску, підключення на постачання електрики, газу чи водопостачання теж нині не випадковість.

- Я правильно розумію, якщо робити все згідно норм, проводити всі дослідження, використовувати більш якісні матеріали та правильно проводити усі мережі, це впливає на ціну квадратного метра житла?

- Безперечно. Часто забудовники через нездорову конкуренцію нехтують тими чи іншими вимогами, намагаються економити на матеріалах, мудрують як здешевити прокладання мереж і в результаті клієнт отримує зовсім не той результат, на який чекав. А придбання нерухомості – це стрес для людини, адже це серйозне капіталовкладення. Тому у нашій компанії «ГРУПА СМАРТ» ми відкриті перед клієнтом, з увагою ставимося до кожної дрібниці і в жодному випадку не готові економити на прихованих речах!Рівне, вул. Відінська, 41/1
https://grupasmart.com.ua/
E-mail: info@grupasmart.com.ua
+38 (0362) 40-20-30

Щасливе Рівне