Що станеться із бункером нацистів у Рівному?
Бункер перебуває у власності міста. У 2011 році з ВАТ “Укрцемремонт” було розірвано угоду через несплату оренди.

Замість бункера - музей.
Другий рік бункер орендує Сергій Шабалін — місцевий підприємець та колекціонер старовини. В кінці лютого 2017 року він переміг у конкурсі на право орендувати цю споруду. Конкурс організовувало міське управління комунальною власністю. Інвестор отримав три роки, щоб привести до ладу 80 кв. м приміщення. Місяць оренди вартує близько 9 тисяч гривень й користуватися можна лише першим поверхом приміщення. Усе тому, що нижчі рівні — під водою. Тому орендареві доводиться відкачувати воду та вичищати бункер від сміття (тоді Сергій Шабалін вивіз кілька вантажівок зі сміттям з бункера). За його совами, всередині бункера є чотири невеликих кімнатки (або, скоріше, три — просто одна розділена навпіл).

Підприємець планує створити там музей тоталітаризму та кафе. В музеї проводитимуть екскурсії. Оцінював цей проект Сергій Шабалін у мінімум три мільйони гривень.
Проте, як стало відомо ще в квітні 2018 року, що Сергій Шабалін не може орендувати земельну ділянку, але він продовжує платити оренду.
"Міські депутати не дають землю в оренду", - Сергій Шабалін

І нині особливо нічого не змінилося:
"Я продовжую платити за оренду. Поки що міські депутати не дозволяють орендувати землю, де стоїть бункер. А без цього ми не можемо нічого робити. Документи постійно подаю для оформлення оренди. Питання "недоголосовують" депутати на сесіях. В мене в оренді лише саме приміщення бункера. Перед цим межі земельної ділянки були сформовані. Нині ж мені розповідають, що вона завелика, хочуть обрізати. Та обрізайте! Дайте в оренду меншу ділянку, але дайте! Я хочу почати хоч щось робити, не знущайтеся! Дозвольте зробити щось корисне для міста", - говорить Сергій ШАБАЛІН.
За бункер доведеться платити з бюджету, бо в когось з міських депутатів є свій інтерес?
Бункер усе одно можуть очікувати переміни:
"Щодо цього ми висловили свою позицію давно. Міські депутати не голосують, уже було кілька спроб, для ухвалення питання, завжди не вистачало 3 - 5 голосів. Мені складно коментувати депутатські рішення, їхні мотиви. Я розумію, що хтось має своє бачення щодо цього бункера й тому блокує, намовляє частину депутатів, щоб вони не голосували. Інших, раціональних пояснень, я поки що не маю. Хіба, що хтось має свій власний інтерес. Прикро, що ситуація складається саме так. Прикро, адже цей об'єкт руйнується, якщо він і далі буде занепадати, то він може взагалі зникнути. Я поки що не можу сказати, як ми будемо діяти далі, але цілком можливо, якщо ця проблема не розв'яжеться, оформлятимемо його як пам'ятку архітектури, або пам'ятку історії, а тоді проситимемо з бюджету на бункер кошти й змінюватимемо за них цей об'єкт. Ми могли б це зробити за кошти приватного підприємця, а так муситимемо клопотати про отримання близько мільйона гривень з казни. А за ці гроші можна було б змінювати місто на краще. В мене інших варіантів, як врятувати бункер, немає. Адже зараз він хирлявіє. Дах, який добудовувала радянська влада (нагадаю, що бункер будувався двома владами - нацистська окупаційна та радянська окупаційна), він фактично згнив всередині. Він може впасти. І це буде катастрофа в приміщенні.
Будемо рятувати бункер. Якщо ми оформимо його як пам'ятку, й депутати не узгодять рішення про надання грошей й він почне остаточно руйнуватися, то проводитимемо акції. Цей бункер - це перевірка на притомність, адже не може розвалитися історичний об'єкт в центрі міста!" - говорить Тарас МАКСИМЕНКО, начальник міського управління культури та туризму.
Бункер із коштовностями?
Про бункер у Рівному "ходить" чимало легенд.

Кажуть, одразу після утворення на окупованій німцями території рейхкомісаріату «Україна» з центром у Рівному почали споруджувати бункер для гауляйтера Еріха Коха.
Подейкують, що там сховані награбовані нацистами скарби, у тому числі й Бурштинова кімната. Хоча віриться у це мало, адже, за свідченнями самого Коха, Бурштинову кімнату ще в січні 1942-го було перевезено до Кенігсберга, а після цього її сліди були втрачені.
До того ж ці чутки, варто підкреслити, до цього часу свого підтвердження не знайшли.

Тарас Максименко, Сергій Шабалін, нацистський бункер, Еріх Кох, бункер Коха, бункер, Рівне, новини Рівного
Мешканець Рівненщини постане перед судом за побиття

До суду скеровано обвинувальний акт щодо 24-річного жителя Дубна, якого підозрюють у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень 55-річному чоловіку.
переглядів: 239
У Рівному відкрили меморіальну дошку на честь рівнянина-Захисника

Сьогодні на фасаді Рівненського ліцею №1 відкрили меморіальну дошку на честь загиблого Героя, випускника закладу – Романа Машука.
переглядів: 203
На Рівненщині очікують заморозки

У найближчі дні в нашій області збережеться прохолодна погода з нічними заморозками.
переглядів: 222
День партнерства на Рівненщині: будуємо міжнародні зв’язки разом

Сьогодні на Рівненщині триває День партнерства, присвячений Дню Європи в Україні. Захід об'єднав представників дипломатичних установ, міжнародних організацій та місцевого самоврядування задля обговорення досвіду співпраці та реалізації спільних проєктів.
переглядів: 239
На Дубенщині нетвереза водійка перекинула авто та злетіла в озеро

Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора поблизу села Опарипси, Дубенського району. Водійка автомобіля Hyundai Santa Fe не впоралася з керуванням на заокругленій ділянці дороги: машина збила дорожній знак, перекинулася і врешті злетіла в озеро.
переглядів: 364