Що станеться із бункером нацистів у Рівному?
Бункер перебуває у власності міста. У 2011 році з ВАТ “Укрцемремонт” було розірвано угоду через несплату оренди.

Замість бункера - музей.
Другий рік бункер орендує Сергій Шабалін — місцевий підприємець та колекціонер старовини. В кінці лютого 2017 року він переміг у конкурсі на право орендувати цю споруду. Конкурс організовувало міське управління комунальною власністю. Інвестор отримав три роки, щоб привести до ладу 80 кв. м приміщення. Місяць оренди вартує близько 9 тисяч гривень й користуватися можна лише першим поверхом приміщення. Усе тому, що нижчі рівні — під водою. Тому орендареві доводиться відкачувати воду та вичищати бункер від сміття (тоді Сергій Шабалін вивіз кілька вантажівок зі сміттям з бункера). За його совами, всередині бункера є чотири невеликих кімнатки (або, скоріше, три — просто одна розділена навпіл).

Підприємець планує створити там музей тоталітаризму та кафе. В музеї проводитимуть екскурсії. Оцінював цей проект Сергій Шабалін у мінімум три мільйони гривень.
Проте, як стало відомо ще в квітні 2018 року, що Сергій Шабалін не може орендувати земельну ділянку, але він продовжує платити оренду.
"Міські депутати не дають землю в оренду", - Сергій Шабалін

І нині особливо нічого не змінилося:
"Я продовжую платити за оренду. Поки що міські депутати не дозволяють орендувати землю, де стоїть бункер. А без цього ми не можемо нічого робити. Документи постійно подаю для оформлення оренди. Питання "недоголосовують" депутати на сесіях. В мене в оренді лише саме приміщення бункера. Перед цим межі земельної ділянки були сформовані. Нині ж мені розповідають, що вона завелика, хочуть обрізати. Та обрізайте! Дайте в оренду меншу ділянку, але дайте! Я хочу почати хоч щось робити, не знущайтеся! Дозвольте зробити щось корисне для міста", - говорить Сергій ШАБАЛІН.
За бункер доведеться платити з бюджету, бо в когось з міських депутатів є свій інтерес?
Бункер усе одно можуть очікувати переміни:
"Щодо цього ми висловили свою позицію давно. Міські депутати не голосують, уже було кілька спроб, для ухвалення питання, завжди не вистачало 3 - 5 голосів. Мені складно коментувати депутатські рішення, їхні мотиви. Я розумію, що хтось має своє бачення щодо цього бункера й тому блокує, намовляє частину депутатів, щоб вони не голосували. Інших, раціональних пояснень, я поки що не маю. Хіба, що хтось має свій власний інтерес. Прикро, що ситуація складається саме так. Прикро, адже цей об'єкт руйнується, якщо він і далі буде занепадати, то він може взагалі зникнути. Я поки що не можу сказати, як ми будемо діяти далі, але цілком можливо, якщо ця проблема не розв'яжеться, оформлятимемо його як пам'ятку архітектури, або пам'ятку історії, а тоді проситимемо з бюджету на бункер кошти й змінюватимемо за них цей об'єкт. Ми могли б це зробити за кошти приватного підприємця, а так муситимемо клопотати про отримання близько мільйона гривень з казни. А за ці гроші можна було б змінювати місто на краще. В мене інших варіантів, як врятувати бункер, немає. Адже зараз він хирлявіє. Дах, який добудовувала радянська влада (нагадаю, що бункер будувався двома владами - нацистська окупаційна та радянська окупаційна), він фактично згнив всередині. Він може впасти. І це буде катастрофа в приміщенні.
Будемо рятувати бункер. Якщо ми оформимо його як пам'ятку, й депутати не узгодять рішення про надання грошей й він почне остаточно руйнуватися, то проводитимемо акції. Цей бункер - це перевірка на притомність, адже не може розвалитися історичний об'єкт в центрі міста!" - говорить Тарас МАКСИМЕНКО, начальник міського управління культури та туризму.
Бункер із коштовностями?
Про бункер у Рівному "ходить" чимало легенд.

Кажуть, одразу після утворення на окупованій німцями території рейхкомісаріату «Україна» з центром у Рівному почали споруджувати бункер для гауляйтера Еріха Коха.
Подейкують, що там сховані награбовані нацистами скарби, у тому числі й Бурштинова кімната. Хоча віриться у це мало, адже, за свідченнями самого Коха, Бурштинову кімнату ще в січні 1942-го було перевезено до Кенігсберга, а після цього її сліди були втрачені.
До того ж ці чутки, варто підкреслити, до цього часу свого підтвердження не знайшли.


Тарас Максименко, Сергій Шабалін, нацистський бункер, Еріх Кох, бункер Коха, бункер, Рівне, новини Рівного
В одному з міст Рівненщини чотири доби не вимикатимуть світло

У міській раді міста Вараш оприлюднили інформацію про планові відключення по місту.
переглядів: 23
Що Рівненський ДРАЦС готує на 14 лютого?

ДРАЦС міста Рівного приєднається до Всеукраїнської акції "Кохання переможе". Про це інформують на сторінці установи у Фейсбук. 14 лютого всі бажаючі з 8:00 до 20:00 матимуть можливість подати заяву для реєстрації шлюбу або одружитися, якщо розпис має відбутися в цей день.
переглядів: 24
Час кохання, час весілля: 14 лютого відділ ДРАЦС у Рівному працюватиме довше

Рівненський відділ ДРАЦС бере участь у всеукраїнському заході «Кохання переможе».
переглядів: 385
Скільки коштує поховати у Рівному людину із заслугами

Міський голова Рівного затвердив суми, якими оперуватиме департамент соціальної політики при відшкодуванні витрат на поховання жителів Рівного і Квасилова, які мають особливі заслуги або особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.
переглядів: 601
Ні зв'язку, ні електрики: Частоти Українського Радіо, які діють на території Рівненщини

У випадку блекауту та втрати мобільного зв'язку джерелом новин залишається радіо. На Рівненщині "ловитиме" декілька частот Українського радіо.
переглядів: 426