Як захистити картоплю від дротяників
Середня чисельність дротяників та несправжніх дротяників на полях Володимир-Волинського району – 1,1 екз/м² і вони поширені на 65% площ.
Господарникам необхідно запам’ятати та усвідомити, що виконання агротехнічних заходів може сприяти зниженню чисельності дротяників та несправжніх дротяників до 70%. До таких заходів відносяться:
- дотримання сівозмін; в умовах одноосібних селянських господарств необхідно враховувати, що бобові культури, гречка, а також чорний пар погіршують умови розвитку шкідників – їх чисельність зменшується до 10 разів; - основними нагромаджувачами дротяників та несправжніх дротяників є багаторічні трави, зернові з підсівом багаторічних трав та поля, забур’янені пирієм повзучим;
- через знищення бур'янів, особливо пирію повзучого та плоскухи звичайної умови живлення дротяників погіршуються, що призводить до їх загибелі;
- лущення стерні, зяблева оранка, міжрядні обробітки просапних культур збігаються з найбільш уразливими фазами розвитку шкідника і тому зменшують їх чисельність; крім того, за обробітку грунту частину личинок поїдають птахи та корисні комахи;
- висів проміжних культур – особливо гірчиці білої, олійної редьки, суміші озимої свиріпи з озимим житом та пізньоосіння оранка за умов переходу температури через 0 º С сприяють загибелі 50-70% популяцій дротяників;
Для боротьби з дротяниками та іншими грунтовими шкідниками, а також з колорадським жуком ефективним є обробка бульб картоплі перед посадкою одним із хімічних препаратів:
- актара, в.г., 6 г на 300 мл води на 10 кг; броня,т.к.с., 7-10 мл/10кг бульб;
- матадор Гранд, т.к.с., 10 мл/10 кг;
- матадор, к.с.,10 мл/10 кг бульб;
- престиж 290 FS ТН, 1 л/т, або 10 мл на 90мл води /10 кг бульб;
- Селест Топ 312,5 FSт.к.с., 0,5-0,7 л/т або 20 мл /30 кг бульб;
- тирана КС , 5-7мл на 10 кг бульб,
- нупрід 600, ТН, 1,1-2,5 мл / 10 кг бульб.
Такі препарати як матадор гранд, престиж 290 FS ТН, селест Топ, тирана мають фунгіцидні властивості, тобто зменшують ураження бульб хворобами.
При обробці бульб до хімічних препаратів рекомендовано добавляти регулятори росту та біопрепарати з метою зменшення захворювань та покращення росту рослин (біолан, в.с.р.,2,5 мл на 20 л води на 1 т бульб, планріз, 2 л/т, інші).
При обробці бульб хімічними препаратами необхідно враховувати наступні застереження:
- обробляти бульби безпосередньо перед посадкою, особливо бульби з глибокими вічками;
- різану картоплю обробляти через 3-5 днів (після підсихання ран); практичний досвід показує, що у випадку систематичного застосування препаратів( впродовж 2-4 років) на основі діючої речовини імідаклоприд для обробки насіннєвої картоплі, в якості якої використовувались відповідні фракції бульб після сортування , спостерігається зниження або втрата їх схожості.
Розповів провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки Галина Андрощук
знищення бур'янів, сівозміна, дротяники, шкідники, дача.сад.город
Вирощування цибулі з сіянки: поради фахівців

Без ріпчастої цибулі не обходиться жодна городня ділянка, а все тому, що ця культура складає основу раціону харчування українців. Це не самий простий овоч в агротехніці, тому досвідчені фахівці порадять, на що потрібно звернути увагу, щоб ви насолоджувалися гарним врожаєм з власного городу. Ця стаття розкаже про основні вимоги до вирощування цибулі з сіянки, щоб догляд не приніс багато клопоту протягом дачного сезону.
переглядів: 749
Сіємо розсаду помідорів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай
переглядів: 2337
Яку розсаду садити у лютому: корисні поради

Які овочі варто висадити на розсаду вже у лютому
переглядів: 1371
Что нужно учитывать, выращивая цветную капусту

У цветной капусты репутация трудно выращиваемой садовой культуры. Большая часть успеха в её выращивании связана с подготовкой. Чтобы получить хороший и качественный урожай цветной капусты, нужно научиться правильно её выращивать.
переглядів: 525
Плетистые розы в саду

Важную роль в дальнейшем произрастании и богатстве цветения розы играет место расположения куста. Следует запомнить, что роза - солнцелюбивое растение. И в неправильном месте она будет цвести скудно, а может вообще не дать цветов. Часть сада, где будет расти куст роз, должен весь день находиться на солнце. Вода не должна постоянно касаться корней, болото этот цветок не терпит. Для благополучия цветка желательна рыхлая земля, насыщенная минералами. Розе крайне необходимо пространство, из-за этого нужно сажать ее подальше от соседних растений.
переглядів: 877
Як вдома виростити петрушку і цибулю-шніт

Свіжа і корисна зелень на столі цілий рік
переглядів: 4765
Як виростити зелений горошок у себе вдома

Декілька порад, як посадити зелений горошок у себе вдома
переглядів: 3463
Як не помилитись з вибором картоплі на посадку

Картопля є ходовим і популярним товаром. У багатьох сім'ях її в різних видах вживається практично щодня. З огляду на це, люди, які мають хоча б невелику ділянку землі, саджають саме картопля.
переглядів: 2690
Свіжа зелень до зимових свят. Посівний календар на грудень 2020

Які овочі ще не пізно посіяти під зиму? Що ще можна посадити до Нового року? Сприятливі та несприятливі дні у грудні за місячним календарем садівника-городника.
переглядів: 5913
Ефективний захист від збудників білої гнилі

Недотримання сучасними аграріями науково-обґрунтованої сівозміни призводить до накопичення у грунті величезної кількості фітопатогенів, що згодом можуть спричинити епіфітотії хвороб сільськогосподарських рослин.
переглядів: 3371