Як захистити картоплю від дротяників
Середня чисельність дротяників та несправжніх дротяників на полях Володимир-Волинського району – 1,1 екз/м² і вони поширені на 65% площ.
Господарникам необхідно запам’ятати та усвідомити, що виконання агротехнічних заходів може сприяти зниженню чисельності дротяників та несправжніх дротяників до 70%. До таких заходів відносяться:
- дотримання сівозмін; в умовах одноосібних селянських господарств необхідно враховувати, що бобові культури, гречка, а також чорний пар погіршують умови розвитку шкідників – їх чисельність зменшується до 10 разів; - основними нагромаджувачами дротяників та несправжніх дротяників є багаторічні трави, зернові з підсівом багаторічних трав та поля, забур’янені пирієм повзучим;
- через знищення бур'янів, особливо пирію повзучого та плоскухи звичайної умови живлення дротяників погіршуються, що призводить до їх загибелі;
- лущення стерні, зяблева оранка, міжрядні обробітки просапних культур збігаються з найбільш уразливими фазами розвитку шкідника і тому зменшують їх чисельність; крім того, за обробітку грунту частину личинок поїдають птахи та корисні комахи;
- висів проміжних культур – особливо гірчиці білої, олійної редьки, суміші озимої свиріпи з озимим житом та пізньоосіння оранка за умов переходу температури через 0 º С сприяють загибелі 50-70% популяцій дротяників;
Для боротьби з дротяниками та іншими грунтовими шкідниками, а також з колорадським жуком ефективним є обробка бульб картоплі перед посадкою одним із хімічних препаратів:
- актара, в.г., 6 г на 300 мл води на 10 кг; броня,т.к.с., 7-10 мл/10кг бульб;
- матадор Гранд, т.к.с., 10 мл/10 кг;
- матадор, к.с.,10 мл/10 кг бульб;
- престиж 290 FS ТН, 1 л/т, або 10 мл на 90мл води /10 кг бульб;
- Селест Топ 312,5 FSт.к.с., 0,5-0,7 л/т або 20 мл /30 кг бульб;
- тирана КС , 5-7мл на 10 кг бульб,
- нупрід 600, ТН, 1,1-2,5 мл / 10 кг бульб.
Такі препарати як матадор гранд, престиж 290 FS ТН, селест Топ, тирана мають фунгіцидні властивості, тобто зменшують ураження бульб хворобами.
При обробці бульб до хімічних препаратів рекомендовано добавляти регулятори росту та біопрепарати з метою зменшення захворювань та покращення росту рослин (біолан, в.с.р.,2,5 мл на 20 л води на 1 т бульб, планріз, 2 л/т, інші).
При обробці бульб хімічними препаратами необхідно враховувати наступні застереження:
- обробляти бульби безпосередньо перед посадкою, особливо бульби з глибокими вічками;
- різану картоплю обробляти через 3-5 днів (після підсихання ран); практичний досвід показує, що у випадку систематичного застосування препаратів( впродовж 2-4 років) на основі діючої речовини імідаклоприд для обробки насіннєвої картоплі, в якості якої використовувались відповідні фракції бульб після сортування , спостерігається зниження або втрата їх схожості.
Розповів провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки Галина Андрощук

знищення бур'янів, сівозміна, дротяники, шкідники, дача.сад.город
Чи обов'язково змінювати документи після одруження?

Після реєстрації шлюбу в Україні подружжя має право змінити своє прізвище на спільне або взяти подвійне прізвище, розповідає начальниця Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Бабина.
переглядів: 32
Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні

Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника.
переглядів: 89
Exist.ua – коли важлива якість та надійність запчастин

Exist.ua: великий вибір автозапчастин і моторних олив, пошук за VIN, мобільний додаток і швидка доставка по Україні для вашого авто
переглядів: 109
Програмування для дітей: як зробити навчання цікавим і ефективним?

Дізнайтесь, як зробити програмування для дітей цікавим та ефективним. Обирайте програми UA Teens у Львові та записуйтесь на заняття вже сьогодні!
переглядів: 30
Кавовий ритуал: як зернова кава змінює ваші ранки

Ранок — це не просто початок нового дня, це також час, коли ми налаштовуємося на правильний темп дня і формуємо свій настрій. У багатьох людей цей момент не обходиться без чашки ароматної кави. Але є різниця між справжньою зерновою кавою і швидким розчинним напоєм. Зернова кава — це якість та насичений смак. Хоча вона вимагає трохи більше часу та уваги при приготуванні, вона приносить набагато більше задоволення. Від процесу помелу до першого ковтка — це особлива медитація, яка допомагає сповільнитися, зосередитися і почати день усвідомлено.
переглядів: 110