09.04.2019, 09:20

У Птичі змінили патріархат

Конфлікт тривав з 2014 року.
1 квітня 2019 року відбулись загальні збори «Релігійної громади Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви села Птича Дубенського району», рішенням яких, зокрема, було прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях Українській Православній Церкві (Православній Церкві України) шляхом внесення відповідних змін до Статуту і затвердження Статуту релігійної громади у новій редакції.

Абсолютна більшість членів релігійної громади УПЦ села Птича, які ще в 2014 році вперше висловили намір вийти з-під юрисдикції московського патріархату та мати свою Українську Помісну Церкву, нарешті дочекались практичної реалізації нововведень, які дозволяють змінювати приналежність в організаційних і канонічних питаннях у законний спосіб.

Загальні збори релігійної громади були скликані її членами відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» і на зборах зареєструвалось 410 членів релігійної громади, відповідно збори були визнані повноважними.

З дотриманням норм чинного законодавства рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях шляхом внесення відповідних змін до статуту підтримало 409 членів релігійної громади, що становить більше ніж 2/3 від присутніх на загальних зборах та навіть більше ніж 2/3 від загальної кількості членів «Релігійної громади Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви села Птича Дубенського району». Підписи членів релігійної громади які підтримали таке рішення містяться в додатку №4 до протоколу Загальних зборів «Релігійної громади Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви села Птича Дубенського району» як того вимагає закон.

Таким чином, Свято-Успенська релігійна громада села Птича вийшла з-під юрисдикції Московського патріархату та перейшла до Православної Церкви України.

Розпорядженням голови РОДА №280 від 01.04.2019 зареєстровано статут релігійної громади Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви с. Птича Дубенського району, зареєстрований рішенням виконавчого комітету Рівненської обласної Ради народних депутатів від 25 вересня 1991 року № 173, із змінами та доповненнями, зареєстрованими розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 25 лютого 2013 року № 89, у новій редакції, за адресою: вул. Львівська, будинок 27 А, с. Птича Дубенського району Рівненської області, 35645, з юридичною назвою – „Релігійна громада Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) села Птича, Дубенського району Рівненської області”. Також усі необхідні дії щодо внесення відповідних змін до державного реєстру юридичних осіб були проведені і державними реєстраторами управління культури і туризму Рівненської ОДА.- повідомляє прес-служба Рівненської єпархії