Гра для витривалих: У Гурбах вишколюватимуть молодь
Гра поєднує в собі елементи спортивного та морального вишколу. Прожити три дні в небезпечних умовах, постійно пересуваючись та ідучи на компроміс із собою, дається нелегко. Не раз учасникам доводиться сумніватися у власних силах ще при заповненні анкети.
Історичний контекст:
На межі Тернопільської та Рівненської областей, урочище Гурби, поблизу села Антонівці, зараз спокійно. Саме тут 75 років тому Українська Повстанська Армія вийшла на героїчний бій з військами НКВС. Сили ворогів та технічне забезпечення були в рази більшими. Хоч радянські війська і здобули тактичну перемогу, та це не зламало наших воїнів. Вони проявили незламність духу та відданість країні.
Втрати УПА налічували до 100 людей, а вбито повстанцями було більше 900 радянських солдатів, стільки ж поранено. Українці боролись за незалежність в XX ст. не з такою величезною кількістю солдатів та забезпеченням як Радянський Союз,а діяли методом “Партизанки”: застосовували тактику малих груп, нападали зненацька та намагалися обхитрити ворога. Дух історичної боротьби пронизує кожний квадрат терену. Тільки під час гри ти відчуваєш себе гідним сином Батьківщини, що здатен подолати страх та нерішучість заради однієї мети – спільної перемоги.
Суть гри:
«Гурби-Антонівці» - це не змагання заради змагання. Організатори вкладають значно більше сенсу в цей проект:
- Патріотичний. «Теренова гра» означає, що вона проходить на певній території – терені. У нашому випадку – це ліси біля урочища Гурби, що на межі Тернопільщини та Рівненщини. Це легендарне історичне місце найбільшого бою УПА проти військ НКВС. Учасники поринають в атмосферу національно-визвольних змагань, вивчають історію не з книжок, адже саме на місці гри, у квітні 1944 року, відбулася ця битва.
- Виховний. «Гурби-Антонівці» - екстремальний захід, який гартує волю та характер учасників, ставить на шлях самовдосконалення, дає зрозуміти, що кожен здатен на більше. Також це зона здорового способу життя (на шкідливі звички тут просто немає часу).
- Екологічний. Обов’язковою складовою заходу є прибирання лісового масиву на міс ці гри. Організатори та учасники, користуючись нагодою, після закінчення гри разом очищують територію лісу від сміття.
- Консолідуючий. Це жива школа братерства, боротьби і командної роботи. Гра триває 60 годин безперервно, за цей час учасники стають частиною одного цілого: розподіляють побут, пліч-о-пліч змагаючись за перемогу.
Місце проведення: на межі Тернопільської і Рівненської областей, поблизу урочища Гурби.
Дата: 2-5 травня 2019 (захід відбувається щорічно)
Організатори заходу: Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з Молодіжним Націоналістичним Конгресом
Участь у грі безкоштовна.
"Гурби-Антонівці", УПА, травневі свята, теренова гра, новини Рівного
У Рівному попрощалися із загиблим захисником з Херсонщини
У Рівному віддали останню шану загиблому захиснику України Володимиру Поліщуку.
переглядів: 251
Як прокидатися рано і бадьорим: корисні поради
Для багатьох ранок починається з боротьби із будильником, особливо у прохолодні зимові дні. Проте правильні ранкові звички допоможуть зробити пробудження приємним та енергійним. Ось кілька дієвих порад
переглядів: 168
Які свята відзначають 28 січня?
Сьогодні, 28 січня, православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Єфрема Сирійця. Що можна робити, а що ні у цей день? Які ще свята відзначають в Україні та світі.
переглядів: 186
Що потрібно чоловікові для щастя у стосунках?
Яких умов потребує чоловік у шлюбі, щоб відчувати себе щасливим та цінувати свою партнерку? Якщо він це отримує, то залишається вірним своїй обраниці.
переглядів: 236
Як правильно у церкві подавати записки "За упокій"
Церква підносить молитви за живих і спочилих, адже у Бога немає мертвих – «Бо в Нього всі живі» (Лк. 20:38). Саме тому здавна існує благочестива традиція подавати у храмах записки з іменами тих, за кого ми просимо церковної молитви.
переглядів: 244