01.06.2019, 12:00

Cьогодні у Рівному говоритимуть про Тараса Шевченка

1 червня відбудеться презентація книги про українського генія.
«Тарас.Повернення» - це історія про найтяжчі часи життя Тараса Шевченка, генія українського народу, яка дає відповідь на запитання: ким насправді був найвеличніший поет України – кам’яним символом чи все ж таки людиною з плоті й крові, котра шукає дружби, розуміння, кохання? Відірваний від рідної землі, приречений на тяжку солдатську службу в Новопетровській фортеці у колонізованих Російською імперією землях Казахстану, на сім років поневірянь та мук. А потім – звільнення. Однак це звільнення стало лише частиною хитрої політичної схеми, у центрі якої опинився Шевченко.Чи міг він знати, навіщо російський цар вертає йому вдавану свободу?

На заході також окрім презентації книги відбудеться показ уривків однойменного фільму, режисером якого є Олександр Денисенко.

Роман-хроніка в голосах Миколи Жулинського „Моя Друга світова“, відкриває широку панораму подій на Волині в обороні українського народу, де діяла ОУН та народжувалась УПА. М. Жулинський – письменик, літературознавець, дослідник, літературний критик, науковець, голова Інституту ім. Тараса Шевченка, академік, політичний і громадський діяч, який має великий доробок літературної і науково-дослідної творчости.

Прологом для роману стала забава „у війну“ підлітків у селі Новосілках на Волині. Це книга про тих, які впали на полі бою, у нерівній боротьбі з ворогом за незалежність українського народу. Книга з’явилася у надзвичайно слушний час, коли у Польщі йде мова на державному рівні про „геноцид“ поляків, ніби влаштований українським визвольним рухом, ОУН і УПА, на Волині.

Роман „Моя друга світова“ – це продумана роками книга про життя народу Волині, занотоване у історичних подіях.

«Акордеон» – містичний роман, у якому за автобіографічністю й намаганням автора зобразити фрагмент реальної історії сховано глибші смисли про те, з чого складається людське життя, як за глузуванням та іронією сховано розум, який глибинно має віру в надреальне.

Про усе це, а також про історію написання романів можна буде дізнатися під час зустрічі із автором Миколою Жулинським. Окрім того, кожен присутній зможе поспілкуватися з письменником.

Олександр Денисенко – відомий український літератор, сценарист, драматург, кіноактор, режисер, автор теле- і радіопередач. Член Спілки кінематографістів України, Асоціації українських письменників, заслужений діяч мистецтв України.

Микола Жулинський - український літературознавець і політик. Директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Президент Міжнародного громадського об'єднання «Волинське братство», голова Наглядової ради Волинського національного університету імені Лесі Українки. Доктор філологічних наук (1981). Директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, академік НАН України. Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2008–2010 рр. Почесний академік Національної академії мистецтв України (2017)

Адреса Книгарні «Є»:
м. Рівне
вул. Короленка, 2.
Тел.: (0362) 26 39 41.

Вхід вільний.