Чому ціна на газ для населення знижується
Що дає українцям прив’язка ціни на газ для населення до промислової, пояснює експерт.
Це стало можливим завдяки рішенню прив’язати ціну газу для населення до ціни для промисловості, якщо остання виявляється нижчою за регульовану. Нагадаємо, ціна для промисловості формується ринком та залежить від попиту та пропозиції. Тоді як регульована ціна для населення встановлюється урядом.
У травні ціна “Нафтогазу” для промислових виробників, які купують газ на умовах передоплати, становила 8337,6 грн за тисячу кубометрів, що дало “Нафтогазу” можливість знизити ціну відпуску для населення на 4%.
Проте ця прив’язка діятиме не у всіх випадках. Оскільки ціна газу для промисловості завжди зростає ближче до зими, уряд у своїй постанові встановив граничний рівень регульованої ціни, вище якої продавати газ населенню і виробникам тепла не можна. Вона визначається таким чином: до базової ціни “Нафтогазу” для промисловості (яка визначається окремою формулою і яка становить 8981 грн за тисячу кубометрів) з 1 травня застосовується коефіцієнт пониження 0,8. Щоб визначити кінцеву ціну для споживача, необхідно додати до базової ціни для промисловості ПДВ, тарифи на транспортування та розподіл, а також націнку роздрібних постачальників (газ-збутів).
Різниця за регіонами
Кінцева ціна може відрізнятися для споживачів відповідно до регіону, адже кожний з облгазів має свій власний тариф на розподіл.
Асоціація газового ринку, яка об’єднує облгази, вже опублікувала таблиці, у яких кінцева ціна газу розкладена на компоненти. Найнижча ціна на травень — 7737,65 грн за тисячу кубометрів, найвища — 8432,93 грн.
Такий розрив пояснюється тим, що частина розподільних компаній невеликі за розміром і працюють в містах, і тому мають невисокі витрати, а частина працюють у сільській або гірській місцевості і потребують більше витрат на обслуговування мереж. Тарифи для облгазів встановлює НКРЕКП - окремий регулюючий орган.
Прогноз на літо та зиму
У червні ціни на газ для населення трохи підростуть, а от у липні голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв очікує зниження ціни відпуску для населення на 8% - до 5803 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ, витрат на транспортування та розподіл). Точна кінцева ціна для споживача залежатиме від регіону та постачальника газу.
Взимку ціна на газ для промислових споживачів може зростати - до 11-15 тисяч гривень за тисячу кубометрів. У такому випадку газ для населення буде надаватися за встановленою урядом граничною ціною. За нашими підрахунками, взимку кінцева ціна газу для населення може скласти від 9179 до 9888,8 грн за тисячу кубометрів.
Якщо новий уряд не замінить чинну постанову Кабміну, ця система діятиме до 1 січня 2020 року, після чого для населення буде застосовуватись виключно ринкова ціна - тобто така ж, яку платить промисловість “Нафтогазу” на умовах передоплати. Ця ціна знижується або зростає залежно від пропозиції газу на ринку та попиту на нього.
субсидії, квитанції, комуналка, газ для населення, ціни на газ, споживач
У Міністерстві освіти опублікували рекомендації щодо роботи шкіл в умовах карантину

Міністерство освіти і науки опублікувало рекомендації для роботи закладів загальної середньої освіти в умовах адаптивного карантину.
переглядів: 207
Замість 55 тисяч лише 500 гривень: українець серез суд скасував кредитну заборгованість в банку

500 гривень замість 55 тисяч: як чоловік з Вінниччини скасував кредитну заборгованість в банку
переглядів: 285
Названо недорогі смартфони, які виявилися найпродуктивнішими у світі

Стало відомо, які недорогі смартфони показали високу ефективність
переглядів: 5946
До Рівного завітала делегація підприємців із Республіки Польща

Обговорення подальшої співпраці, соціальних та культурних програм обміну досвідом стали темою зустрічі з польськими підприємцями.
переглядів: 355
На яких вулицях Рівного завтра не буде світла?

У вівторок, 24 лютого на деяких вулицях Рівного буде відсутня електроенергія. Про це повідомляють у ПрАТ "Рівнеобленерго".
переглядів: 321
Вже скоро на Рівненщині буде 17 тисяч доз вакцини від COVID-19

В Україні вже зареєстрували першу вакцину проти COVID-19. Препарат для екстреного застосування має назву Oxford/AstraZeneca та виробляється в Індії. Її вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я.
переглядів: 344
Скільки викликів на лінію 103 надійшло від жителів Рівненщини цієї доби?

За минулу добу на лінію 103 надійшло 672 викликів від жителів Рівненщини. Про це повідомили у Рівненському обласному центрі екстреної медичної допомоги.
переглядів: 336
Графік прийому рівнян керівництвом міста

На численні звернення рівнян, у Рівненській міській раді, додатково інформують про прийом громадян керівництвом міста.
переглядів: 299