22.06.2019, 17:18

Чи можна у церкві молитися сидячи?

фото з facebook.com/Orthodox.in.Ukraine

Серед вірян є багато чуток щодо цього.
І ось нещодавно на сторінці ПЦУ в мережі Фейсбук з'явилося роз'яснення щодо цього.

У храмах єдиної помісної Православної Церкви України сидіти не заборонено. У всіх наших церквах, зокрема в сільських, можна побачити спеціальні лавки, на яких можуть присісти всі, хто цього потребує або бажає. У храмах великих міст, зазвичай, лавки та стільці стоять лише біля стін, щоб не зменшувати його вміщуваність, бо для міст це доволі актуальна проблема, особливо під час великих святкових богослужінь.

фото з facebook.com/Orthodox.in.Ukraine
фото з facebook.com/Orthodox.in.Ukraine


Молитва – це наше спілкування з Богом, і воно насамперед має бути щирим. Найважливіше в молитві – не стояння чи сидіння, а наше відкрите серце, сповнене віри і любові до свого Творця.

Отже, заходьте до храму в будь-який час і спілкуйтеся з Богом так, як вам зручно. Єдине, що варто зауважити: під час особливо важливих моментів богослужіння (читання Євангелія або Євхаристійного канону як центральної частини Божественної літургії) варто стояти. Стояння – ознака великої пошани, адже визначних осіб ми завжди вітаємо стоячи. Ми стоїмо під час виконання національного гімну, а також, коли співаємо многоліття. Тож, під час особливо урочистих моментів літургії вшановуймо нашого Господа і Творця стоячи.


Нагадаємо, що нещодавно очільник ПЦУ Епіфаній анонсував деякі зміни в церкві.

Hещодавно в Національному університеті "Острозька академія" побував митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко. він презентував свою книгу "Українська Церква: шлях до автокефалії", яка цьогоріч побачила світ у видавництві "Дух і літера".

Митрополит Олександр Драбинко передав факсимільне видання Пересопницького Євангелія для музею Острозької академії.
Щасливе Рівне