Фітофтора: Як захистити врожай від небезпечної хвороби
- перед посадкою потрібно обробляти посівний матеріал фунгіцидами
- використовувати сорти рослин, стійкі до хвороби
- висадження рослин на відстані один від одного, не допускаючи загущення посадок
- не допускати появи підвищеної вологості: мульчування ґрунту, видалення нижнього листя рослин
- проведення профілактичних обробок рослин фунгіцидами
- при підозрі на зараження, хвору рослину варто знищити.
- не використовуйте занадто багато добрив (особливо азотних).
- збирати плоди трохи зеленими (з подальшим дозріванням).
Після збору врожаю потрібно ретельно обробляти ґрунт та знищувати потенційні джерела хвороби старе бадилля, гнилі плоди.
Боротьба з фітофторою з застосуванням хімічних засобів захисту рослин:
Для боротьби з фітофторою найчастіше використовують фунгіциди – речовини, які вбивають збудників грибкових захворювань.
Рекомендовані препарати для населення: Ацидан,ЗП – 25гр/5л. води, Квадріс 250SC – 6мл/5л. води, Купроксат КС – 30-50мл./1сотка, Превікур Енерджі 840 – 25мл/4л. води,Скор 250ЕС – 5мл/5л.води, Ридоміл Голд – 25 гр/5л. води. При обробці рослин фунгіцидами слід пам’ятати, що фітофтороз досить швидко пристосовується до застосовуваних препаратів, тому їх періодично рекомендується міняти.
На ряду з традиційними засобами у продажу з’явилися препарати нового покоління – мікробіологічні. Екостерн р.- 10-15мл/10л. води, Трихо Плант КС 200 мл/100м/²для обробки коренів розсади (зануренням у 1% робочий розчин), 150-200 мл/10л води/100 м2 кореневе підживлення. До їх складу входять бактерії, які знищують різні грибкові захворювання, що вражають рослини. За своєю ефективністю вони поступаються фунгіцидним препаратам, але одночасно з тим, вони є більш екологічними.
УВАГА!Плоди рослин, оброблені хімічними препаратами, не можна вживати в їжу протягом мінімум 3-х тижнів.
Крім хімічних і мікробіологічних препаратів існують “народні” засоби, які хоч і поступаються вищезгаданим, все ж допомагають боротися з фітофторою.
Найпростіші методи – це настої цибулі, часнику, редиски або листя черемхи. Так, у відрі води настоюється 100-150 грам дрібно подрібненого або пропущеного через м’ясорубку часнику (зубчиків) і настоюється протягом 2-3 годин. Цим розчином рослини обробляються кожні 2-3 тижні.
Попіл - ще один спосіб боротьби з фітофторою. У 3-х літрах води розчиняється 500 грам золи. Отриманий розчин прокип’ятити протягом 30 хвилин, дати настоятися і розбавити в 10 літрах води з додаванням 30 грам мила.
За матеріалами zt-dpss.gov.ua
грибкова хвороба, чим кропити від фітофтори, помідори, фітофтора, дача.сад.город
Вирощування цибулі з сіянки: поради фахівців

Без ріпчастої цибулі не обходиться жодна городня ділянка, а все тому, що ця культура складає основу раціону харчування українців. Це не самий простий овоч в агротехніці, тому досвідчені фахівці порадять, на що потрібно звернути увагу, щоб ви насолоджувалися гарним врожаєм з власного городу. Ця стаття розкаже про основні вимоги до вирощування цибулі з сіянки, щоб догляд не приніс багато клопоту протягом дачного сезону.
переглядів: 715
Сіємо розсаду помідорів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай
переглядів: 2299
Яку розсаду садити у лютому: корисні поради

Які овочі варто висадити на розсаду вже у лютому
переглядів: 1327
Что нужно учитывать, выращивая цветную капусту

У цветной капусты репутация трудно выращиваемой садовой культуры. Большая часть успеха в её выращивании связана с подготовкой. Чтобы получить хороший и качественный урожай цветной капусты, нужно научиться правильно её выращивать.
переглядів: 495
Плетистые розы в саду

Важную роль в дальнейшем произрастании и богатстве цветения розы играет место расположения куста. Следует запомнить, что роза - солнцелюбивое растение. И в неправильном месте она будет цвести скудно, а может вообще не дать цветов. Часть сада, где будет расти куст роз, должен весь день находиться на солнце. Вода не должна постоянно касаться корней, болото этот цветок не терпит. Для благополучия цветка желательна рыхлая земля, насыщенная минералами. Розе крайне необходимо пространство, из-за этого нужно сажать ее подальше от соседних растений.
переглядів: 841
Як вдома виростити петрушку і цибулю-шніт

Свіжа і корисна зелень на столі цілий рік
переглядів: 4730
Як виростити зелений горошок у себе вдома

Декілька порад, як посадити зелений горошок у себе вдома
переглядів: 3427
Як не помилитись з вибором картоплі на посадку

Картопля є ходовим і популярним товаром. У багатьох сім'ях її в різних видах вживається практично щодня. З огляду на це, люди, які мають хоча б невелику ділянку землі, саджають саме картопля.
переглядів: 2652
Свіжа зелень до зимових свят. Посівний календар на грудень 2020

Які овочі ще не пізно посіяти під зиму? Що ще можна посадити до Нового року? Сприятливі та несприятливі дні у грудні за місячним календарем садівника-городника.
переглядів: 5724
Ефективний захист від збудників білої гнилі

Недотримання сучасними аграріями науково-обґрунтованої сівозміни призводить до накопичення у грунті величезної кількості фітопатогенів, що згодом можуть спричинити епіфітотії хвороб сільськогосподарських рослин.
переглядів: 3367