Фітофтора: Як захистити врожай від небезпечної хвороби
- перед посадкою потрібно обробляти посівний матеріал фунгіцидами
- використовувати сорти рослин, стійкі до хвороби
- висадження рослин на відстані один від одного, не допускаючи загущення посадок
- не допускати появи підвищеної вологості: мульчування ґрунту, видалення нижнього листя рослин
- проведення профілактичних обробок рослин фунгіцидами
- при підозрі на зараження, хвору рослину варто знищити.
- не використовуйте занадто багато добрив (особливо азотних).
- збирати плоди трохи зеленими (з подальшим дозріванням).
Після збору врожаю потрібно ретельно обробляти ґрунт та знищувати потенційні джерела хвороби старе бадилля, гнилі плоди.
Боротьба з фітофторою з застосуванням хімічних засобів захисту рослин:
Для боротьби з фітофторою найчастіше використовують фунгіциди – речовини, які вбивають збудників грибкових захворювань.
Рекомендовані препарати для населення: Ацидан,ЗП – 25гр/5л. води, Квадріс 250SC – 6мл/5л. води, Купроксат КС – 30-50мл./1сотка, Превікур Енерджі 840 – 25мл/4л. води,Скор 250ЕС – 5мл/5л.води, Ридоміл Голд – 25 гр/5л. води. При обробці рослин фунгіцидами слід пам’ятати, що фітофтороз досить швидко пристосовується до застосовуваних препаратів, тому їх періодично рекомендується міняти.
На ряду з традиційними засобами у продажу з’явилися препарати нового покоління – мікробіологічні. Екостерн р.- 10-15мл/10л. води, Трихо Плант КС 200 мл/100м/²для обробки коренів розсади (зануренням у 1% робочий розчин), 150-200 мл/10л води/100 м2 кореневе підживлення. До їх складу входять бактерії, які знищують різні грибкові захворювання, що вражають рослини. За своєю ефективністю вони поступаються фунгіцидним препаратам, але одночасно з тим, вони є більш екологічними.
УВАГА!Плоди рослин, оброблені хімічними препаратами, не можна вживати в їжу протягом мінімум 3-х тижнів.
Крім хімічних і мікробіологічних препаратів існують “народні” засоби, які хоч і поступаються вищезгаданим, все ж допомагають боротися з фітофторою.
Найпростіші методи – це настої цибулі, часнику, редиски або листя черемхи. Так, у відрі води настоюється 100-150 грам дрібно подрібненого або пропущеного через м’ясорубку часнику (зубчиків) і настоюється протягом 2-3 годин. Цим розчином рослини обробляються кожні 2-3 тижні.
Попіл - ще один спосіб боротьби з фітофторою. У 3-х літрах води розчиняється 500 грам золи. Отриманий розчин прокип’ятити протягом 30 хвилин, дати настоятися і розбавити в 10 літрах води з додаванням 30 грам мила.
За матеріалами zt-dpss.gov.ua
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
грибкова хвороба, чим кропити від фітофтори, помідори, фітофтора, дача.сад.город
Двом рівнянам загрожує довічне ув’язнення за диверсію
![](/images/articles/2/small/1739797309.jpg)
Прокурори Рівненської обласної прокуратури передали до суду обвинувальний акт щодо двох жителів обласного центру. Їм інкримінують диверсію, вчинену групою осіб за попередньою змовою в умовах воєнного стану.
переглядів: 246
На Шкільній та Замковій тимчасово відключили воду через аварію
![](/images/articles/2/small/1737959560.jpg)
Сьогодні, 17 лютого, з 14:15 у зв’язку з пошкодженням водопроводу тимчасово відсутнє водопостачання в будинках на вулицях Шкільній та частково Замковій.
переглядів: 139
Як часто потрібно прати джинси: поради для довговічності та гігієни
![](/images/articles/2/small/1739729340.jpeg)
Джинси — це універсальний елемент гардеробу, який може зберігати пристойний вигляд тижнями завдяки щільній тканині. Особливо якщо ви надаєте перевагу темним відтінкам, то навряд чи хтось помітить, як часто ви їх перете. Однак, коли йдеться про гігієну, навіть найміцніший денім потребує догляду.
переглядів: 161
Ефективні добавки для чоловічого здоров'я
![](/images/articles/2/small/1739808031.jpg)
Що приймати для чоловічого здоров'я? ТОП-ефективних добавок для сили, витривалості, репродуктивної функції та гормонального балансу.
переглядів: 95
Як швидко очистити ручки газової плити від жиру: простий і дієвий метод
![](/images/articles/2/small/1739717740.jpg)
Ручки газової плити часто стають осередком жирових забруднень, оскільки їх очищення не завжди входить до списку регулярних завдань.
переглядів: 340