Спалах кишкової інфекції: Як вберегтись рівнянам
Кожну хворобу легше попередити, ніж лікувати. Тому і гостям, і запрошеним необхідно дотримуватися основних правил профілактики кишкових інфекцій.
Насамперед, слід пам’ятати, що влітку значно зменшується термін зберігання продуктів та готових страв. Також на першому місці стоїть питання належного температурного режиму зберігання сировини, харчових продуктів та готових страв. Тож дуже уважно потрібно підходити до питання розробки меню, замовлення страв. Обмежити або і не використовувати так звані «швидкопсуючі» продукти: холодці, заливні страви, салати з майонезом, приготовлені заздалегідь, тістечка та інші кондитерські вироби з кремом, желе. Якщо салати, то лише приготовлені перед подачею на стіл, а ще краще – нарізані овочі без заправок та різних соусів.
Необхідно передбачити достатню кількість холодильного обладнання. Це, насамперед, стосується випадків проведення весільного застілля в домашніх умовах. При спеці до 30 градусів зберігати страви та харчові продукти у коморах та підвалах неприпустимо!!!! Зверніть увагу на достатню кількість кухонного та столового посуду, розроблювального інвентаря.
Гарячі страви необхідно піддавати ретельній кулінарній обробці. Щоб запобігти сальмонельозу рекомендую відмовитися від страв у яєчному клярі, так як на велике застілля готується велика кількість виробів та не дотримується тривалість їхнього прожарювання. Котлети, фрикадельки, тефтелі необхідно після прожарювання додатково прогрівати у духових шафах.
Дуже уважно необхідно підходити до питання закупівлі сировини та харчових продуктів. Купуйте лише у перевірених виробників, з холодильних вітрин, не купуйте на стихійних ринках.
Досвід показує, що майже половина всіх випадків кишкових інфекцій пов’язана з недотриманням елементарних правил особистої гігієни. Чистота рук має бути найголовнішим пріоритетом кухаря та офіціанта! Руки потрібно завжди мити перед приготуванням та прийомом їжі, після користування туалетом, а також кожного разу, прийшовши додому. Необхідно мити руки самому та привчати цьому своїх діток. У місці приготування страв обов’язково має бути рукомийник із милом та одноразові рушники.
Дбайте про чистоту посуду, кухонного начиння та інвентаря. Забезпечте ідеальну чистоту на кухні. Захистіть кухню, комори, складські приміщення від комах (мух, тарганів) та гризунів. Вікна мають бути обов’язково засітчені.
При появі перших симптомів кишкової інфекції, не приступати до приготування їжі, а звертатися до лікаря. - за матеріалми Рівнепродспоживслужби.
Як перевірити розмір субсидії на опалювальний сезон: покрокова інструкція.
Дізнатися розмір нарахованої субсидії, а також переглянути деталі періоду її призначення можна в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
переглядів: 94
Що потрібно зробити перед Новим роком: поради для ідеального свята
Напередодні Нового року важливо не лише визначитися з подарунками та меню, але й підготувати себе і свій простір до свята.
переглядів: 145
Як у Рівному відключатимуть світло завтра
Опублікували графік погодинних відключень електроенергії у Рівному на понеділок, 2 грудня
переглядів: 383
Як отримати 1 000 грн "Зимової єПідтримки", якщо немає Дії?
Від сьогодні, 1 грудня, в Україні розпочалася урядова програма фінансової підтримки населення, в рамках якої передбачено виплату тисячі гривень. Отримати ці кошти можна не лише через застосунок “Дія”, а й через “Укрпошту” та банки.
переглядів: 274
Як отримати 1 000 грн "Зимової єПідтримки" через Дію: інструкція та умови
До 28 лютого українці можуть скористатися програмою "Зимова єПідтримка" і отримати 1 000 гривень від держави. Кошти доступні для дорослих і дітей, оформити виплату можна через застосунок Дія або офлайн.
переглядів: 360