24.07.2019, 18:02

Князєв доповів про хід розслідування вбивства Павла Шеремета

Нещодавно відбулася зустріч з Президентом.
Зараз поліція провела низку експертиз, зокрема, за участю іноземних колег з понад 10 країн світу.

За словами Голови Нацполіції Сергія Князєва, слідчо-оперативна група провела великий обсяг роботи з метою встановлення обставин злочину, а також замовників, організаторів та виконавців.«Ми розуміємо, що суспільство чекає саме на результат та прізвища осіб, причетних до цього злочину, але на цей час назвати їх поки передчасно. За результатами експертизи встановлено, що злочинці використали саморобний радіокерований вибуховий пристрій, який кріпився до днища автомобіля потерпілого. На четвертий та п’ятий день після вибуху, за участі фахівців ФБР міністерства юстиції США, поліцейськими проведені додаткові слідчі дії та вилучено низку речових доказів»,- зазначив Сергій Князєв.

Також у ході дослідження відеоматеріалів, вилучених з більш ніж 200 камер спостереження, правоохоронці отримали інформацію про маршрут злочинців та осіб, які могли готувати та виконувати цей злочин.

Сергій Князєв зазначив, що з метою ідентифікації підозрюваних осіб здійснено їхню перевірку за пошуковими системами Інтерполу, Європолу, а також глобальних пошукових систем. Крім того, проведено аналіз відеозаписів для встановлення автомобіля ймовірних злочинців.

Поліцейські відпрацювали прилеглу до місця скоєння злочину територію. Зокрема, відпрацьовано майже 600 житлових будинків, допитано понад 3,5 тисячі осіб.

«Виконано 26 комплексних експертиз. На підставі отриманих ухвал суду в операторів мобільного зв’язку отримано інформацію по майже 44 тисячам абонентських номерів, 15 тисяч серійних номерів телефонів, 400 моніторингів, у кожному з яких від 4 до 200 тисяч з’єднань. Тобто декілька мільйонів з’єднань. Аналогічна робото з цього питання ще триває»,- сказав Голова Нацполіції.

Наразі слідством висунуто кілька версій скоєння злочину. Зокрема, професійна діяльність громадянина Шеремета на території України та закордоном. Серед інших версій – дестабілізація соціально-політичної ситуації в Україні, побутові та міжособистісні конфліктні ситуації, а також помилка в об’єкті злочину з огляду на те, що автомобіль належить та використовувався співмешканкою загиблого.

Голова Нацполіції зазначив, що інформація щодо розслідування вбивства журналіста має обмежений доступ і знаходиться в активній фазі. Відтак з дозволу слідчого, Сергій Князєв доповів у закритому форматі відомості досудового розслідування Президентові України Володимиру Зеленському та міністру внутрішніх справ Арсену Авакову.

Після ознайомлення з матеріалами досудового розслідування Президент України Володимир Зеленський подякував поліцейським за проведену роботу.

«Хотів би подякувати співробітникам карного розшуку. Не можу сказати, в який термін, але я думаю, що в нас буде результат. І людей, які вчинили цей злочин, буде знайдено», - сказав Володимир Заленський.

За повідомленням з Департаменту комунікації Національної поліції України.

Нагадаємо, що 20 липня 2016 року, майже в центрі Києва, на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницього пролунав вибух. Це сталося о 7:45 ранку. Вибухнув червоний автомобіль марки “Subaru”, в якому знаходився відомий журналіст Павло Шеремет. Коли чоловіка витягали з машини, він ще був живий, але потім помер у машині швидкої медичної допомоги.

Довідка: Павел Шеремет народився і виріс в Білорусі. Прийшов у журналістику із банківської справи. Працював на Білоруському телебаченні та ОРТ. Через конфлікт з режимом президена Лукашенка, арешти та засудження до умовного строку, Шеремет переїхав в Росію, де працював на ОРТ. Був ведучим головної новинної програми Росії "Время".

Останні п’ять років Шеремет жив в Україні, працював журналістом в "Українській правді" та ведучим на різних каналах телебачення і радіо.
Щасливе Рівне