Вступ 2019: Українські абітурієнти масово відмовляються від державних місць


«Для нас це дуже важливий показник. Це означає, що система працює правильно, механізм широкого конкурсу повністю виправдовує себе і дає не просто можливість абітурієнту з високими балами ЗНО отримати місце держзамовлення, а й отримати його в тому університеті і на тій спеціальності, про які вони мріють», – зазначила Міністр.
Водночас найбільше занепокоєння викликає ситуація, що складається з 6-м та 7-м пріоритетами. За ними найменша кількість вступників отримує рекомендації до зарахування і найбільша частка відмовляється від наданого місця держзамовлення.

Так, за 6-м та 7-м пріоритетом місця отримали лише 3,1% та 2,5% рекомендованих до зарахування відповідно, а відсоток відмов за цими пріоритетами понад 35%.
На думку Лілії Гриневич, це причина переглянути умови прийому на наступний рік та залишити для вступників можливість подати 5 заяв на бюджет. Заразом буде зняте обмеження за кількістю спеціальностей.
«Дані цієї вступної кампанії свідчать, що нема потреби подавати 7 заяв, бо ці 6-й та 7-й пріоритети практично не працюють. Ми вважаємо, що наступного року потрібно внести зміни до умов прийому. Ви знаєте, що цьогоріч абітурієнт міг подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. Ми пропонуємо, щоб за спеціальностями обмеження не було взагалі, а абітурієнт мав 5 заяв. Кожну він на власний розсуд зможе подати у будь-який виш та на будь-яку спеціальність», – пояснила Міністр.
Нагадуємо, що 26 липня були надані рекомендації до зарахування на бюджет, а до 31 липня вступники мали принести документи у виші, щоб підтвердити свій намір навчатися в обраному університеті.
1 серпня був оприлюднений список зарахованих на бюджет.
Цьогоріч рекомендації до зарахування на бюджет отримали 60 тисяч 354 вступники на базі 11-ти класів. З них до 1 серпня намір навчатися на бюджеті підтвердили 52 тисячі 561 вступник, тобто 87,1% від усіх рекомендованих.
Водночас терміни зарахування на контракт визначає кожен заклад вищої освіти окремо, однак воно може тривати до 30 вересня.

державне замовлення, бюджетні місця, вступ 2019, вступна кампанія, життя
Як приготувати сніданок з трьох інгредієнтів: швидкий рецепт від досвідчених господинь

Сніданок — це важлива частина нашого дня, яка задає тон на весь наступний час. Іноді хочеться чогось смачного, але при цьому простого і швидкого у приготуванні. Якщо у вас є лише три інгредієнти під рукою, не біда! Ось рецепт оладок з банану та яйця, який стане чудовим варіантом для сніданку.
переглядів: 79
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 881
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 709
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 1043
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 617