07.08.2019, 16:00

Вступ 2019: Українські абітурієнти масово відмовляються від державних місць

Про підсумки вступної кампанії 2019 розповіла Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич під час пресконференції.
Міністр освіти Лілія Гриневич підкреслила, що широкий конкурс – механізм, коли «місце йде за кращим студентом в обраний виш» – дозволив понад 75% рекомендованим до зарахування на бюджет дістати місце саме в омріяному закладі. Тобто це ті університети, які вступники ставили за 1-м або за 2-м пріоритетом.

«Для нас це дуже важливий показник. Це означає, що система працює правильно, механізм широкого конкурсу повністю виправдовує себе і дає не просто можливість абітурієнту з високими балами ЗНО отримати місце держзамовлення, а й отримати його в тому університеті і на тій спеціальності, про які вони мріють», – зазначила Міністр.

Водночас найбільше занепокоєння викликає ситуація, що складається з 6-м та 7-м пріоритетами. За ними найменша кількість вступників отримує рекомендації до зарахування і найбільша частка відмовляється від наданого місця держзамовлення.Так, за 6-м та 7-м пріоритетом місця отримали лише 3,1% та 2,5% рекомендованих до зарахування відповідно, а відсоток відмов за цими пріоритетами понад 35%.

На думку Лілії Гриневич, це причина переглянути умови прийому на наступний рік та залишити для вступників можливість подати 5 заяв на бюджет. Заразом буде зняте обмеження за кількістю спеціальностей.

«Дані цієї вступної кампанії свідчать, що нема потреби подавати 7 заяв, бо ці 6-й та 7-й пріоритети практично не працюють. Ми вважаємо, що наступного року потрібно внести зміни до умов прийому. Ви знаєте, що цьогоріч абітурієнт міг подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. Ми пропонуємо, щоб за спеціальностями обмеження не було взагалі, а абітурієнт мав 5 заяв. Кожну він на власний розсуд зможе подати у будь-який виш та на будь-яку спеціальність», – пояснила Міністр.

Нагадуємо, що 26 липня були надані рекомендації до зарахування на бюджет, а до 31 липня вступники мали принести документи у виші, щоб підтвердити свій намір навчатися в обраному університеті.

1 серпня був оприлюднений список зарахованих на бюджет.

Цьогоріч рекомендації до зарахування на бюджет отримали 60 тисяч 354 вступники на базі 11-ти класів. З них до 1 серпня намір навчатися на бюджеті підтвердили 52 тисячі 561 вступник, тобто 87,1% від усіх рекомендованих.

Водночас терміни зарахування на контракт визначає кожен заклад вищої освіти окремо, однак воно може тривати до 30 вересня.
Щасливе Рівне