Як отримати дублікат документа про вищу освіту, – роз’яснення МОН
Якщо заклад, де ви навчалися, реорганізували, то звернутися треба до його правонаступника. Йдеться про випадки приєднання, злиття чи ліквідації ЗВО.
Якщо немає правонаступника або ЗВО не здійснює освітню діяльність (анульовано ліцензію, не було переміщено з непідконтрольної території), то заяву треба подавати до МОН. Міністерство визначить заклад, який видасть дублікат.
У заяві зазначте:
- ПІБ, дату народження;
- серію та номер документа, що посвідчує особу і громадянство;
- місце проживання, телефон;
- найменування ЗВО та дату його закінчення;
- назву документа, дублікат якого замовляється;
- причину замовлення дубліката;
- інші відомості, які вважаєте важливими;
- згоду на обробку персональних даних.
Заяви до МОН подаються на адресу 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10 або на скриньку ez@mon.gov.ua.
Інформація в дублікаті відтворюється на основі тих даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Інформація про документи почала вноситися ЗВО в базу з 2000 року.
Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, то виш може використати для підтвердження цього копії документа, а також архівну довідку про навчання та виписку з журналу видачі документів про вищу освіту чи акт знищення первинного документа про вищу освіту.
Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, а також недоступні архіви ЗВО, то можна:
- звернутися до суду – він має встановити юридичний факт здобуття відповідного ступеня чи рівня вищої освіти;
- підтвердити отримання диплома офіційним листом відповідного компетентного органу, у якому підтверджено факт проставлення штампа «Apostille» МОН України або вчинення консульської легалізації.
Відтак необхідно подати заяву до МОН для визначення закладу, який видасть дублікат. До заяви треба додати копію рішення суду чи офіційного листа щодо підтвердження апостилю.
Якщо необхідно відновити диплом, отриманий на непідконтрольній Україні території Криму чи Донбасу до 2000 року, то процедура є такою ж, як описано вище. Якщо ж йдеться про виготовлення дубліката документа, виданого з 2000 року до 2014 року і внесеного в ЄДЕБО, то:
- здобувачам з Криму – треба звернутися з письмовою заявою до МОН для - визначення закладу, що видасть дублікат;
- здобувачам з Донбасу – треба звернутися з письмовою заявою до правонаступника або ЗВО, переміщеного з непідконтрольної території. В іншому разі – подати письмову заяву до МОН для визначення закладу, що видасть дублікат.
До заяви необхідно додати копію первинного документа (диплом та додаток до нього).
Докладну інформацію про процедуру виготовлення дублікатів також можна дізнатися у відповідному порядку.

додаток до диплома, заява, вища освіта, дублікат диплома, освіта, МОН, життя
Гороскоп на 28 березня: як зорі впливатимуть на вас в п'ятницю

28 березня обіцяє бути важливим і насиченим днем для всіх знаків зодіаку.
переглядів: 325
Як відіпрати білі шкарпетки: лайфхак для господинь

Вже після першого вдягання білосніжні шкарпетки мають не дуже презентабельний вигляд. А після прання - вони взагалі стають сірими. Розповідаємо, як повернути шкарпеткам презентабельний вигляд.
переглядів: 224
Смачна вечеря: готуємо стейк зубатки з картоплею в духовці

Зубатка – смачна та корисна морська риба. Пропонуємо вам рецепт стейків у духовці, які точно будуть смакувати всій сім'ї.
переглядів: 1901
Кожен зразок має значення: як ДНК-лабораторія у Рівному допомагає сім’ям зниклих безвісти

Війна - це не лише про руйнування та поранення. Це про численні загублені долі та, на жаль, іще більше загублених людей… Сотні чи навіть тисячі українських родин мріють лише про одне: дізнатися де їх найближчі. Вони готові до будь-яких новин, навіть найгірших. Головне - це мати відповідь.
переглядів: 352
У "Резерв+" додали новий тип відстрочки

У застосунку Резерв+ стали доступні відстрочки для людей з інвалідністю, дані про яких є в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (ЄІССС).
переглядів: 288