Подати
оголошення

21.08.2019, 10:40

Щоб збільшити зарплату вчителям, кожного 10 скоротять?

Напередодні 1 вересня стало відомо, що міністерство фінансів готує чергову оптимізацію у сфері освіти.
З цього приводу Профспілка працівників освіти і науки України забила на сполох і спрямувала до Кабміну та Міністерства освіти і науки України звернення з приводу листа Мінфіну до уряду «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки».

«У своєму листі Профспілка підкреслює, що більш, ніж цинічними, виглядають пропозиції Міністерства фінансів про підвищення заробітної плати вчителів за рахунок скорочення їх чисельності, «перегляду» діючих умов оплати праці педагогічних працівників з метою «оптимізації» діючих підвищень, надбавок і доплат (тобто їх скасування) на тлі прийняття у 2017 році Закону України «Про освіту» та інших нормативних актів, зокрема розроблення проекту постанови Каміну щодо реалізації статті 61 цього закону стосовно збільшення розмірів посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників, оскільки усі намагання підвищити статус педагогічних і науково-педагогічних працівників будуть зведені нанівець.
Обурює пропозиція про збільшення педагогічного навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу до 20 годин на тиждень, що призведе до скорочення 44 тисячі учителів, чисельність яких на сьогодні становить 439 701 особу у закладах комунальної і державної власності, а також до зменшення заробітної плати тих вчителів, які залишаться працювати, погіршення умов їхньої праці, її інтенсифікації, а також зниження якості надання освітніх послуг.
У разі запровадження таких норм буде звільнений з роботи кожен десятий вчитель, що в умовах соціальної, демократичної, правової держави є неприпустимим.
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликає не допустити звуження трудових прав педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, пенсіонерів, осіб, які навчаються, забезпечивши дотримання вимог статей 22 та 113 Конституції України, законодавства про освіту, що сприятиме реальному визнанню освіти основою економічного розвитку суспільства, створенню передумов для всебічної модернізації держави на європейських засадах», - інформує
Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.


З приводу цієї новини у групі Волинь у ФБ з’явилась розгорнулась ціла дискусія – чи це правильно й кого в першу чергу скорочувати. Ось деякі з коментарів:

«Ті які залишаться по 4 к доларів отримувати будуть) - «Вже ні, бо озвучили цифру в 300-400 дулярів»,

«В першу чергу пенсіонерів поскорочувати, а то мітлою їх не виженеш». «І тих, в кого стаж більше 30 років - вони з гнилої системи» - «Вік і стаж не об'єктивні показники»,

«От і добре, там не кожного 10 треба звільняти!» - «І тих, хто без досвіду, вони ніхрена ж не вміють...»,

«Це озвучували вже давно! Причому уряд Гройсмана і Гриневич! Це я для стурбованих повідомляю. А тим, хто заздрить вчителям, хто вважає, що вчителі нічого не роблять, прошу до школи спробувати, або, принаймні, навчіть своє чадо вдома хоча б елементарних речей! Бо прийде на уроки борзе й нуляче, ще й іншим заважає! Слабо? То не чіпайте того затурканого вчителя!». P.S. незадоволеним - ЗНО в поміч - і на педфак! А тоді розкажете і про навантаження, і про зарплату, і про вимоги!»,

«Треба подумати, чи треба стільки вчителів, якщо 90% дітей ходять до репетиторів»,

«А де ж обіцяні 4000$»…


Нагадаємо, Кабмін ухвалив постанову про збільшення оплати праці для всіх освітян від 20 до 70% вже наступного року, а також поетапне продовження підвищення зарплати для них до 2023 року.

Освітянам обіцяють підвищити зарплатню: хто і скільки отримуватиме? (+ ІНФОГРАФІКА)