08.10.2019, 11:55

Від Київської Русі до сучасності: У Рівному зміцнюють співпрацю з Норвегією

У Рівному сьогодні, 8 жовтня відбувається Норвезько-Український форум.
В рамках форуму обговорюють дружній діалог та пошук дотиків партнерства між містами Осло-Рівне. До Рівного завітали 10 представників запрошеної сторони. Серед яких: представники норвезького посольства, торгово-промислової палати, університету міста Осло, УКЦ, Асоціації міст України, повідомляє сайт РІВНЯНИ.

Міський голова Рівного Володимир Хомко зауважив, що такий обмін досвідом допомагає не на словах, а конкретними кроками рухатися до європейського майбутнього.

"Щоб змінити радянську ментальність треба, щоб молоді люди відвідували європейські країни, переймали передовий досвід та мали європейську ментальність, – зауважив мер Рівного. – Коли змінюється ментальність людей, то це шанс змінити місто і як результат – країну. Для того, щоб Рівне стало Smart City, потрібно, щоб місто мало Smart Citizens."

Представник Норвезької сторони – екс-керуючий директор Норвезько-Української Торгової Палати Амунд Мюклебуст приємно вражений черговим візитом до Рівного і зізнався навіть, що відчуває себе тут, наче вдома.

"Співпраця Норвегії та України розпочинається ще за часів Київської Русі, коли норвезький вікинг одружився з донькою Ярослава Мудрого. З того часу починається фундамент цих багаторічних відносин, – говорить Амунд Мюклебуст. – Тепер наше завдання використати цей фундамент і налагодити ще більш ефективну комунікацію."

Представники міської влади теж вже були з візитом у місті Осло та переймали передовий досвід цього без сумніві інноваційного міста. Один з них – Віталій Герман, заступник міського голови Рівного.

Дуже приємно, що у Рівному сьогодні маємо можливість поговоримо з іноземними експертами про сучасне розумне місто, успішні стратегії, інвестиції, участь громадян та місцеву демократію, – говорить заступник мера. – Впевнений, що сьогодні розпочнеться новий етап нашої співпраці.

ДИВИТИСЯ НОРВЕЗЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ОНЛАЙН: