Як зберегти врожай до наступного літа
Картопля й борщовий набір
Якщо у вас є льох або неопалюваний підвал, варто закупити про запас буряк, моркву, цибулю. Купувати їх треба, виходячи з розрахунку 20-30 кг на їдця, тобто для родини з чотирьох осіб це 80-120 кг кожного продукту, яких повинно вистачити до травня. За оцінками експертів агроринку, зараз на буряк, моркву, цибулю оптимальна ціна – 5,5-6 грн/кг і 6-6,5 грн/кг. Йдеться про оптові ціни на агроринках: від одного мішка завважки 20-22 кг. Сітку цибулі можна купити за 5,5-6,5 грн/кг. У роздробі все це буде дорожче на 3-5 грн/кг.
"До зими чекаємо зростання цін на борщовий набір на 15% і більше, – прогнозує директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій ДОРОШЕНКО. – А от картоплю купувати про запас навряд чи варто, ціни високі, від 15 грн/кг, і не факт, що за рахунок імпорту "бульби" ринок в жовтні-листопаді не обвалиться на третину".
Нескладні розрахунки показують, що економія при закупівлі моркви, буряка й цибулі становитиме для родини з чотирьох осіб 250-300 грн за сезон. З Дорошенком не згоден голова Союзу українського селянства Іван ТОМИЧ: за його словами, картопля буде навесні вдвічі дорожчою, оскільки селяни масово відмовляються від її вирощування через низькі закупівельні ціни, тому варто очікувати дефіциту продукту.
Крупи, бакалія
Ті, у кого немає льохів, міські жителі можуть заощадити, взявши зараз бакалію.
"Гречка подорожчає, оскільки її засіяли на 60% менше, ніж рік тому, – роз'яснив член Економічного дискусійного клубу Олег ПЕНДЗИН. – Тому очікуємо зростання цін на гречку до 28-32 грн/кг (зараз 20-22 грн/кг). Також можливе зростання цін на цукор, який дешевшав кілька років, що призвело до скорочення посівних площ цього року на 25%".
Дорошенко додав, що через високі ціни на картоплю багато хто перейде на дешеві крупи – перловку, горох, манку. Тому вони подорожчають на 15-20%, або 1,5-2 грн/кг. На стільки ж зростуть ціни на макаронні вироби. Зате ціни на олію залишаться стабільними, тому запасатися нею не треба. У результаті при закупівлях бакалії на родину з розрахунку по кілограму кожного продукту на їдця на місяць (гречка, горох, перловка, макарони) економія становитиме близько 100 гривень.
Народ чекає ярмарків та розпродажів
У закупівель про запас є і супротивники. Президент Украналітцентру Олександр ОХРІМЕНКО каже, що при зберіганні овочів у льохах до 10% запасів за зиму псується, в підсумку заощадиться грошей на 10% менше. "Краще покласти їх на депозит, і до весни витратити відсотки на покупку продуктів, які подорожчали", – радить експерт.
А пенсіонерка Катерина БУНЧУК розповіла журналістам “Сьогодні”, що, наприклад, бакалію набагато вигідніше купувати в супермаркетах за акцією: "Часто бувають розпродажі локшини або спагеті зі знижкою 30-40%, це дає економію 6-7 грн на пачці в 400 г, зі знижкою часто продають соняшникову олію. А за борщовим набором потрібно ходити на ринки в суботу після обіду, коли селяни поспішають додому і розпродають залишки зі знижкою", пише segodnya.ua.
купити картоплю, сільськогосподарська продукція, розпродаж, япмарок, запаси на зиму, дача.сад.город
Вирощування цибулі з сіянки: поради фахівців

Без ріпчастої цибулі не обходиться жодна городня ділянка, а все тому, що ця культура складає основу раціону харчування українців. Це не самий простий овоч в агротехніці, тому досвідчені фахівці порадять, на що потрібно звернути увагу, щоб ви насолоджувалися гарним врожаєм з власного городу. Ця стаття розкаже про основні вимоги до вирощування цибулі з сіянки, щоб догляд не приніс багато клопоту протягом дачного сезону.
переглядів: 714
Сіємо розсаду помідорів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай
переглядів: 2298
Яку розсаду садити у лютому: корисні поради

Які овочі варто висадити на розсаду вже у лютому
переглядів: 1326
Что нужно учитывать, выращивая цветную капусту

У цветной капусты репутация трудно выращиваемой садовой культуры. Большая часть успеха в её выращивании связана с подготовкой. Чтобы получить хороший и качественный урожай цветной капусты, нужно научиться правильно её выращивать.
переглядів: 494
Плетистые розы в саду

Важную роль в дальнейшем произрастании и богатстве цветения розы играет место расположения куста. Следует запомнить, что роза - солнцелюбивое растение. И в неправильном месте она будет цвести скудно, а может вообще не дать цветов. Часть сада, где будет расти куст роз, должен весь день находиться на солнце. Вода не должна постоянно касаться корней, болото этот цветок не терпит. Для благополучия цветка желательна рыхлая земля, насыщенная минералами. Розе крайне необходимо пространство, из-за этого нужно сажать ее подальше от соседних растений.
переглядів: 839
Як вдома виростити петрушку і цибулю-шніт

Свіжа і корисна зелень на столі цілий рік
переглядів: 4729
Як виростити зелений горошок у себе вдома

Декілька порад, як посадити зелений горошок у себе вдома
переглядів: 3426
Як не помилитись з вибором картоплі на посадку

Картопля є ходовим і популярним товаром. У багатьох сім'ях її в різних видах вживається практично щодня. З огляду на це, люди, які мають хоча б невелику ділянку землі, саджають саме картопля.
переглядів: 2651
Свіжа зелень до зимових свят. Посівний календар на грудень 2020

Які овочі ще не пізно посіяти під зиму? Що ще можна посадити до Нового року? Сприятливі та несприятливі дні у грудні за місячним календарем садівника-городника.
переглядів: 5722
Ефективний захист від збудників білої гнилі

Недотримання сучасними аграріями науково-обґрунтованої сівозміни призводить до накопичення у грунті величезної кількості фітопатогенів, що згодом можуть спричинити епіфітотії хвороб сільськогосподарських рослин.
переглядів: 3366