Останній шанс для "євроблях": які зміни готує уряд?
Хронологія та статистика розмитнень
У листопаді минулого року попередній парламент схвалив закон, який дозволив розмитнити авто на іноземній реєстрації за пільговими умовами. До 22 лютого передбачалася знижка у 50% від вартості розмитнення, до 23 травня можна було легалізувати авто на загальних умовах. Після цього терміну власників нерозмитнених авто повинні були почати штрафувати. У травні дату запровадження штрафів відклали до кінця серпня, потім взагалі до кінця року.
Але навіть попри відтермінування, за цей рік ситуація із авто на єврономерах дуже змінилась. За даними Державної митниці, у дозволений законом період розмитнення українці легалізували понад 325 тисяч автівок з іноземною реєстрацією. При цьому 220 тисяч власників авто встигли це зробити зі 50% знижкою, ще більше 100 тисяч легалізували авто за повною вартістю.
За інформацією митниці, українські номери отримали трохи більше ніж половина від офіційної кількості завезених в Україну автомобілів на єврономерах. Неофіційно експерти називають значно більші цифри і зауважують, що чимало власників просто позбулося машини, наприклад, віддавши на запчастини.
«За неофіційними даними, на території України понад мільйон автомобілів-«євроблях». Дуже багато авто пішло на смітник. Розмитнили в основному по акції в 50% ті авто, які старіють», – розповідає автоексперт Сергій Ключук.
Наразі власники авто на єврономерах усе ще можуть його офіційно розмитнити за повною вартістю, сплативши усі податки. Окрім митних платежів, передбачена добровільна сплата до бюджету 8,5 тисяч гривень при оформленні авто з порушеними термінами ввезення. Ця сума сплачується за несвоєчасне розмитнення авто і звільняє від сплати адміністративних штрафів, які можуть виписати при перетині кордону.
«8,5 тисяч – добровільний внесок, який передбачений законом. Внесок звільняє від сплати великих штрафів у розмірів 170 тисяч гривень», – пояснює заступник начальника Івано-Франківської митниці Сергій Сучак.
Новий рік – нова формула розмитнення
В уряді кажуть, що головна мета відтермінування штрафів – знайти вихід з ситуації, який влаштує і державу, і водіїв. Уже зараз фахівці готують нову формулу розмитнення автомобілів на єврономерах. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, в документі будуть враховані вимоги автовласників.
«По-перше, пропозиція АвтоЄвроСили – скасувати коефіцієнт віку, який зараз впливає на вартість розмитнення старих авто. По-друге, дати можливість ввозити ретро-авто, тому що чинне законодавство не дозволяє цього робити. По-третє, переглянути вимоги по екостандартах, так як на сьогоднішній день через обмеження по стандарту «Євро 5», деякі авто не можуть заїжджати», – пояснює міністр.
На думку глави організації «АвтоЄвроСила» Олега Ярошевича є два головні підходи вирішення ситуації, які влаштують водіїв. Перший – не враховувати вік автомобіля у вартість розмитнення, що значно здешевить легалізацію авто. Другий – ввести стандартну ставку в 500 доларів для автомобілів віком за 10 років, що теж значно знизить вартість розмитнення. Ярошевич каже, що основна вимога власників авто на єврономерах «уникнути випадків, коли українцям за легалізацію «євробляхи» доводиться платити стільки ж, скільки вона коштує».
Водночас в Кабміні планують заохочувати українців купувати нові машини. Найперше повернути утилізаційний збір, який скасували в 2014 році, і навіть обов’язковий техогляд. Ці норми зроблять старі авто менш привабливими для покупки.
Думки експертів розходяться щодо компромісів влади із власниками авто на єврономерах. Адже поки Україна скасовує навіть мінімальні екологічні стандарти для вживаних автівок, у Європі, навпаки, роблять ставку на екологічність і посилюють вимоги до викидів.
Який саме підхід до здешевлення розмитнення автівок обере Кабінет міністрів, поки невідомо. Свої пропозиції урядовці обіцяють оприлюднити до кінця жовтня. Після цього законопроект буде внесений на розгляд парламенту.

авто з Європи, дешеві авто, штрафи для євроблях, легалізація авто, розмитнення авто, євробляхи, життя
Рівне сьогодні зустрічне полеглих воїнів місією "На щиті": маршрут супроводу

Сьогодні, 10 травня, Рівненська громада зустрічатиме екіпаж місії "На щиті", який повертає додому загиблих Героїв. Жителів міста закликають гідно вшанувати пам'ять воїнів, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.
переглядів: 218
У Рівному відбудеться зустріч з відомим поетом Андрієм Пермяковим

Наступного тижня, 13 травня, о 17:00, запрошують на особливу зустріч до Рівненської обласної бібліотеки для молоді (вул. Київська, 18).
переглядів: 381
Матч "Верес" - "Рух" судитиме арбітр із Черкас

Бригаду арбітрів на матч 28-го туру VBET Української Прем’єр-ліги між «Рухом» та «Вересом» очолить 40-річний Володимир Новохатній із Черкас. Для нього це буде дебютна гра у поточному сезоні за участю рівненського клубу.
переглядів: 313
Сьогоднішнє вшанування святого Миколая: історія свята

Щороку 9 травня християни вшановують одну з ключових подій у шануванні святителя Миколая Чудотворця — перенесення його мощів із міста Мири у Лікії (сучасна Туреччина) до італійського міста Барі.
переглядів: 388
На Рівненщині ще є час зареєструватися на "Ігри ветеранів"

Уже завтра, 10 травня, завершується реєстрація на участь у регіональному відборі з кросфіту, який проходить у межах всеукраїнських змагань, започаткованих Міністерством у справах ветеранів України. Сам турнір відбудеться 17 травня на Рівненщині.
переглядів: 324