Хто такий апостол Лука і що особливого він зробив?
Апостол Павло у своїх Посланнях часто згадує любого Луку, свого співпрацівника й лікаря.
Св. Лука мав освіту і своє Євангеліє написав добірною грецькою мовою. Із всіх євангелістів найліпше дотримується історичності в нашому розумінні. При цьому він не є істориком, але теологом Божого наміру спасти людей. Хоче вказати, як у історії Бог веде людину до спасіння через Ісуса Христа. Але й він не подає у Євангелії вичерпного життєпису Ісуса Христа. Дає лише вибрані події й проповіді, які проповідували апостоли і які могли б бути корисні читачеві первісної Церкви для глибшого пізнання Спасителя. Його Євангеліє-Благовість скероване до всіх народів. Бог хоче, щоб усі спаслися. Особливо до грішників, яким подає зворушливі проповіді Ісуса Христа чи події з його життя, як: про блудного сина, про грішницю яка розкаялася та ін. Це є Євангеліє спасіння і милосердя.
Подання подій про розкаяння грішниці, про митаря і фарисея, розбійника який розкаявся на хресті — показують Христове милосердя в повному світлі, хоч сам євангеліст Лука не бачив Ісуса Христа та не був свідком його діянь і науки, але опис його є цілком вірогідний. Він зустрічався з особами, що були при Христі, і від них дістав багато докладних вісток. На основі того він пише розлого, оповідає про різні факти, що їх не подають інші євангелісти Матей і Марко. Крім того він слухав проповіді апостола Павла і це використав, а як історик поклався і на писані джерела тих «багатьох», що перед ним писали про ці події.
За тодішнім звичаєм книга була присвячена Теофілові, чи дійсному, чи вигаданому, але була писана не лише для Теофіла, але й для всіх християн, а особливо для тих, котрим голосив Благовість апостол Павло, а це були християни з поганів. Добу написання цього Євангелія біблісти визначають роком 70. Симеон Метафраст (X ст.) твердить, що св. Лука був і малярем та перший намалював ікону пресвятої Богородиці. По смерті апостола народів, Павла, св. Лука правдоподібно покинув Рим. Згідно з переданням старохристиянських письменників проповідував Євангеліє в Ахаї (Греція), згідно з іншими в Італії, Галлії або Далмації.
![фото з lampada.in.ua](https://ogo.ua/images/articles/2/big/1572517378.jpg)
«Євангеліє від Луки» також написане для неюдеїв, тому у ньому пояснюються юдейські звичаї, наприклад, обрізання. Вважають, що Лука народився в Антіохії, а своє Євангеліє написав у Малій Азії. На відміну від інших, у цьому Євангелії відчувається рука досвідченого письменника. Імовірно, що воно писалося передусім для т. зв. «еллінізованого населення» Малої Азії (яке в основному було гальського походження), у ньому підкреслюється доброта Христа і вселенська місія християнства.
Крім цього, апостол Лука є автором діянь Св. Апостолів.
Про це повідомляє Українська Вікіпедія.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
По всій Україні погіршуються погодні умови
![](/images/articles/2/small/1739800245.jpg)
Зимова негода охопила всю територію України. Снігопади, ожеледиця та пориви вітру ускладнюють ситуацію на дорогах і створюють додаткові ризики для пішоходів та водіїв.
переглядів: 207
Рівне попрощається із загиблим Героєм Денисом Грицюком
![](/images/articles/2/small/1739799555.jpg)
Завтра, 18 лютого, Рівне віддасть останню шану захиснику України Грицюку Денису Васильовичу, який загинув, боронячи країну від російських окупантів.
переглядів: 259
У школах Луцької громади епідемічний поріг перевищено незначно
![](/images/articles/2/small/1739795326.jpg)
Станом на 13 лютого у Луцькій громаді зі 1110 класів на дистанційне навчання переведено лише 45.
переглядів: 235
Школи Львівщини пішли на дистанційне навчання через ГРВІ
![](/images/articles/2/small/1739787064.jpg)
Про це повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козацький.
переглядів: 234
Адміністрація Трампа прагне досягти припинення вогню в Україні до Великодня – Bloomberg
![](/images/articles/2/small/1739726809.jpg)
Адміністрація президента США Дональда Трампа, ймовірно, прагне домовитися про припинення вогню в Україні до Великодня, який цього року відзначатимуть одночасно православні, греко-католики та римо-католики – 20 квітня. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.
переглядів: 392