З сукні у камуфляж: Історії рівнянок, які змінили своє життя
Марія та Ольга ДМИТРИШИНИ не сестри, але з одного містечка Сарни, що на Рівненщині. Марія – мама трьох дітей, а Ольга три роки відпрацювала у Збройних Силах на цивільній посаді. Жінки знайомі між собою давно, а от про те, що обидві йдуть на службу за контрактом у Національну гвардію, дізнались лише у військовій частині. Обидві будуть проходити службу у патрульному підрозділі. Хочуть охороняти громадський порядок у рідному місті.

"Я дуже хотіла потрапити на військову службу, – розповідає Ольга, – спочатку думала, що піду у Збройні Сили. Але у Сарнах лише підрозділ забезпечення і посад не було. Почула, що створюється рота Нацгвардії у Сарнах, одразу пішла туди і заявила, що бажаю служити. Зібрала документи, здала фізичну підготовку – і ось я тут. Зараз із 70 чоловіків у сарненській роті 10 жінок. Усі охороняють громадський порядок, заступають у добові чергування. Я взагалі не бачу в цьому ніякої проблеми. Зараз навчаюсь, тут мені дадуть знання, як себе поводити в критичних ситуаціях, як говорити з порушниками. Справлюсь".
За Марією вдома найбільше сумує десятирічний син. Але жінка твердо вирішила довести собі та близьким, що може набагато більше, ніж від неї очікують. У Львові на підготовчому зборі з молодим поповненням вже другий тиждень, а попереду ще місяць. Говорить, що родина без неї впевнено справляється і це їм підготовка на майбутнє, адже пані солдат збирається виїжджати з побратимами на боротьбу з незаконним видобутком бурштину.
"Мій чоловік колись служив строкову службу, – розповідає Марія, – спокійно розповідав мені, як це було у нього, аби я зважила усі "за" та "проти". Говорив: "Армія – це не те, що не сподобалось і кинула. Якщо ти прийшла – ти повинна служити." Я свідомо розумію, куди я прийшла і що попереду. Від цього отримую задоволення. Часто питають, чи не боюсь заступати на патрулювання. Завжди говорю, що страх – це наш найбільший ворог".


Ольга ШТАНЕНКО з Рівного змінила професію вихователя дитячого садочка на військовослужбовця Національної гвардії України. Буде проходити службу у військовій частині 3055 на посаді телефоніста. На досягнутому не зупиниться. Після проходження курсу підготовки та складання Присяги вирушить до Навчального центру Нацгвардії у місті Золочеві, там пройде кваліфікаційні курси.
"Колись мріяла просто приміряти військову форму, – говорить Ольга, – думала, чи буде мені личити. Після чотирьох років роботи у садочку захотілося щось змінити у житті. Вирішила: армія – це дійсно та структура, яка допоможе мені розвинути свій потенціал".
А ось Ольга КУПЧАК до армії прийшла вже морально підготовленою. Її чоловік теж військовослужбовець, щоправда, у Збройних Силах. Розповідав їй, що в армії все чітко і зрозуміло, тому страху не мала. До того працювала у держустанові економістом, але без вагань одягнула оливкову форму.
"Складно було, мабуть, спочатку звикнути до форми, – розповідає Ольга, – зняти плаття та підбори, одягнути форму та берци. Але коли навколо всі люди у формі, то досить швидко звикаєш. Діти досі не розуміють, де я і що роблю. Знають, що мама у відрядженні, телефонують, я їм розповідаю про свій день, але їм все одно важко уявити, чим я займаюсь".
Наймолодшій серед цих жінок – дев'ятнадцять. Це Марія ДОДЧУК, фельдшер, до війська прийшла через місяць після закінчення навчання. Її тато – колишній військовий, тому дівчина про службу в армії знає з перших уст. Після завершення навчання, щоб визначитись з майбутнім шляхом, їй потрібен був лише місяць. Вирішила обрати шлях військового медика.

"Мене ніколи ніхто не відмовляв у власному виборі, – говорить Марія. – Коли я вирішила йти в медичний – підтримали, коли захотіла стати військовою – теж. Я не можу сидіти на одному місці, мені потрібен постійний рух. Можливо, саме тому я й не обрала медичний заклад, а армію. Тут постійні зміни, якісь завдання, ну і, звісно, можливість бути дотичною до захисту України".
Лейтенант Аліна НОВІКОВА, офіцер групи інформації і комунікації в/ч 3002 Національної гвардії України.

служба в армія, Нацгвардія, рівнянки, життя, історії життя, жінки військові
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 11
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 67
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 74
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 209
"Життя на рівні, я їду в Рівне" - відомий прозаїк та поет написав вірш про наше місто

Василь Зима знаний не тільки як телеведучий, але також як поет та прозаїк.
переглядів: 233