Нарешті дозволили. Як без проблем відключитися від центрального опалення
2018 рік: Як від’єднатися від централізованого теплопостачання
Хто приймає рішення
За словами експертів, щоб перейти на автономне опалення, будинок має звернутися в електро- чи газопостачальну компанію за технічними умовами. Таким чином можна з'ясувати, наскільки умови будинку відповідають навантаженню на мережі, аби запобігти аваріям та пожежам, поломкам домашніх електроприладів.
Рішення про відключення повинен приймати орган місцевого самоврядування (наприклад, міська, селищна рада). І для цього власникові потрібно заздалегідь подати заяву.
2017рік: Як рівнянам відключитися від централізованого теплопостачання завдяки новому закону
Тільки в неопалювальний період
Тепер мешканці зможуть за власною ініціативою встановлювати систему індивідуального теплопостачання. Однак, за новими правилами, відключитися можна тільки в міжопалювальний період і не пізніше 1 жовтня й не раніше 1 травня. Якщо потужностей достатньо, то відключення від центрального постачання повинне відбутись до 1 жовтня. Протягом цього часу мешканці мають встановити індивідуальне опалення, а теплопостачальна компанія – демонтувати свої мережі.
Одного бажання мало
Причому, відрізати батареї дозволять або відразу всім мешканцям багатоквартирного будинку, або потрібно, щоб в цьому будинку вже половина власників (50%) квартир та/або нежитлових приміщень відключилися від централізованої подачі тепла й гарячої води.
"Сьогодні перейти на індивідуальне опалення можна виключно всім будинком. Щоправда, мешканцям тих багатоповерхівок, де на 1 травня половина вже відрізалася від централізованого теплопостачання, дозволяється поквартирно переходити на індивідуальне опалення. Хоча, примушувати людей робити це заборонено", – каже енергетичний експерт Марія ЯКОВЛЄВА.
“Новий порядок відключення не дає можливості відключитися всім охочим споживачам. Ці документи тільки спрощують процедуру для тих будинків, де вже відключено понад половини квартир. Для інших споживачів можливість відключення так і залишається виключно в межах цілого будинку, не даючи можливості відключення окремої квартири. Фактично людини заганяють в глухий кут, підвищуючи тарифи на опалення й забороняючи відмовитися від такої послуги”, – пояснив експерт ГО “Громадський аудит” Тарас ГАЛАЙДА.
Кому пощастило раніше
До слова, раніше у людей теж була подібна можливість. Наприклад, до 2007 року українцям дозволяли відключати окремі квартири від централізованого опалення. Але не самовільно, а за чітко регламентованими правилами, з проходженням складної юридичної та технічної процедури, яка займала чимало часу й вимагала значних фінансових вкладень на переобладнання і проекти. З 2007 року на подібні дії була накладена заборона. Пояснювали це тим, що в багатоквартирному будинку централізоване опалення працює як цілісна система й опалює весь будинок, житлові та нежитлові приміщення, а не кожну квартиру окремо. Тому якщо хтось самовільно відріже батареї, це вплине на всю систему, вона розбалансує, і від цього постраждають інші мешканці.
2011 рік: Чи стане використання автономного опалення масовим у Рівному?
2010 рік: У Рівному поекспериментують з автономним опаленням
Скільки це коштує
Навіть якщо теоретично від'єднатися від централізованого опалення можна, треба добре подумати, чи це вигідно, чи готова людина платити 100-120 тисяч гривень за встановлення індивідувального опалення (технічні умови, проект, сам бойлер, встановлення, підключення, лічильник та інше), за скільки часу все це окупиться і чи окупиться взагалі.
Хто платитиме більше
Фахівці запевняють: навіть якщо ви відмовтеся від централізованого опалення й гарячої води, будьте готові до того, що квитанції приходитимуть все одно. Причина – в рахунок за опалення багатоквартирного будинку включається і прогрівання приміщень загального користування.
До речі, на інтернет-сторінках місцевих органів самоврядування повинен бути оприлюднений перелік будинків, в яких не менше половини квартир вже відключилися від системи опалення. Це щоб люди знали, чи мають шанс переходити на “автономку” й встановлювати у своїх помешканнях газові, електричні бойлери.

централізоване опалення, відключитися, індивідувальне опалення, автономне опалення, споживач
Як відлякати слимаків та равликів за допомогою природних "щитів"

Слимаки та равлики — справжнє лихо для кожного садівника, здатні за одну ніч знищити плоди місяців праці. Проте, замість того, щоб вдаватися до агресивної хімії, природа пропонує ефективні, екологічні та абсолютно безпечні засоби захисту.
переглядів: 174
Як 17-річним юнакам стати на військовий облік до кінця липня?

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) нагадують: до 31 липня в Україні триває обов'язкове взяття на військовий облік юнаків, яким виповнюється 17 років. Ця процедура є важливою для формування військово-облікових даних громадян.
переглядів: 200
Коли і як відзначатимемо три Спаси у 2025 році за новоюліанським календарем?

У 2025 році українці відзначатимуть традиційні Три Спаси – Медовий, Яблучний та Горіховий – за новим, новоюліанським календарем. Це означає, що дати улюблених літніх свят змістилися на 13 днів раніше, ніж було до переходу на новий церковний календар у 2023 році.
переглядів: 305
Бабл ті — нове покоління напоїв: чому він замінює каву та смузі у міських фуді
Ще кілька років тому слово «бабл ті» звучало для більшості українців як щось далеке й екзотичне. Сьогодні ж цей напій заповнює полиці вуличних фуд-кортів, кав'ярень, торгових центрів і навіть великих продуктових мереж.
переглядів: 422
Рецепт 5-хвилинка від Клопотенка: готуємо вітамінне смузі на сніданок

Цей напій точно стане вашим улюбленим ранковим ритуалом. Євген Клопотенко радить приготувати легке та корисне смузі з селери, зеленого яблука, банана та шпинату. Воно не лише насичене вітамінами, а й добре втамовує голод та додає енергії на пів дня вперед.
переглядів: 305
Реклама