Платіжки за комуналку: Який розмір субсидії за жовтень
Чи не станеться так, що люди, не розібравшись, як платити по-новому, втратять свої субсидії – «Слово і Діло» спитало виконавчого директора Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослава Павлюка.
У листопаді люди отримають платіжки за жовтень, де буде вказано всю суму за тепло, гарячу, холодну воду, газ, світло та інші комунальні послуги. Пільговики, в яких є субсидія, повинні отримати sms про розмір нарахованої субсидії, а далі оплачувати «комуналку», виходячи з того, чи бажають вони мати доплату готівкою, чи її надсилатиме «Ощадбанк».
Тобто у зв’язку із другим етапом монетизації частина субсидіантів за власним бажанням буде отримувати субсидію на банківську картку та перераховувати оплату самостійно, а решта – на персональний рахунок у «Ощадбанку». Звідти субсидію будуть перераховувати компаніям-постачальникам комунальних послуг автоматично.
Враховуючи те, що субсидію можна втратити, заборгувавши оплату навіть за місяць, виникає питання, чи не станеться так, що якась кількість людей не розбереться що й до чого, не сплатить вчасно комунальні платежі і зрештою втратить право на субсидію?
«На першому етапі людина втрачає можливість отримувати субсидію в монетизованій формі готівкою. Тобто ці гроші будуть автоматично стягуватися з банківського рахунку, і вона їх не отримає готівкою, якщо ми говоримо про монетизовану форму отримання субсидій. Фактично у нас немає механізмів позбавлення субсидій, але є механізм їхнього перезатвердження. Тобто субсидії затверджуються на піврічний термін і, якщо є несплачені борги, то людині можуть не перезатвердити субсидії. В такий спосіб влада намагається впливати на оплачуваність рахунків», – пояснив Святослав Павлюк.
За його словами, наразі постає питання щодо зрозумілості рахунків, що саме там прописано і як треба оплачувати. «Точність і достовірність даних, котрі виставляються в рахунках, не завжди відповідають дійсності. Часом можуть якісь суми виставляти авансом, часом можуть записати борг, котрий вже був оплачений раніше. Тобто такі нюанси можуть виникати. Є гаряча лінія з питань субсидій, на котру можна зателефонувати і з’ясувати незрозумілі моменти», – зауважив експерт.
Щодо верифікації пенсій, субсидій та інших державних виплат, які парламент схвалив у жовтні у другому читанні, Музиченко зазначив, що не треба цього боятися, і це звичайна перевірка.
«Я не бачив ані методики, ані механізмів верифікації. Єдине можу сказати, що якщо ви подивитесь профільні сайти з оренди нерухомості, то побачите безліч квартир, які здаються із субсидіями. І я думаю, що всіх власників цих квартир треба виключати із реєстру субсидіантів», – впевнений Павлюк.
За його словами, це мали б робити в Мінсоцполітики, або податківці: «Минулого року у нас з’явилася база всіх субсидіантів і цю базу можна співставляти із доходами громадян, з базою наданих послуг. У нас є безліч різних реєстрів і, якщо їх співставити, то можна знайти багато невідповідностей і на основі цього дійти висновків».
Павлюк зауважив, що опрацювання такого механізму вимагає кілька місяців, а закон ще не набув чинності. Вочевидь, перевірки розпочнуться вже в наступному півріччі.

як не втратити субсидію, монетизація субсидій, платіжки за комуналку, субсидія за жовтень, споживач
УЗД при жировій хворобі печінки: чому зміни видно раніше, ніж у крові

Жирова хвороба печінки (ЖХП) — це повільний процес, який спочатку проходить безсимптомно. Орган працює, зберігає форму, не болить — і саме тому пацієнт дізнається про проблему запізно.
переглядів: 112
Де у Рівному здати батарейки на утилізацію: список адрес

Жителів Рівненської громади закликають пам’ятати: викидати відпрацьовані батарейки та літієві акумулятори у загальні сміттєві контейнери ЗАБОРОНЕНО!
переглядів: 369
Чи потрібно нести паску та крашанки на кладовище у Провідну неділю

Провідна неділя, або Радониця, — особливий день у православній традиції, коли віряни відвідують кладовища, щоб вшанувати пам'ять померлих родичів.
переглядів: 505
День психолога 23 квітня: найкращі вітання з професійним святом

23 квітня — Всеукраїнський день психолога — професійне свято всіх, хто щодня допомагає іншим долати внутрішні кризи, розуміти себе та будувати гармонійні стосунки з навколишнім світом.
переглядів: 471
Фестиваль тюльпанів "Волинська Голландія": скільки коштують квитки

Популярний квітковий фестиваль "Волинська Голландія" стартує вже цієї пятниці, 25 квітня. На квіткове поле можна буде зайти й безкоштовно, але для певних категорій осіб.
переглядів: 486