16.11.2019, 13:22

Тепло подорожчає. Уряд скасував граничні тарифи на опалення і гарячу воду

Теплопостачальні підприємства радіють, бо переживуть зиму. Населення в шоці - платити за центральне опалення та гарячу воду доведеться платити шалені гроші. Або залазити в борги. Обіцяної Гройсманом межі - 1400 грн за гігакалорію - вже не буде...
У п'ятницю, 15 листопада, Кабмін на закритому засіданні прийняв рішення "Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560".

"Уряд вжив заходи для сталого проходження зими" - повідомило Міністерство енергетики та захисту довкілля України на своєму офіційному сайті.

Нагадаємо, скасовану нинішнім урядом постанову про граничні тарифи на тепло та гарячу воду Кабінет міністрів України ухвалив 26 червня цього року.

Цей документ уряду Гройсмана встановлював граничний тариф на гарячу воду для населення - 83.66 грн за 1м³ - за наявності рушникосушильників та підключення їх до систем постачання гарячої води і 75.74 грн за 1м³ - за відсутності рушникосушильників. А граничний тариф на послугу з постачання теплової енергії для населення мав бути на рівні 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (при наявності приладів обліку) і 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв. м (без приладів обліку).

"Рішення забезпечує стійке проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу з економічно необґрунтованих ставок тарифів", - пояснюють у Міненерго і стверджують, що встановлення граничних тарифів на централізоване теплопостачання і гарячу воду суперечить вимогам МВФ і створює загрозу відключення опалення і гарячого водопостачання, пише biz.censor.net.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Зросла ціна газу для населення у листопаді
Чому у квитанціях за комуналку не зазначена субсидія