Що таке ектенія?
Ось що йдеться у повідомленні:
Під час богослужінь ви, мабуть, не раз чули молитовні прохання і звертання до Бога від імені всіх присутніх, які зазвичай виголошує священнослужитель і які закінчуються прославлянням Пресвятої Трійці. Їх певне поєднання (сукупність) називається ектенією.
Слово «ектенія» прийшло до нас із грецької мови, де воно означає «протяжне, ревне моління». У давні часи, та й зараз, ці молитви залишаються глибокими, сповненими почуття, прохання та подяки Господеві.
Важливо, що люди теж є співслужителями, і в цьому – глибокий символізм єдності церковної спільноти, пастиря і пастви. Моління побудоване у формі діалогу: на прохання священнослужителів відповідають співом хор або віряни.
Ектенія є лише у православному та католицькому богослужінні. Існує кілька типів ектеній: велика (або мирна), мала, сугуба (чи потрійна), прохальна, заупокійна, ектенія за оголошених та ін.
Ектенії несуть у собі глибокий сенс. Найперше вони нагадують, що просити у Господа не соромно. Таким чином, людина визнає, що центр її буття не в ній самій, а в Богові.
Найбільше прохань міститься в мирній, або великій, ектенії. Цією молитвою у Бога благають про виконання найбільших потреб людства: мир з неба і спасіння душ, захист від сил зла, єдність святої Церкви, збереження подорожніх, недужих, знеможених та поневолених. І в кінці священник виголошує: «Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків», нагадуючи про троїчне буття Господа.
Прислухайтеся уважніше до піснеспівів, відкрийте до слів молитви своє серце, відчуйте єдність духовної спільноти. У ревній молитві просіть у Господа про зцілення від немочей, пристрастей, внутрішніх ран, страхів і страждань. І якщо ви вкладете в молитву всю свою щирість, то кожного разу виходитимете з храму сповненими добра, тепла, Божої любові та благодаті.
Нагадаємо, нещодавно в Києві служив Митрополит Епіфаній. Як Православна Церква України ставиться до щеплень?

ектенія, Православна Церква України, Україна, Новини України та світу
На Рівненщині попрощаються з двома загиблими воїнами

Роман Никичук та Олександр Черначук загинули 8 квітня, боронячи Україну.
переглядів: 19
Православне свято 12 квітня: день пам’яті преподобного Василя та Лазарева субота

Сьогодні, 12 квітня, православні християни вшановують пам’ять преподобного Василя, сповідника – святого, який прославився своєю відданістю вірі у непрості часи іконоборства у Візантії.
переглядів: 92
З надією на диво: у Рівному шукають дім для трьох малюків, чию маму отруїли

Волонтери вірять, що знайдуться добрі люди, які подарують тепло та любов маленьким пухнастим.
переглядів: 250
Помер один з довгожителів Рівного

Учора, 10 квітня 2025 року, на 106-му році життя відійшов у кращий світ один з довгожителів Рівненщини - полковник, ветеран Другої світової війни, письменник Урженко Федір Вікторович.
переглядів: 299
Житель Острога отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ

Капітан медичної служби, острожанин Анатолій Захарчук отримав почесну нагороду "Срібний хрест" від Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
переглядів: 284